Kdo je to?
Kdo je to, byl Domkář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Domkář? Lidé, historie

Kdo je to Domkář?

Jaký je význam slova Domkář? Co to znamená?

Domkář byl pojmenován podle vlastnictví domku a menšího kusu půdy, který by ho však neuživil. Byl nazýván také pachtýřem, chalupníkem nebo baráčníkem podle stavení, jehož byl majitelem – domku, chalupy nebo baráku. Jako domkář se označuje také držitel pouhé nemovitosti, již bez pole, maximálně s malou zahrádkou.
Ve venkovské hierarchii se jednalo o nejmenšího vlastníka nemovitosti. Domkář hospodařil na svém pozemku nebo na panských polích, která si pronajímal nebo pracoval jako námezdní zemědělec či řemeslník.Kdo je to, byl Domkář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Domkář? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Domkář s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Jerlín? Vzpomenete si na definici slova Mikrovlákno? Pamatujete si definici pojmu Mandelbrotova množina? Vzpomněli byste si na význam slova ASLO?

Klíčová slova: formulace, termín, synonymum, pojem, odborný výraz, heslo, informace, přesný výraz, popis, přesný význam, co je to Domkář?, slovo, historie, původ slova, význam, etymologie

Pojem Domkář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Domkář zkuste tyto odkazy

Najít výraz Domkář ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Domkář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Domkář ve Wikipedii

Hledat frázi Domkář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Domkář například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Domkář

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Domkář? Kdo to byl Domkář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Domkář? Definice pojmu Domkář patří do sekce historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Domkář i v jiné sekci než je kategorie historie.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?