Kdo je to?
Kdo je to, byl Milicionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Milicionář? Lidé, historie

Kdo je to Milicionář?

Co znamená a jaký je význam slova Milicionář?

Milicionář bylo označení pro příslušníka Lidových milic, tedy bojových jednotek složených převážně z dělníků. Tyto jednotky nebyly právně zakotveny v zákonech, ale vznikly v únoru 1948 na podporu převratu v Československu. Popudem bylo rozhodnutí ÚV KSČ.
Milicionář pak měl za úkol zastrašovat politické protivníky a účastnil se cvičení, při kterých se naučil zacházet se zbraněmi. Důležité úkoly měl i v době normalizace. Veliteli milic bylo vedení KSČ.Kdo je to, byl Milicionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Milicionář? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Milicionář sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Hysterektomie? Znáte termín Pracharanda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Deontologie? Víte, co je to Mandragora?

Klíčová slova: co je to Milicionář?, slovo, kdo je Milicionář?, pojem, wiki, termín, definice, původ slova, odborný výraz, formulace, informace, heslo, přesný význam, kdo to je, co znamená, vysvětlení

Pojem Milicionář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Milicionář v následujících zdrojích

Hledat termín Milicionář ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Milicionář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Milicionář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Milicionář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Milicionář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Milicionář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Milicionář? Kdo to byl Milicionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Milicionář? Definice pojmu Milicionář se nachází v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete se pokusit také najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Milicionář i jinde než v sekci než v historie.