Kdo je to?
Kdo je to James Bond? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem James Bond? Lidé, fikce

James Bond

Co znamená a jaký je význam slova James Bond?

James Bond je fiktivní postava tajného agenta z knihy Iana Fleminga. Jamese Bonda však proslavily především akční filmy.
James Bond je agentem britské tajné služby MI6 a během jednotlivých příběhů plní sérii špionážních misí. Známé je jeho kódové označení 007.
První román Iana Fleminga s Jamesem Bondem v hlavní roli byl vydán v roce 1953 a nesl název Casino Royal. Stejně jako další Flemingovy romány byl i tento zfilmován. Zmiňme například: Diamanty jsou věčné, Srdečné pozdravy z Ruska, Agent, který mne miloval či V tajných službách Jejího Veličenstva. Po smrti Iana Fleminga navazovali na jeho práci někteří další autoři a vznikaly tak další romány s Jamesem Bondem.
Svou obrovskou oblibu si však James Bond získal především díky filmovému plátnu. První film - Dr. No - vznikl v roce 1962. Filmy s Jamesem Bondem se prezentovaly jako vysoce akční podívaná a vytvořily vlastní fikční svět plný krásných žen, rychlých aut, moderních zbraní a zákeřných zabijáků. Postupem času se kolem postavy Jamese Bonda vytvořila až kultovní atmosféra, a to přesto, že se v této roli vystřídalo hned několik herců: Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan a Daniel Craig.Kdo je to James Bond? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem James Bond? Lidé, fikce

Uvedený text s definicí slova James Bond můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Břit? Víte co je PLS? Vzpomenete si na definici slova Algoritmus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Buňka?

Klíčová slova: slovo, původ slova, vysvětlení, definice, wikipedie, význam, pojem, význam pojmu, co znamená, etymologie, James Bond, heslo, informace, James Bond, přesný výraz, odborný výraz

Pojem James Bond je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu James Bond

Vyhledat slovo James Bond ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem James Bond ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo James Bond ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo James Bond ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem James Bond ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo James Bond například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova James Bond, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to James Bond? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo James Bond? Definice pojmu James Bond je v sekci Fikce

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme vyhledat informace výraz, definici, slovo, termín řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu James Bond v jiné sekci než fikce.