Kdo je to?
Kdo byl Bob Frídl? Životopis Bob Frídl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Bob Frídl

Kdo byl Bob Frídl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Bob Frídl byl český písničkář a hudebník.
Hudbě se začal věnovat na konci 60. let poté, co musel kvůli zranění zapomenout na kariéru profesionálního fotbalisty. Od začátku jej to táhlo k písničkářství, jeho vzorem byl Bob Dylan. Zároveň však v jeho hudbě můžeme najít i vlivy chansonu, lidových písní nebo i poezie.
V začátcích své kariéry vystupoval sólově, se skupinou Green Spaedars i se sourozeneckým duem Martha a Tena Elefteriadu.
Jeho popularita dosáhla vrcholu v 70. letech, kdy vystupoval s doprovodnou skupinou Jana Sochora. V tomto období byl nejen v Českoslovenku, ale i v sousedních zemích známým zpěvákem a pravidelně se umisťoval v anketě Český slavík na vyšších příčkách.
V 80. letech se rozhodl změnit běh svého života a přestěhoval se do Řecka. Přestože se na konci milénia vrátil domů a dál se věnoval hudbě, jeho jméno pomalu zapadlo.
Jednou z Frídlových nejúspěšnějších písní je Madona.Kdo byl Bob Frídl? Životopis Bob Frídl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Bob Frídl

Národnost: česká
Datum narození: 13. listopadu 1947
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 26. února 2013

Popis osobnosti Bob Frídl můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Filologie? Pamatujete si definici pojmu Ping? Vzpomněli byste si co znamená slovo Omládek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Esoterika?

Klíčová slova: osobnost, lexikon, datum úmrtí, informace, život, hudba, životopis, datum narození, Bob Frídl, hudba, místo narození, národnost, kde se narodil Bob Frídl?, nežijící, wikipedie, vysvětlení

Pojem Bob Frídl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bob Frídl zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Bob Frídl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Bob Frídl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bob Frídl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Bob Frídl ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bob Frídl na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Frídl například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bob Frídl

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Bob Frídl? Kdy se narodil Bob Frídl? Kde se narodil Bob Frídl? Kdy zemřel Bob Frídl? Bob Frídl je v sekci Hudba

Kategorie hudba, housle, bob Frídl, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Bob Frídl řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Frídl i v jiné kategorii než je hudba.