Kdo je to?
Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dadaista? Lidé, umělci

Kdo je to Dadaista?

Jaký je význam slova Dadaista? Co to znamená?

Dadaista je umělec tvořící pod vlivem uměleckého směru dadaismus. Tento proud vznikl v 1. polovině 20. století a byl ovlivněn událostmi 1. světové války. Díla vytvořená pod vlivem dadaismu jsou cíleně nesmyslná, nemají žádnou myšlenku a nesplňují běžné umělecké standardy. Dadaismus byl směr silně rozšířený především ve Francii a zasáhl většinu uměleckých odvětví, hlavně však výtvarné umění a literaturu.
Dadaisté vyznávali svobodu tvorby a bouřili se proti konvencím v umění i v životě. Jejich díla jsou iracionální, nesmyslná, nelze je pochopit a někdy mohou působit infantilně. Dadaismus výrazně přispěl k avantgardnímu trendu spojování výtvarného umění s psaným slovem - řada dadaistických básní je doplněna o grafickou nebo malířskou složku.
Není zcela jasné, jaký má výraz dadaismus či dada původ. Může jít o náhodný shluk slabik, o francouzský výraz pro houpacího koně nebo o slovo pocházející s rumunštiny.
Nejznámějším představitelem dadaismu je básník Tristan Tzara. Dadaismus však ovlivňoval i umělce tvořící pod vlivem jiných směrů - například kubismu nebo surrealismu.Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dadaista? Lidé, umělci

Text můžete velmi jednoduše sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kázání? Vzpomněli byste si co znamená slovo Retail? Víte, co je to Džuveč? Víte co je Deviza?

Klíčová slova: umělci, význam pojmu, definice, význam, wiki, synonymum, původ slova, Dadaista, umělci, přesný význam, termín, slovo, přesný výraz, odborný výraz, heslo, přesný výraz

Pojem Dadaista je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Dadaista ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Dadaista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Dadaista na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Dadaista ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dadaista na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaista například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Dadaista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dadaista? Definice pojmu Dadaista se nachází v sekci Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít informace výraz, termín, heslo, výraz třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie umělci.