Kdo je to?
Kdo byl Miroslav Žbirka? Životopis Miroslav Žbirka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Miroslav Žbirka

Kdo byl Miroslav Žbirka? Životopis, informace, biografie, hudba

Miroslav Žbirka, řečený též Meky Žbirka, je zpěvák a skladatel slovenské národnosti. Jeho matka je Angličanka, Žbirka zpívá své písně v obou jazycích rodičů.
Je spoluzakladatelem skupiny Modus, která byla velmi úspěšná na Zlaté bratislavské lyře. Se svou další skupinou Limit se vydal na sólovou dráhu. Jako první Slovák získal Miroslav Žbirka Zlatého slavíka.Kdo byl Miroslav Žbirka? Životopis Miroslav Žbirka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Miroslav Žbirka

Národnost: slovenská
Datum narození: 21. října 1952
Místo narození: Bratislava
Datum úmrtí: 10. listopadu 2021

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miroslav Žbirka s jinými lidmina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu EAN? Znáte termín Pařížská káva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Léze? Víte, co je to Podtlak?

Klíčová slova: datum narození, nežijící, datum úmrtí, místo narození, národnost, wikipedie, kdo je Miroslav Žbirka?, Miroslav Žbirka, hudba, osobnost, lexikon, kdo to je, wiki, hudba, Miroslav Žbirka, životopis

Pojem Miroslav Žbirka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Žbirka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Miroslav Žbirka na Google.cz

Vyhledat termín Miroslav Žbirka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Miroslav Žbirka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miroslav Žbirka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Žbirka například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Žbirka

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Miroslav Žbirka? Kdy se narodil Miroslav Žbirka? Kde se narodil Miroslav Žbirka? Kdy zemřel Miroslav Žbirka? Miroslav Žbirka patří do sekce Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Žbirka řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Žbirka i v jiné kategorii než je hudba.