Kdo je to?
Kdo je to, byl Bruncvík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bruncvík? Lidé, mytologie

Kdo je to Bruncvík?

Co znamená a jaký je význam slova Bruncvík?

Bruncvík nebo Brunclík je mytologická postava z českých bájí. Legenda uvádí, že byl synem českého knížete Žibřida. Jako vládce chtěl pro svou vlast získat výrazný erb, proto se vydal do světa, kde zažil různá dobrodružství, a k erbovní orlici svého otce přidal také lva.
Další legendy se zmiňují o zázračném Bruncvíkově meči nebo jeho spojení s blanickými rytíři, kteří se mají objevit v nejtěžších dobách českého národa.Kdo je to, byl Bruncvík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bruncvík? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Bruncvík? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Perkelt? Rozumíte pojmu Ochechule? Pamatujete si definici pojmu Mosaz? Znáte pojem Propolis?

Klíčová slova: význam, vysvětlení, termín, wiki, definice, význam pojmu, informace, co je to Bruncvík?, přesný výraz, kdo je Bruncvík?, mytologie, kdo to je, popis, přesný význam, pojem, slovo

Pojem Bruncvík je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Bruncvík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bruncvík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Bruncvík ve Wikipedii

Vyhledat heslo Bruncvík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruncvík například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Bruncvík, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bruncvík? Kdo to byl Bruncvík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bruncvík? Definice pojmu Bruncvík se nachází v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.