Kdo je to?
Kdo byl Petr Čepek? Životopis Petr Čepek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Petr Čepek?

Kdo byl Petr Čepek? Životopis, informace, biografie, herectví

Petr Čepek byl významný český divadelní a filmový herec, pedagog a držitel ocenění Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.
Divadlu se věnoval od dětství. Začal studovat na DAMU, v úspěšném uzavření studia mu však těsně před jeho dokončením zabránila komunistická moc.
Počátky jeho kariéry jsou pevně spjaté s Ostravou – zde nastoupil do Divadla Petra Bezruče, kde ztvárnil své první výrazné role. Odtud se poté spolu s dalšími ostravskými herci přesunul do nově založeného Činoherního klubu v Praze.
Po sovětské okupaci se začal objevovat ve filmu, často však narážel na problémy kvůli svým zásadovým postojům proti režimu. Mimo jiné odmítl roli v normalizačním seriálu Třicet případů majora Zemana, později podepsal Několik vět. Byl jednou z viditelných tváří tzv. sametové revoluce. V devadesátých letech se vrátil na DAMU, tentokrát v roli vyučujícího.
V průběhu své kariéry ztvárnil desítky divadelních a filmových rolí. Televizní diváci jej znají jako uhrančivého vojáka z Babičky (1971), z Postřižin (1980) nebo z pohádky Tři veteráni (1983). Za svůj výkon ve filmu Lekce Faust (1994), který natočil těsně před smrtí, byl oceněn Českým lvem.Kdo byl Petr Čepek? Životopis Petr Čepek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Petr Čepek

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1940
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 20. září 1994

Popis osobnosti Petr Čepek můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz ČNB? Vzpomenete si na definici slova Krajní pravice? Znáte pojem Přepěťová ochrana? Vzpomněli byste si na význam slova Celibát?

Klíčová slova: narození, životopis, Petr Čepek, osobnosti, herectví, kdo je Petr Čepek?, popis, datum narození, lexikon, datum úmrtí, wikipedie, národnost, kdy se narodil Petr Čepek?, nežijící, Kdy zemřel Petr Čepek, osobnost

Pojem Petr Čepek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Petr Čepek

Zkusit najít termín Petr Čepek ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Petr Čepek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Čepek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Petr Čepek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Petr Čepek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Čepek například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Petr Čepek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Petr Čepek? Kdy se narodil Petr Čepek? Kde se narodil Petr Čepek? Kdy zemřel Petr Čepek? Petr Čepek patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Petr Čepek dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Čepek i v jiné kategorii než je herectví.