Kdo je to?
Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Drákula?

Kdo to byl Drákula? Stručný životopis

Vlad III. Dracula z dynastie Drákulovců byl valašský (oblast v Rumunsku) panovník proslulý svou krutostí - své nepřátele nechával s oblibou popravovat tak, že je zaživa nechal narazit na špičatý kůl, proto dostal přezdívku Vlad Țepeș - Naražeč. Přízvisko Dracula je zdrobnělinou přezdívky jeho otce. Jinak je hrabě Dracula postavou upíra ze slavného románu britského spisovatele Brama Stokera. Ten ale údajně o Vladovi Draculovi nic nevěděl a inspiroval se jinými historickými postavami.Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Drákula

Národnost: rumunská
Datum narození: 1431
Místo narození: Sighişoara
Datum úmrtí: 1476

Sdílejte tuto stránku s osobností Drákula se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Nikasil? Víte co je Čtyřúhelník? Vzpomenete si na definici slova Asociace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kolová?

Klíčová slova: informace, heslo, panovníci, lexikon, synonymum, kdo to je, slovo, Drákula, vysvětlení, wiki, definice, popis, význam slova, přesný význam, pojem, odborný výraz

Pojem Drákula je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Drákula na Google.cz

Najít výraz Drákula ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Drákula ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Drákula na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Drákula například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Drákula

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Drákula? Kdo to byl Drákula? Kdy se narodil Drákula? Kde se narodil Drákula? Kdy zemřel Drákula? Drákula je v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Drákula řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drákula i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?