Kdo je to?
Kdo byl Miroslav Žbirka? Životopis Miroslav Žbirka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Miroslav Žbirka?

Kdo byl Miroslav Žbirka? Životopis, informace, biografie, hudba

Miroslav Žbirka, řečený též Meky Žbirka, je zpěvák a skladatel slovenské národnosti. Jeho matka je Angličanka, Žbirka zpívá své písně v obou jazycích rodičů.
Je spoluzakladatelem skupiny Modus, která byla velmi úspěšná na Zlaté bratislavské lyře. Se svou další skupinou Limit se vydal na sólovou dráhu. Jako první Slovák získal Miroslav Žbirka Zlatého slavíka.Kdo byl Miroslav Žbirka? Životopis Miroslav Žbirka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Miroslav Žbirka

Národnost: slovenská
Datum narození: 21. října 1952
Místo narození: Bratislava
Datum úmrtí: 10. listopadu 2021

Zaujala vás biografie osobnosti Miroslav Žbirka? Potom se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Nordic walking? Víte, co je to Dobropis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Visa? Rozumíte pojmu Medovina?

Klíčová slova: kdo to je, kdy se narodil Miroslav Žbirka?, lexikon, wiki, kdo je Miroslav Žbirka?, osobnost, narození, místo narození, datum narození, popis, život, kde se narodil Miroslav Žbirka?, vysvětlení, wikipedie, datum úmrtí, hudba

Pojem Miroslav Žbirka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít heslo Miroslav Žbirka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Miroslav Žbirka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Miroslav Žbirka ve Wikislovníku

Hledat výraz Miroslav Žbirka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Žbirka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Miroslav Žbirka?

Právě jste zjistili Kdo byl Miroslav Žbirka? Kdy se narodil Miroslav Žbirka? Kde se narodil Miroslav Žbirka? Kdy zemřel Miroslav Žbirka? Miroslav Žbirka se nachází v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Miroslav Žbirka například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Žbirka i v jiné kategorii než je hudba.