Kdo je to?
Kdo byla Princezna Diana? Životopis Princezna Diana, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Princezna Diana

Kdo byla Princezna Diana? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Princezna Diana, rodným jménem Diana Frances Spencer, známá i jako princezna z Walesu, byla manželkou anglického prince Charlese a matkou princů Williama a Harryho. Diana se narodila v anglickém hrabství Norfolk do aristokratické rodiny Spencerů (John Spencer a Frances Rocheová Spencer). Dětství prožila se svými sourozenci na statku v Park House. V osmi letech se její rodiče rozvedli (1969) a se sourozenci byla svěřená do péče otce. Roku 1975 se její otec stal hrabětem a Diana získala titul Lady Diana.
Diana nejprve studovala v Riddlesworth Hall a potom v dívčí škole West Heath Girls‘ School v Sevenoaks. Ve škole neměla dobré výsledky a dokonce nezvládla zkoušky. Musela opustit dívčí školu a nastoupila na soukromou školu Alpin Videmanette ve švýcarském městě Rougemont. Po návratu do Anglie pracovala v Londýně jako vychovatelka a později začala učit v mateřské škole.
Roku 1980 začala Diana chodit s princem Charlesem. Předtím chodil Charles s její sestrou Sarah. Ta Dianu a Charlese seznámila. O rok později proběhly zásnuby a samotná svatba se konala 29. července 1981 v katedrále sv. Pavla v Londýně. Svatbu sledovalo tři čtvrtě miliardy diváků u televizních obrazovek po celém světě. Rok po svatbě se Dianě narodil syn William Arthur Philip Louis (1982). O dva roky později se narodil druhorozený syn princ Harry Charles Albert David. O Harrym se spekulovalo, jestli není náhodou potomkem majora Jamese Hewitta, milence princezny Diany. Diana často trpěla depresemi a bulimií. Dokonce se pokusila párkrát o sebevraždu.
Manželství s Charlesem doprovázely milenecké aféry a nakonec se rozvedli dne 28. 8. 1996.
Diana byla známá svým zájmem o nemocné a jako členka Mezinárodního červeného kříže se vypravila v roce 1997 do Angoly jako dobrovolník. Poté se vypravila i do Bosny, kde předtím skončila válka.
Princezna Diana zahynula dne 30. srpna v Paříži po těžké dopravní nehodě. Zemřela spolu se svým milencem Dodim Al-Fayedem.
Pohřeb proběhl 6. září ve Westminsterském opatství a do Londýna se sjelo kolem tří milionů lidí. V televizi sledovalo pohřeb dvě a půl miliardy diváků po celém světě. Následně Dianino tělo pohřbili v Althorp Park v Northamptonshire na ostrůvku s názvem The Oval.Kdo byla Princezna Diana? Životopis Princezna Diana, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Princezna Diana

Národnost: anglická
Datum narození: 1. 7. 1961
Místo narození: Norfolk, Anglie
Datum úmrtí: 31. 8. 1997

Sdílejte tuto stránku s osobností Princezna Diana s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Hospitalizace? Víte co je Eskrima? Znáte termín Registrační pokladna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Afinita?

Klíčová slova: Princezna Diana, národnost, datum úmrtí, lexikon, datum narození, kde se narodila Princezna Diana?, nežijící, osobnosti, život, narození, zajímavosti, životopis, panovníci, osobnost, místo narození, wikipedie

Pojem Princezna Diana je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Princezna Diana

Vyhledat pojem Princezna Diana ve Wikislovníku

Najít slovo Princezna Diana ve Wikipedii

Najít pojem Princezna Diana ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Princezna Diana ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Princezna Diana ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Princezna Diana například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Princezna Diana? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Princezna Diana? Kdy se narodila Princezna Diana? Kde se narodila Princezna Diana? Kdy zemřela Princezna Diana? Princezna Diana patří do kategorie Panovníci

Kategorie panovníci, princ sedí, princezna Diana, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Princezna Diana třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Princezna Diana i v jiné kategorii než je panovníci.