Kdo je to?
Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Drákula?

Kdo to byl Drákula? Stručný životopis

Vlad III. Dracula z dynastie Drákulovců byl valašský (oblast v Rumunsku) panovník proslulý svou krutostí - své nepřátele nechával s oblibou popravovat tak, že je zaživa nechal narazit na špičatý kůl, proto dostal přezdívku Vlad Țepeș - Naražeč. Přízvisko Dracula je zdrobnělinou přezdívky jeho otce. Jinak je hrabě Dracula postavou upíra ze slavného románu britského spisovatele Brama Stokera. Ten ale údajně o Vladovi Draculovi nic nevěděl a inspiroval se jinými historickými postavami.Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Drákula

Národnost: rumunská
Datum narození: 1431
Místo narození: Sighişoara
Datum úmrtí: 1476

Popis osobnosti Drákula můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín NATO? Vzpomenete si na definici slova Varistor? Vzpomenete si na definici slova Useň? Vzpomněli byste si na význam slova Uzlina?

Klíčová slova: lexikon, formulace, etymologie, Drákula, panovníci, synonymum, pojem, co znamená, popis, kdo je Drákula?, slovo, informace, co je to Drákula?, přesný význam, přesný výraz, význam

Pojem Drákula je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Drákula ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Drákula v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drákula ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Drákula ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Drákula například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Drákula

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Drákula? Kdo to byl Drákula? Kdy se narodil Drákula? Kde se narodil Drákula? Kdy zemřel Drákula? Drákula se nachází v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Drákula dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drákula i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?