Kdo je to?
Kdo byl Bob Frídl? Životopis Bob Frídl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Bob Frídl?

Kdo byl Bob Frídl? Životopis, informace, biografie, hudba

Bob Frídl byl český písničkář a hudebník.
Hudbě se začal věnovat na konci 60. let poté, co musel kvůli zranění zapomenout na kariéru profesionálního fotbalisty. Od začátku jej to táhlo k písničkářství, jeho vzorem byl Bob Dylan. Zároveň však v jeho hudbě můžeme najít i vlivy chansonu, lidových písní nebo i poezie.
V začátcích své kariéry vystupoval sólově, se skupinou Green Spaedars i se sourozeneckým duem Martha a Tena Elefteriadu.
Jeho popularita dosáhla vrcholu v 70. letech, kdy vystupoval s doprovodnou skupinou Jana Sochora. V tomto období byl nejen v Českoslovenku, ale i v sousedních zemích známým zpěvákem a pravidelně se umisťoval v anketě Český slavík na vyšších příčkách.
V 80. letech se rozhodl změnit běh svého života a přestěhoval se do Řecka. Přestože se na konci milénia vrátil domů a dál se věnoval hudbě, jeho jméno pomalu zapadlo.
Jednou z Frídlových nejúspěšnějších písní je Madona.Kdo byl Bob Frídl? Životopis Bob Frídl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Bob Frídl

Národnost: česká
Datum narození: 13. listopadu 1947
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 26. února 2013

Tento text (Bob Frídl) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Eugenika? Vzpomněli byste si na význam slova Post Bellum? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dceřiná společnost? Znáte definici termínu Nohejbal?

Klíčová slova: narození, Bob Frídl, kdo je Bob Frídl?, hudba, wikipedie, datum narození, popis, vysvětlení, biografie, osobnosti, hudba, Kdy zemřel Bob Frídl, národnost, životopis, zajímavosti, nežijící

Pojem Bob Frídl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Bob Frídl zkuste tyto odkazy

Najít termín Bob Frídl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Bob Frídl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bob Frídl ve Wikipedii

Vyhledat termín Bob Frídl ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Bob Frídl na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Frídl například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bob Frídl

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Bob Frídl? Kdy se narodil Bob Frídl? Kde se narodil Bob Frídl? Kdy zemřel Bob Frídl? Bob Frídl se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bob Frídl řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Frídl i v jiné kategorii než je hudba.