Kdo je to?
Kdo je to, byl Premiér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Premiér? Lidé, politika

Kdo je to Premiér?

Co znamená a jaký je význam slova Premiér?

Premiér neboli předseda vlády je v zemích s parlamentním systémem nejvýše postaveným představitelem výkonné moci. Jedná se o nejvyšší exekutivní funkci. Rozsah pravomocí premiéra se v jednotlivých zemích odlišuje. Pokud jde o takzvaný premiérský parlamentarismus, pak převažuje moc vlády nad mocí parlamentu. Premiér má na starosti vedení vlády, která řídí práci ministrů. Pokud je vláda sestavena jako koalice dvou či více nejsilnějších stran podle počtu získaných mandátů na základě volebních výsledků, bývá premiérem předseda vítězné strany. V angličtině je premiér označován zkratkou PM (Prime Minister), v německy mluvících zemích, tedy v Německu a v Rakousku, se používá označení kancléř. Zástupcem premiéra je místopředseda vlády neboli vicepremiér.Kdo je to, byl Premiér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Premiér? Lidé, politika

Sdílejte tuto stránku se slovem Premiér s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Spása? Vzpomněli byste si na význam slova Kovadlina? Víte co je Alkoholismus? Znáte definici termínu BFU?

Klíčová slova: kdo je Premiér?, přesný výraz, popis, co je to Premiér?, význam pojmu, etymologie, přesný význam, odborný výraz, význam, lexikon, politika, synonymum, kdo to je, formulace, původ slova, heslo

Pojem Premiér je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Premiér ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Premiér v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Premiér ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Premiér ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Premiér například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Premiér

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Premiér? Kdo to byl Premiér? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Premiér? Definice pojmu Premiér je v kategorii politika. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Premiér i v jiné sekci než je kategorie politika.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?