Kdo je to?
Kdo je Gemma Arterton? Životopis Gemma Arterton, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Gemma Arterton?

Kdo je Gemma Arterton? Životopis, informace, biografie, herectví

Gemma Christina Arterton je anglická divadelní a filmová herečka. Arterton se narodila ve městě Gravesend v jihovýchodním kraji Kent v Anglii do rodiny majitelky uklízecí firmy a svářeče. Když byla Gemma malá, její rodiče se rozvedli a ona poté vyrůstala se svou matkou a mladší sestrou, která je v současnosti také herečkou. Navštěvovala základní školu Gravesend Grammar School pro dívky v Kentu, kde se začala věnovat divadlu. Objevila se ve hře The Boy Who Fell into a Book. Za její výkon obdržela cenu za nejlepšího dětského herce na místním festivalu. V 16 letech začala navštěvovat kurzy herectví na škole North West Kent College ve městě Dartford. Později začala studovat na Royal Academy of Dramatic Art (RADA), kde svá studia dokončila roku 2008.
Během studií debutovala v divadle Globe v Londýně a také debutovala ve filmu Holky z naší školky (2007). Ve stejném roce si zahrála ještě v televizním filmu Taková jsem byla. Rok 2008 znamenal pro Arterton významný úspěch, když si zahrála Bond Girl ve filmu Quantum of Solace. V onom roce se objevila ještě ve snímcích RocknRolla a Dohoda je dohoda. Díky úspěšnému roku 2008 začala dostávat role v úspěšných snímcích jako Piráti na vlnách (2009), Souboj titánů, Princ z Persie: Písky času (2010), Song for Marion (2012), Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013), Jejich nejlepší hodina a půl (2016), The Escape (2017), Vražda na jachtě (2018) nebo Summerland (2020). Doposud se Arterton objevila ve více než 30 filmech.
Arterton se objevila také v televizních seriálech Lost in Austen (2009), Daleká cesta za domovem (2018) nebo Black Narcissus (2020).
Roku 2016 si založila vlastní nahrávací společnost s názvem Rebel Park Production, která se zaměřuje výhradně na dámský obsah.Kdo je Gemma Arterton? Životopis Gemma Arterton, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Gemma Arterton

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 2. 1986
Místo narození: Gravesend, Kent, Anglie

Popis osobnosti Gemma Arterton můžete sdílet s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Anesteziologie? Znáte pojem PRMS? Pamatujete si definici pojmu Kartel? Vzpomenete si na definici slova Folklór?

Klíčová slova: osobnosti, vysvětlení, wiki, biografie, herectví, kde se narodila Gemma Arterton?, narození, život, kdy se narodila Gemma Arterton?, Gemma Arterton, zajímavosti, místo narození, Gemma Arterton, informace, kdo je Gemma Arterton?, wikipedie

Pojem Gemma Arterton je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Gemma Arterton ve Wikipedii

Hledat slovo Gemma Arterton ve Wikislovníku

Najít termín Gemma Arterton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Gemma Arterton ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Gemma Arterton ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gemma Arterton například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gemma Arterton

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Gemma Arterton? Kdy se narodila Gemma Arterton? Kde se narodila Gemma Arterton? Gemma Arterton je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Gemma Arterton řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gemma Arterton i v jiné kategorii než je herectví.