Kdo je to?
Kdo je Gemma Arterton? Životopis Gemma Arterton, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Gemma Arterton

Kdo je Gemma Arterton? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Gemma Christina Arterton je anglická divadelní a filmová herečka. Arterton se narodila ve městě Gravesend v jihovýchodním kraji Kent v Anglii do rodiny majitelky uklízecí firmy a svářeče. Když byla Gemma malá, její rodiče se rozvedli a ona poté vyrůstala se svou matkou a mladší sestrou, která je v současnosti také herečkou. Navštěvovala základní školu Gravesend Grammar School pro dívky v Kentu, kde se začala věnovat divadlu. Objevila se ve hře The Boy Who Fell into a Book. Za její výkon obdržela cenu za nejlepšího dětského herce na místním festivalu. V 16 letech začala navštěvovat kurzy herectví na škole North West Kent College ve městě Dartford. Později začala studovat na Royal Academy of Dramatic Art (RADA), kde svá studia dokončila roku 2008.
Během studií debutovala v divadle Globe v Londýně a také debutovala ve filmu Holky z naší školky (2007). Ve stejném roce si zahrála ještě v televizním filmu Taková jsem byla. Rok 2008 znamenal pro Arterton významný úspěch, když si zahrála Bond Girl ve filmu Quantum of Solace. V onom roce se objevila ještě ve snímcích RocknRolla a Dohoda je dohoda. Díky úspěšnému roku 2008 začala dostávat role v úspěšných snímcích jako Piráti na vlnách (2009), Souboj titánů, Princ z Persie: Písky času (2010), Song for Marion (2012), Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013), Jejich nejlepší hodina a půl (2016), The Escape (2017), Vražda na jachtě (2018) nebo Summerland (2020). Doposud se Arterton objevila ve více než 30 filmech.
Arterton se objevila také v televizních seriálech Lost in Austen (2009), Daleká cesta za domovem (2018) nebo Black Narcissus (2020).
Roku 2016 si založila vlastní nahrávací společnost s názvem Rebel Park Production, která se zaměřuje výhradně na dámský obsah.Kdo je Gemma Arterton? Životopis Gemma Arterton, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Gemma Arterton

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 2. 1986
Místo narození: Gravesend, Kent, Anglie

Popis osobnosti Gemma Arterton můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Zkracovač URL? Pamatujete si definici pojmu Sloučenina? Pamatujete si definici pojmu Aproximace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Terorismus?

Klíčová slova: osobnosti, kde se narodila Gemma Arterton?, herectví, kdo je Gemma Arterton?, kdy se narodila Gemma Arterton?, národnost, život, biografie, datum narození, vysvětlení, herectví, Gemma Arterton, wikipedie, informace, popis, Gemma Arterton

Pojem Gemma Arterton je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Gemma Arterton na Youtube

Najít heslo Gemma Arterton ve Wikipedii

Vyhledat heslo Gemma Arterton na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Gemma Arterton ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Gemma Arterton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gemma Arterton například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Gemma Arterton? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Gemma Arterton? Kdy se narodila Gemma Arterton? Kde se narodila Gemma Arterton? Gemma Arterton je v sekci Herectví

Kategorie herectví, dlouhé vlasy kudrny , gemma Arterton, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Gemma Arterton kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gemma Arterton i v jiné kategorii než je herectví.