Kdo je to?
Kdo byl Tom Clancy? Životopis Tom Clancy, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Tom Clancy

Kdo byl Tom Clancy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Tom Clancy, celým jménem Thomas Leo Clancy Jr., byl americký spisovatel, který se proslavil zejména fiktivními válečnými díly.
Tom se narodil v irsko-americké rodině v Baltimoru a byl druhým ze tří dětí. Jeho otec se jmenoval Thomas Clancy a pracoval u americké poštovní služby, matka se jmenovala Catherine Langan Clancy a byla zaměstnána v úvěrovém oddělení banky. Jako střední školu Tom vystudoval (na popud své matky) jezuitskou Loyola High School v Towsonu v Marylandu. Po maturitě studoval Loyola University v Baltimoru. Zakončil ji titulem v oboru anglická literatura. Vstoupil do armády jako armádní záložní důstojník, ačkoliv nemohl sloužit armádě kvůli oční vadě. Po vystudování vysoké pracoval jako úředník v pojišťovně.
Ve svém osobním životě se dvakrát oženil, poprvé se zdravotní sestrou Wandou Thomas Kingovou a měli spolu 4 děti. Po rozvodu se oženil podruhé, tentokrát s novinářkou na volné noze - Alexandrou Marií Llewellynovou. Spolu měli ještě dceru.
Zemřel na selhání srdce v roce 2013 v nemocnici Johns Hopkins Hospital.
Clancyho díla byla ovlivněna jeho touhou sloužit v armádě a zájmem o zbraně. Ve všech dílech najdeme přesný popis zbraní, jejich fungování a využití. Některé knihy bohužel zatím nevyšly česky, a tak je můžeme číst jen v originále. To se týká například série Commanders, kam patří romány Into the Storm: A study in Command, Every Man a Tiger: The Gulf War Air Compaign, Shadow Warriors a jediný překlad do češtiny K boji připraven. Následují série EndWar, Ghost Recon, H.A.W.X. a další. Do češtiny byly ještě přeloženy například romány Bez výčitek, Vysoká hra patriotů, Z rozkazu prezidenta, Duhová šestka.
Clancy byl za svůj život mnohokrát oceněn, například zlatou plaketou od Americké akademie úspěchů, získal také čestný doktorát na humanitních studiích apod. Velmi významný byl i Clancův majetek, který získal hlavně díky psaní a úspěšnému prodeji svých děl. Na základě jeho románů bylo vytvořeno i několik počítačových her s vojenskou tematikou.Kdo byl Tom Clancy? Životopis Tom Clancy, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Tom Clancy

Národnost: americká
Datum narození: 12. 4. 1947
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Datum úmrtí: 1. 10. 2013

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Tom Clancy sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Antispyware? Vzpomněli byste si co znamená slovo Římsa? Rozumíte pojmu Agnosticismus? Víte co je Slang?

Klíčová slova: literatura, lexikon, vysvětlení, osobnosti, život, Tom Clancy, datum úmrtí, literatura, místo narození, wiki, Tom Clancy, národnost, zajímavosti, informace, kde se narodil Tom Clancy?, biografie

Pojem Tom Clancy je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Tom Clancy na Youtube

Najít pojem Tom Clancy na Google.cz

Vyhledat slovo Tom Clancy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Tom Clancy ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Tom Clancy ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Clancy například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Tom Clancy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Tom Clancy? Kdy se narodil Tom Clancy? Kde se narodil Tom Clancy? Kdy zemřel Tom Clancy? Tom Clancy je v sekci Literatura

Kategorie literatura, spisovatel psací stroj, tom Clancy, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tom Clancy řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Clancy i v jiné kategorii než je literatura.