Kdo je to?
Kdo je Gemma Arterton? Životopis Gemma Arterton, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Gemma Arterton?

Kdo je Gemma Arterton? Životopis, informace, biografie, herectví

Gemma Christina Arterton je anglická divadelní a filmová herečka. Arterton se narodila ve městě Gravesend v jihovýchodním kraji Kent v Anglii do rodiny majitelky uklízecí firmy a svářeče. Když byla Gemma malá, její rodiče se rozvedli a ona poté vyrůstala se svou matkou a mladší sestrou, která je v současnosti také herečkou. Navštěvovala základní školu Gravesend Grammar School pro dívky v Kentu, kde se začala věnovat divadlu. Objevila se ve hře The Boy Who Fell into a Book. Za její výkon obdržela cenu za nejlepšího dětského herce na místním festivalu. V 16 letech začala navštěvovat kurzy herectví na škole North West Kent College ve městě Dartford. Později začala studovat na Royal Academy of Dramatic Art (RADA), kde svá studia dokončila roku 2008.
Během studií debutovala v divadle Globe v Londýně a také debutovala ve filmu Holky z naší školky (2007). Ve stejném roce si zahrála ještě v televizním filmu Taková jsem byla. Rok 2008 znamenal pro Arterton významný úspěch, když si zahrála Bond Girl ve filmu Quantum of Solace. V onom roce se objevila ještě ve snímcích RocknRolla a Dohoda je dohoda. Díky úspěšnému roku 2008 začala dostávat role v úspěšných snímcích jako Piráti na vlnách (2009), Souboj titánů, Princ z Persie: Písky času (2010), Song for Marion (2012), Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013), Jejich nejlepší hodina a půl (2016), The Escape (2017), Vražda na jachtě (2018) nebo Summerland (2020). Doposud se Arterton objevila ve více než 30 filmech.
Arterton se objevila také v televizních seriálech Lost in Austen (2009), Daleká cesta za domovem (2018) nebo Black Narcissus (2020).
Roku 2016 si založila vlastní nahrávací společnost s názvem Rebel Park Production, která se zaměřuje výhradně na dámský obsah.Kdo je Gemma Arterton? Životopis Gemma Arterton, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Gemma Arterton

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 2. 1986
Místo narození: Gravesend, Kent, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Gemma Arterton? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Anesteziologie? Znáte pojem Moderní umění? Pamatujete si definici pojmu Fair trade? Vzpomenete si na definici slova Bílá noc?

Klíčová slova: popis, zajímavosti, kdo je Gemma Arterton?, wiki, místo narození, kde se narodila Gemma Arterton?, informace, národnost, život, wikipedie, herectví, životopis, datum narození, herectví, kdy se narodila Gemma Arterton?, Gemma Arterton

Pojem Gemma Arterton je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Gemma Arterton v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Gemma Arterton na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Gemma Arterton ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Gemma Arterton ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Gemma Arterton ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Gemma Arterton ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gemma Arterton například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gemma Arterton

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Gemma Arterton? Kdy se narodila Gemma Arterton? Kde se narodila Gemma Arterton? Gemma Arterton je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Gemma Arterton řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gemma Arterton i v jiné kategorii než je herectví.