Kdo je to?
Kdo je Akihito? Životopis Akihito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo je Akihito?

Kdo je Akihito? Životopis, informace, biografie, panovníci

Akihito je bývalý japonský císař (v pořadí 125.), syn císaře Hirohita a císařovny Nagako, narozený v japonském hlavním městě Tokio. Narodil se v pořadí jako páté dítě, ale prvorozený syn. V dětství získal přezdívku princ Cugu a dostalo se mu kvalitního vzdělání od soukromých učitelů. V letech 1940-52 studoval na univerzitě Gakušúin ve čtvrti Tošima v Tokio. Během roku 1945 byl Akihito spolu s bratrem Masahitem poslám z Tokyo pryč. Následně se do Tokyo vrátil a roku 1952 byl ustanoven korunním princem Japonska. Byl prvním členem císařské rodiny, který neměl žádnou vojenskou hodnost. Po smrti jeho otce Hirohita roku 1989 byl Akihito jmenován císařem dne 12. 11. 1990 a jeho žena Mičiko se tak stala císařovnou. V roce 1998 obdržel od anglické královny Alžběty II. rytířský řád a stal se tak prvním neevropským rytířem. Roku 2002 se císař se svou ženou vydali na 4 denní návštěvu ČR (poprvé, co se v ČR objevil japonský císař). Spolu s chotí mají celkem 3 děti.
Roku 2016 císař Akihito oznámil svou abdikaci z důvodu zhoršeného zdravotního stavu. Oficiálně se tak stalo dne 30. 4. 2019 a na trůn usedl jeho nejstarší syn Naruhito. Akihito vládnul celých 30 let a jeho vláda je označována jako Heisei (všudypřítomný mír).Kdo je Akihito? Životopis Akihito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Akihito

Národnost: japonská
Datum narození: 23. 12. 1933
Místo narození: Tokio, Japonsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Akihito se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Krysí závod? Pamatujete si definici pojmu Ekumenická bohoslužba? Vzpomenete si na definici slova Cookies? Vzpomněli byste si co znamená slovo Klovatina?

Klíčová slova: národnost, narození, zajímavosti, informace, biografie, Akihito, vysvětlení, osobnost, kdo je Akihito?, životopis, wiki, osobnosti, život, kde se narodil Akihito?, datum narození, popis

Pojem Akihito je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Akihito lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Akihito na Google obrázcích

Najít výraz Akihito ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Akihito ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akihito ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Akihito na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Akihito například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Akihito? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Akihito? Kdy se narodil Akihito? Kde se narodil Akihito? Akihito je v kategorii Panovníci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Akihito dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Akihito i v jiné kategorii než je panovníci.