Kdo je to?
Kdo je Akihito? Životopis Akihito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo je Akihito?

Kdo je Akihito? Životopis, informace, biografie, panovníci

Akihito je bývalý japonský císař (v pořadí 125.), syn císaře Hirohita a císařovny Nagako, narozený v japonském hlavním městě Tokio. Narodil se v pořadí jako páté dítě, ale prvorozený syn. V dětství získal přezdívku princ Cugu a dostalo se mu kvalitního vzdělání od soukromých učitelů. V letech 1940-52 studoval na univerzitě Gakušúin ve čtvrti Tošima v Tokio. Během roku 1945 byl Akihito spolu s bratrem Masahitem poslám z Tokyo pryč. Následně se do Tokyo vrátil a roku 1952 byl ustanoven korunním princem Japonska. Byl prvním členem císařské rodiny, který neměl žádnou vojenskou hodnost. Po smrti jeho otce Hirohita roku 1989 byl Akihito jmenován císařem dne 12. 11. 1990 a jeho žena Mičiko se tak stala císařovnou. V roce 1998 obdržel od anglické královny Alžběty II. rytířský řád a stal se tak prvním neevropským rytířem. Roku 2002 se císař se svou ženou vydali na 4 denní návštěvu ČR (poprvé, co se v ČR objevil japonský císař). Spolu s chotí mají celkem 3 děti.
Roku 2016 císař Akihito oznámil svou abdikaci z důvodu zhoršeného zdravotního stavu. Oficiálně se tak stalo dne 30. 4. 2019 a na trůn usedl jeho nejstarší syn Naruhito. Akihito vládnul celých 30 let a jeho vláda je označována jako Heisei (všudypřítomný mír).Kdo je Akihito? Životopis Akihito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Akihito

Národnost: japonská
Datum narození: 23. 12. 1933
Místo narození: Tokio, Japonsko

Tento text (Akihito) můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Postřižiny? Znáte termín Guru? Vzpomenete si na definici slova Nylon? Víte, co je to ITunes?

Klíčová slova: wikipedie, život, místo narození, datum narození, Akihito, národnost, wiki, životopis, osobnosti, lexikon, popis, kde se narodil Akihito?, Akihito, narození, kdy se narodil Akihito?, informace

Pojem Akihito je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Akihito v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Akihito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Akihito ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Akihito ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Akihito na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Akihito například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Akihito? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Akihito? Kdy se narodil Akihito? Kde se narodil Akihito? Akihito patří do sekce Panovníci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Akihito kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Akihito i v jiné kategorii než je panovníci.