Kdo je to?
Kdo je Filip Renč? Životopis Filip Renč, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Filip Renč?

Kdo je Filip Renč? Životopis, informace, biografie, herectví

Filip Renč je český filmový režisér, herec a scenárista. Renč se narodil v Praze do rodiny režiséra Ivana Renče. Díky otci se Filip Renč jako malý objevoval v dětských rolích ve filmech Družina černého pera, Julek, Nechci nic slyšet (1980, Levé křídlo (1983). Jako starší se ještě objevil ve známých filmech Nesmrtelná teta (1993), Kolja (1996), Tmavomodrý svět (2001), Vratné láhve (2007) a Nedodržený slib (2009).
Od mala měl jasno, že půjde ve stopách svého otce, a tak se po střední škole přihlásil na Filmovou akademii múzických umění (FAMU) na obor dokumentární tvorba. Během studia ve třetím ročníku natočil ve Filmovém studiu Zlín slavný snímek Requiem pro panenku (1991). Následovaly filmy Válka barev (1995), Polojasno (1999), Rebelové, Černí andělé: Pokoj bez oken (2001), Román pro ženy (2004), Na vlastní nebezpečí (2007), Hlídač č. 47 (2008), Sebemilenec (2013), Lída Baarová (2016) a Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018).
Natočil také pokračování seriálu Sanitka z roku 1984 s názvem Sanitka 2. Seriál obsahoval třináct epizod.
Do povědomí se dostal také jako režisér televizních reklam nebo hudebních videoklipů. Nejvíce jej proslavily videoklipy k písním Medvídek od skupiny Lucie a Láska je láska od Lucie Bílé nebo reklamní spoty Nemyslíš – zaplatíš pro Ministerstvo dopravy.
Režíroval divadelní a muzikálové hry Kleopatra (2002), Rebelové (2003), Golem (2006), Baron Prášil (2010) nebo Andílci za školou (2012).Kdo je Filip Renč? Životopis Filip Renč, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Filip Renč

Národnost: česká
Datum narození: 17. 8. 1965
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Filip Renč s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Noetika? Znáte termín Kalkýš? Vzpomněli byste si na význam slova Sushi? Víte, co je to Emeritní?

Klíčová slova: kde se narodil Filip Renč?, Filip Renč, wikipedie, osobnost, vysvětlení, osobnosti, kdy se narodil Filip Renč?, místo narození, herectví, kdo je Filip Renč?, život, wiki, popis, národnost, zajímavosti, lexikon

Pojem Filip Renč je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Filip Renč na Youtube

Zkusit najít termín Filip Renč ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Filip Renč na Google.cz

Hledat frázi Filip Renč ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filip Renč ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Renč například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Filip Renč

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Filip Renč? Kdy se narodil Filip Renč? Kde se narodil Filip Renč? Filip Renč se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Filip Renč dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Renč i v jiné kategorii než je herectví.