Kdo je to?
Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Drákula?

Kdo to byl Drákula? Stručný životopis

Vlad III. Dracula z dynastie Drákulovců byl valašský (oblast v Rumunsku) panovník proslulý svou krutostí - své nepřátele nechával s oblibou popravovat tak, že je zaživa nechal narazit na špičatý kůl, proto dostal přezdívku Vlad Țepeș - Naražeč. Přízvisko Dracula je zdrobnělinou přezdívky jeho otce. Jinak je hrabě Dracula postavou upíra ze slavného románu britského spisovatele Brama Stokera. Ten ale údajně o Vladovi Draculovi nic nevěděl a inspiroval se jinými historickými postavami.Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Drákula

Národnost: rumunská
Datum narození: 1431
Místo narození: Sighişoara
Datum úmrtí: 1476

Zaujala vás biografie osobnosti Drákula? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Nikasil? Vzpomenete si na definici slova Zrcadlovka? Vzpomenete si na definici slova Asociace? Vzpomněli byste si na význam slova Zemská osa?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, přesný výraz, lexikon, synonymum, heslo, formulace, význam pojmu, etymologie, pojem, původ slova, co je to Drákula?, slovo, význam slova, termín, kdo je Drákula?

Pojem Drákula je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Drákula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Drákula ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Drákula na Google.cz

Najít termín Drákula ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Drákula například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Drákula? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Drákula? Kdo to byl Drákula? Kdy se narodil Drákula? Kde se narodil Drákula? Kdy zemřel Drákula? Drákula se nachází v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Drákula dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drákula i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?