Kdo je to?
Kdo byl Bob Frídl? Životopis Bob Frídl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Bob Frídl?

Kdo byl Bob Frídl? Životopis, informace, biografie, hudba

Bob Frídl byl český písničkář a hudebník.
Hudbě se začal věnovat na konci 60. let poté, co musel kvůli zranění zapomenout na kariéru profesionálního fotbalisty. Od začátku jej to táhlo k písničkářství, jeho vzorem byl Bob Dylan. Zároveň však v jeho hudbě můžeme najít i vlivy chansonu, lidových písní nebo i poezie.
V začátcích své kariéry vystupoval sólově, se skupinou Green Spaedars i se sourozeneckým duem Martha a Tena Elefteriadu.
Jeho popularita dosáhla vrcholu v 70. letech, kdy vystupoval s doprovodnou skupinou Jana Sochora. V tomto období byl nejen v Českoslovenku, ale i v sousedních zemích známým zpěvákem a pravidelně se umisťoval v anketě Český slavík na vyšších příčkách.
V 80. letech se rozhodl změnit běh svého života a přestěhoval se do Řecka. Přestože se na konci milénia vrátil domů a dál se věnoval hudbě, jeho jméno pomalu zapadlo.
Jednou z Frídlových nejúspěšnějších písní je Madona.Kdo byl Bob Frídl? Životopis Bob Frídl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Bob Frídl

Národnost: česká
Datum narození: 13. listopadu 1947
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 26. února 2013

Líbí se stručný životopis s osobou Bob Frídl? Pak se podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Eugenika? Rozumíte pojmu Regrese? Vzpomněli byste si co znamená slovo ScioŠkola? Znáte pojem Rychlost světla?

Klíčová slova: datum úmrtí, popis, wiki, kdo to je, Bob Frídl, Bob Frídl, kde se narodil Bob Frídl?, hudba, životopis, narození, datum narození, kdy se narodil Bob Frídl?, národnost, kdo je Bob Frídl?, biografie, osobnost

Pojem Bob Frídl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bob Frídl v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bob Frídl ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bob Frídl na Youtube

Zkusit najít Bob Frídl ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bob Frídl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Bob Frídl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Frídl například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Bob Frídl? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Bob Frídl? Kdy se narodil Bob Frídl? Kde se narodil Bob Frídl? Kdy zemřel Bob Frídl? Bob Frídl je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Bob Frídl kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Frídl i v jiné kategorii než je hudba.