Kdo je to?
Kdo je Karel Plíhal? Životopis Karel Plíhal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Plíhal

Kdo je Karel Plíhal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karel Plíhal je český zpěvák, skladatel a kytarista, jehož doménou je zejména folk a jazz. Patří mezi nejznámější představitele těchto hudebních stylů v České republice. Je také držitelem ceny Anděl.
Karel Plíhal se narodil v roce 1958 v Přerově. Po studiu Střední průmyslové školy strojnické se živil jako topič a konstruktér. Od útlého věku ale hrál na kytaru a měl velmi blízký vztah k hudbě, takže začal vystupovat v olomouckých kapelách (Hučka, Falešní hráči a další). V roce 1983 už začal působit také jako sólový písničkář a v roce 1985 vydal své první album. Do současné doby má na svém kontě 13 alb včetně soundtracku k filmu Rok ďábla. Mezi jeho blízké spolupracovníky patřil Emil Pospíšil či Petr Freund.
Karel Plíhal je také úspěšným skladatelem, básníkem a hudebním režisérem. Složil hudbu k několika inscenacím Moravského divadla včetně oblíbených her, jako je například Sluha dvou pánů, Zlatovláska či Manon Lescaut. Podařilo se mu také zhudebnit řadu básní a jako režisér nahrávání alb spolupracoval s Jarkem Nohavicou či Petrem Fialou. Je držitelem hudební ceny Anděl a čtyřikrát získal cenu soutěžního hudebního festivalu Porta. I přes výjimečný talent je Karel Plíhal velmi introvertním člověkem a důsledně si střeží své soukromí.Kdo je Karel Plíhal? Životopis Karel Plíhal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Karel Plíhal

Národnost: česká
Datum narození: 23.8.1958
Místo narození: Přerov, Česká republika

Líbí se stručný životopis s osobou Karel Plíhal? Pak se podělte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Aspirace? Znáte pojem Kanafas? Vzpomenete si na definici slova Rozpočtové provizorium? Vzpomenete si na definici slova Stratosféra?

Klíčová slova: život, zajímavosti, datum narození, Karel Plíhal, wikipedie, Karel Plíhal, wiki, kdo je Karel Plíhal?, místo narození, kdy se narodil Karel Plíhal?, popis, hudba, biografie, hudba, osobnosti, životopis

Pojem Karel Plíhal je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Karel Plíhal na Google.cz

Najít slovo Karel Plíhal ve Wikipedii

Hledat frázi Karel Plíhal ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Karel Plíhal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Karel Plíhal na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Plíhal například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Karel Plíhal?

Nyní již víte Kdo je to Karel Plíhal? Kdy se narodil Karel Plíhal? Kde se narodil Karel Plíhal? Karel Plíhal patří do sekce Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Plíhal řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Plíhal i v jiné kategorii než je hudba.