Kdo je to?
Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Drákula?

Kdo to byl Drákula? Stručný životopis

Vlad III. Dracula z dynastie Drákulovců byl valašský (oblast v Rumunsku) panovník proslulý svou krutostí - své nepřátele nechával s oblibou popravovat tak, že je zaživa nechal narazit na špičatý kůl, proto dostal přezdívku Vlad Țepeș - Naražeč. Přízvisko Dracula je zdrobnělinou přezdívky jeho otce. Jinak je hrabě Dracula postavou upíra ze slavného románu britského spisovatele Brama Stokera. Ten ale údajně o Vladovi Draculovi nic nevěděl a inspiroval se jinými historickými postavami.Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Drákula

Národnost: rumunská
Datum narození: 1431
Místo narození: Sighişoara
Datum úmrtí: 1476

Líbí se stručný životopis s osobou Drákula? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín NATO? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sacharidy? Vzpomenete si na definici slova Useň? Víte co je Umeocet?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, popis, kdo je Drákula?, odborný výraz, význam slova, etymologie, co je to Drákula?, definice, wiki, termín, formulace, pojem, informace, původ slova, význam

Pojem Drákula je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Drákula ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Drákula ve Wikipedii

Hledat slovo Drákula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Drákula ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Drákula například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Drákula?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Drákula? Kdo to byl Drákula? Kdy se narodil Drákula? Kde se narodil Drákula? Kdy zemřel Drákula? Drákula je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Drákula třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drákula i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?