Kdo je to?
Kdo je Jiří Procházka? Životopis Jiří Procházka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jiří Procházka

Kdo je Jiří Procházka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Český bojovník ve smíšených bojových uměních Jiří Procházka je šampionem v polotěžké váhové kategorii. V roce 2013 získal titul organizace GCF. Trénuje pod dohledem dvou zkušených trenérů v brněnském klubu Jetsaam Gym. Vystudoval vysokou školu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v oboru Speciální edukace bezpečnostních složek, kterou absolvoval s titulem bakalář.
Procházka původně začal koketovat s thajským boxem. I tam vynikal, neboť v roce 2011 získal na mistrovství republiky titul ve své váhové kategorii. I přes úspěchy začal pomrkávat po MMA, kam přešel v roce 2012. Jako první zápas nastoupil proti Stanislavu Futerovi a vyhrál. Rázem se stal českou jedničkou v polotěžké váze a začal sbírat jedno vítězství za druhým.
Přišel rok 2015 a Procházka dostal nabídku, která se neodmítá. Podepsal smlouvu s japonskou organizací Rizin Fighting Federation. Svoji popularitu získal především agresivním stylem boje a hodně svérázným chováním v ringu. Jako křest podstoupil svůj první zápas proti japonskému favoritovi Satoši Išiimu. Hned v druhé minutě rozhodčí zápas ukončil díky Procházkovu kopu přímo na hlavu. Další vítězství slavil v zápase proti Vadimu Nemkovi. Procházka opět zvítězil. Potom ale okusil, jak chutná prohra. Prohrál na KO s Muhammedem Lawalem. Od té doby sbíral jedno vítězství za druhým. Své bojové umění dotáhl až k historickému prvnímu šampionu polotěžké váhy organizace Rizin FF.
16. ledna 2020 Jiří Procházka podepsal kontrakt v lize UFC. Šel do toho s myšlenkou utkat se o mistrovský titul v této prestižní soutěži. Po našich dalších šampionech se tak stal pátým Čechem bojujícím v nejslavnější MMA soutěži. Bojoval a vyhrával. Posunul se v celkovém hodnocení na osmé místo ve světovém žebříčku polotěžké váhy. Stal se nejlepším českým bojovníkem MMA.Kdo je Jiří Procházka? Životopis Jiří Procházka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Jiří Procházka

Národnost: česká
Datum narození: 14. října 1992
Místo narození: Hostěradice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Procházka? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Šalotka? Vzpomněli byste si na význam slova Vinylová podlaha? Víte, co je to Nesesér? Znáte definici termínu Sudé číslo?

Klíčová slova: národnost, narození, wiki, sport, sport, osobnosti, popis, Jiří Procházka, kde se narodil Jiří Procházka?, zajímavosti, informace, vysvětlení, lexikon, kdy se narodil Jiří Procházka?, datum narození, osobnost

Pojem Jiří Procházka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Jiří Procházka ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Jiří Procházka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Jiří Procházka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Jiří Procházka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Jiří Procházka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Procházka například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jiří Procházka? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Jiří Procházka? Kdy se narodil Jiří Procházka? Kde se narodil Jiří Procházka? Jiří Procházka je v kategorii Sport

Kategorie sport, sumo muž, jiří Procházka, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Procházka dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Procházka i v jiné kategorii než je sport.