Kdo je to?
Kdo je to, byl Premiér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Premiér? Lidé, politika

Kdo je to Premiér?

Co znamená a jaký je význam slova Premiér?

Premiér neboli předseda vlády je v zemích s parlamentním systémem nejvýše postaveným představitelem výkonné moci. Jedná se o nejvyšší exekutivní funkci. Rozsah pravomocí premiéra se v jednotlivých zemích odlišuje. Pokud jde o takzvaný premiérský parlamentarismus, pak převažuje moc vlády nad mocí parlamentu. Premiér má na starosti vedení vlády, která řídí práci ministrů. Pokud je vláda sestavena jako koalice dvou či více nejsilnějších stran podle počtu získaných mandátů na základě volebních výsledků, bývá premiérem předseda vítězné strany. V angličtině je premiér označován zkratkou PM (Prime Minister), v německy mluvících zemích, tedy v Německu a v Rakousku, se používá označení kancléř. Zástupcem premiéra je místopředseda vlády neboli vicepremiér.Kdo je to, byl Premiér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Premiér? Lidé, politika

Budeme rádi, pokud budete definici slova Premiér sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Adenokarcinom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zpětná vazba? Víte co je Honitba? Znáte termín Čistá mzda?

Klíčová slova: informace, původ slova, odborný výraz, popis, vysvětlení, pojem, přesný význam, přesný výraz, slovo, etymologie, formulace, heslo, význam pojmu, význam, Premiér, význam slova

Pojem Premiér je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Premiér v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Premiér v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Premiér ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Premiér ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Premiér na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Premiér například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Premiér? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Premiér? Kdo to byl Premiér? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Premiér? Definice pojmu Premiér se nachází v kategorii politika. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Premiér i jinde než v sekci než v politika.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?