Kdo je to?
Kdo byl Petr Čepek? Životopis Petr Čepek, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Petr Čepek?

Kdo to byl Petr Čepek? Stručný životopis

Petr Čepek byl významný český divadelní a filmový herec, pedagog a držitel ocenění Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.
Divadlu se věnoval od dětství. Začal studovat na DAMU, v úspěšném uzavření studia mu však těsně před jeho dokončením zabránila komunistická moc.
Počátky jeho kariéry jsou pevně spjaté s Ostravou – zde nastoupil do Divadla Petra Bezruče, kde ztvárnil své první výrazné role. Odtud se poté spolu s dalšími ostravskými herci přesunul do nově založeného Činoherního klubu v Praze.
Po sovětské okupaci se začal objevovat ve filmu, často však narážel na problémy kvůli svým zásadovým postojům proti režimu. Mimo jiné odmítl roli v normalizačním seriálu Třicet případů majora Zemana, později podepsal Několik vět. Byl jednou z viditelných tváří tzv. sametové revoluce. V devadesátých letech se vrátil na DAMU, tentokrát v roli vyučujícího.
V průběhu své kariéry ztvárnil desítky divadelních a filmových rolí. Televizní diváci jej znají jako uhrančivého vojáka z Babičky (1971), z Postřižin (1980) nebo z pohádky Tři veteráni (1983). Za svůj výkon ve filmu Lekce Faust (1994), který natočil těsně před smrtí, byl oceněn Českým lvem.Kdo byl Petr Čepek? Životopis Petr Čepek, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Petr Čepek

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1940
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 20. září 1994

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Čepek? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz ČNB? Rozumíte pojmu Byreta? Znáte pojem Lurex? Znáte pojem Úhlopříčka?

Klíčová slova: význam slova, heslo, definice, význam pojmu, přesný výraz, slovo, wiki, etymologie, co je to Petr Čepek?, informace, popis, význam, přesný význam, synonymum, lexikon, termín

Pojem Petr Čepek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Petr Čepek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Petr Čepek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Petr Čepek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Petr Čepek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Čepek například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Čepek

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Petr Čepek? Kdo to byl Petr Čepek? Kdy se narodil Petr Čepek? Kde se narodil Petr Čepek? Kdy zemřel Petr Čepek? Petr Čepek je v kategorii herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Petr Čepek řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Čepek i v jiné kategorii než je herectví.