Kdo je to?
Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dadaista? Lidé, umělci

Kdo je to Dadaista?

Jaký je význam slova Dadaista? Co to znamená?

Dadaista je umělec tvořící pod vlivem uměleckého směru dadaismus. Tento proud vznikl v 1. polovině 20. století a byl ovlivněn událostmi 1. světové války. Díla vytvořená pod vlivem dadaismu jsou cíleně nesmyslná, nemají žádnou myšlenku a nesplňují běžné umělecké standardy. Dadaismus byl směr silně rozšířený především ve Francii a zasáhl většinu uměleckých odvětví, hlavně však výtvarné umění a literaturu.
Dadaisté vyznávali svobodu tvorby a bouřili se proti konvencím v umění i v životě. Jejich díla jsou iracionální, nesmyslná, nelze je pochopit a někdy mohou působit infantilně. Dadaismus výrazně přispěl k avantgardnímu trendu spojování výtvarného umění s psaným slovem - řada dadaistických básní je doplněna o grafickou nebo malířskou složku.
Není zcela jasné, jaký má výraz dadaismus či dada původ. Může jít o náhodný shluk slabik, o francouzský výraz pro houpacího koně nebo o slovo pocházející s rumunštiny.
Nejznámějším představitelem dadaismu je básník Tristan Tzara. Dadaismus však ovlivňoval i umělce tvořící pod vlivem jiných směrů - například kubismu nebo surrealismu.Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dadaista? Lidé, umělci

Definici slova Dadaista můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kázání? Vzpomenete si na definici slova Acai berry? Víte, co je to Darjeeling? Vzpomněli byste si na význam slova 4U?

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, umělci, význam pojmu, wikipedie, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, přesný výraz, formulace, význam slova, popis, termín, původ slova, slovo, wiki

Pojem Dadaista je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dadaista v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Dadaista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dadaista ve Wikislovníku

Najít výraz Dadaista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Dadaista ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dadaista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaista například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Dadaista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Dadaista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dadaista? Definice pojmu Dadaista je v kategorii Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít pojem, text, definici, dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Dadaista i jinde než v sekci než v umělci.