Kdo je to?
Kdo byl Antonín Novotný? Životopis Antonín Novotný, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Antonín Novotný?

Kdo to byl Antonín Novotný? Stručný životopis

Antonín Novotný byl československým prezidentem v letech 1957 - 1968. Jako všichni prezidenti za totality svou kariéru budoval v rámci komunistické strany, kde se někdejší dělník vypracoval na řadu různých funkcí. Za jeho prezidentského působení došlo k uvolnění poměrů v kultuře a k rehabilitiaci nepravedlivě odsouzených obětí politických procesů z 50. let. Nesouhlasil se sovětskou okupací v roce 1968.Kdo byl Antonín Novotný? Životopis Antonín Novotný, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Antonín Novotný

Národnost: česká
Datum narození: 10.12.1904
Místo narození: Letňany
Datum úmrtí: 28.1.1975

Sdílejte tuto stránku s osobností Antonín Novotný s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Myxom? Znáte pojem Rychlost světla? Znáte pojem Věta jednoduchá? Vzpomenete si na definici slova Kvas?

Klíčová slova: lexikon, slovo, formulace, vysvětlení, co znamená, původ slova, kdo to je, odborný výraz, synonymum, Antonín Novotný, termín, definice, význam, přesný výraz, přesný význam, popis

Pojem Antonín Novotný je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Antonín Novotný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Antonín Novotný ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Antonín Novotný na Google.cz

Najít pojem Antonín Novotný ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Novotný například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Novotný?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Antonín Novotný? Kdo to byl Antonín Novotný? Kdy se narodil Antonín Novotný? Kde se narodil Antonín Novotný? Kdy zemřel Antonín Novotný? Antonín Novotný je v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Antonín Novotný dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Novotný i v jiné kategorii než je politici.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?