Kdo je to?
Kdo je Jiří Procházka? Životopis Jiří Procházka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jiří Procházka

Kdo je Jiří Procházka? Životopis, informace, biografie, sport

Český bojovník ve smíšených bojových uměních Jiří Procházka je šampionem v polotěžké váhové kategorii. V roce 2013 získal titul organizace GCF. Trénuje pod dohledem dvou zkušených trenérů v brněnském klubu Jetsaam Gym. Vystudoval vysokou školu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v oboru Speciální edukace bezpečnostních složek, kterou absolvoval s titulem bakalář.
Procházka původně začal koketovat s thajským boxem. I tam vynikal, neboť v roce 2011 získal na mistrovství republiky titul ve své váhové kategorii. I přes úspěchy začal pomrkávat po MMA, kam přešel v roce 2012. Jako první zápas nastoupil proti Stanislavu Futerovi a vyhrál. Rázem se stal českou jedničkou v polotěžké váze a začal sbírat jedno vítězství za druhým.
Přišel rok 2015 a Procházka dostal nabídku, která se neodmítá. Podepsal smlouvu s japonskou organizací Rizin Fighting Federation. Svoji popularitu získal především agresivním stylem boje a hodně svérázným chováním v ringu. Jako křest podstoupil svůj první zápas proti japonskému favoritovi Satoši Išiimu. Hned v druhé minutě rozhodčí zápas ukončil díky Procházkovu kopu přímo na hlavu. Další vítězství slavil v zápase proti Vadimu Nemkovi. Procházka opět zvítězil. Potom ale okusil, jak chutná prohra. Prohrál na KO s Muhammedem Lawalem. Od té doby sbíral jedno vítězství za druhým. Své bojové umění dotáhl až k historickému prvnímu šampionu polotěžké váhy organizace Rizin FF.
16. ledna 2020 Jiří Procházka podepsal kontrakt v lize UFC. Šel do toho s myšlenkou utkat se o mistrovský titul v této prestižní soutěži. Po našich dalších šampionech se tak stal pátým Čechem bojujícím v nejslavnější MMA soutěži. Bojoval a vyhrával. Posunul se v celkovém hodnocení na osmé místo ve světovém žebříčku polotěžké váhy. Stal se nejlepším českým bojovníkem MMA.Kdo je Jiří Procházka? Životopis Jiří Procházka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Jiří Procházka

Národnost: česká
Datum narození: 14. října 1992
Místo narození: Hostěradice

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Procházka? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo SPU? Vzpomněli byste si na význam slova Sympatie? Víte, co je to Epilace? Znáte definici termínu Čtyřúhelník?

Klíčová slova: sport, Jiří Procházka, biografie, datum narození, kdy se narodil Jiří Procházka?, sport, osobnosti, kde se narodil Jiří Procházka?, národnost, kdo je Jiří Procházka?, vysvětlení, život, místo narození, Jiří Procházka, informace, narození

Pojem Jiří Procházka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jiří Procházka

Zkusit najít výraz Jiří Procházka ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Jiří Procházka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Jiří Procházka na Google obrázcích

Hledat heslo Jiří Procházka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Procházka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Procházka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Procházka?

Právě jste zjistili Kdo je to Jiří Procházka? Kdy se narodil Jiří Procházka? Kde se narodil Jiří Procházka? Jiří Procházka patří do kategorie Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Procházka dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Procházka i v jiné kategorii než je sport.