Kdo je to?
Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dadaista? Lidé, umělci

Dadaista

Co znamená a jaký je význam slova Dadaista?

Dadaista je umělec tvořící pod vlivem uměleckého směru dadaismus. Tento proud vznikl v 1. polovině 20. století a byl ovlivněn událostmi 1. světové války. Díla vytvořená pod vlivem dadaismu jsou cíleně nesmyslná, nemají žádnou myšlenku a nesplňují běžné umělecké standardy. Dadaismus byl směr silně rozšířený především ve Francii a zasáhl většinu uměleckých odvětví, hlavně však výtvarné umění a literaturu.
Dadaisté vyznávali svobodu tvorby a bouřili se proti konvencím v umění i v životě. Jejich díla jsou iracionální, nesmyslná, nelze je pochopit a někdy mohou působit infantilně. Dadaismus výrazně přispěl k avantgardnímu trendu spojování výtvarného umění s psaným slovem - řada dadaistických básní je doplněna o grafickou nebo malířskou složku.
Není zcela jasné, jaký má výraz dadaismus či dada původ. Může jít o náhodný shluk slabik, o francouzský výraz pro houpacího koně nebo o slovo pocházející s rumunštiny.
Nejznámějším představitelem dadaismu je básník Tristan Tzara. Dadaismus však ovlivňoval i umělce tvořící pod vlivem jiných směrů - například kubismu nebo surrealismu.Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dadaista? Lidé, umělci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Dadaista? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Beton? Vzpomněli byste si na význam slova Selfie? Víte, co je to Fax? Znáte definici termínu Kvalita?

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, etymologie, umělci, slovo, lexikon, původ slova, wikipedie, formulace, synonymum, přesný výraz, význam slova, popis, wiki, přesný význam, význam

Pojem Dadaista je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Dadaista lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Dadaista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Dadaista ve Wikipedii

Hledat frázi Dadaista ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dadaista ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Dadaista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaista například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Dadaista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dadaista? Definice pojmu Dadaista je v sekci Umělci

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Dadaista i jinde než v sekci než v umělci.