Kdo je to?
Kdo je Milada Karasová? Životopis Milada Karasová, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Milada Karasová

Kdo je Milada Karasová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, modeling

Milada Karasová je bývalá československá modelka, která se narodila 12. září 1950 v Praze
K fotomodelingu se dostala již v šestnácti letech v roce 1967, kdy ji objevil Milan Šára. Po narození dcery se na popud Šáry přihlásila na konkurz do Ústavu bytové a oděvní kultury. Fotila pak na obálky mnohých tehdejších časopisů.
Na rozdíl od většiny svých kolegyň působila Karasová na volné noze. Měla proto svobodu. Mohla objíždět přehlídky a nemusela být angažovaná v ROH ani v komunistické straně. Podle jejích slov měla privilegium žít svobodný život v nesvobodném světě.
V tehdejším modelingovém světě se životospráva manekýn neřešila tak jako dnes. Karasová sama velmi kritizuje dnešní vychrtlé modelky. V její době prý byly manekýny mnohem více ženské. Tvary se formovaly především sportem.
Stejně jako příliš hubené postavy kritizuje Karasová i provádění plastických operací a hnutí MeToo. Podle jejích slov si uměla nastavit mantinely, pokud si na ni někdo dovoloval, a proto nemá pro ženy, které si procházely obtěžováním ze strany mužů pochopení.
Nejprve uspěla jako manekýna, později se ale věnovala hledáním nových hezkých tváří. Pro přehlídková mola objevila taková velká modelingová jména jako například Tereza Maxová, Simona Krajnová a Eva Herzigová.
Kromě modelingové kariéry má na kontě také několik malých filmových roliček. Objevila se například ve filmu Stopař, Zítra vstanu a opařím se čajem nebo Hvězda padá vzhůru.
V osobním životě tvořila manželský pár s hrabětem Michalem Důjkou z rodu bubnů z Litic, který na konci roku 2021 v sedmašedesáti letech náhle zemřel.Kdo je Milada Karasová? Životopis Milada Karasová, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Základní informace o osobě Milada Karasová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 12. září 1950
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Milada Karasová? Pak se podělte se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Baroko? Vzpomenete si na definici slova Nouzový stav? Znáte definici termínu Tzatziki? Vzpomněli byste si na význam slova Obrtlík?

Klíčová slova: místo narození, lexikon, modeling, zajímavosti, Milada Karasová, wiki, životopis, kde se narodila Milada Karasová?, biografie, kdo je Milada Karasová?, osobnost, popis, kdy se narodila Milada Karasová?, osobnosti, život, Milada Karasová

Pojem Milada Karasová je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Milada Karasová v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Milada Karasová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Milada Karasová ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Milada Karasová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Milada Karasová ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milada Karasová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Milada Karasová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Milada Karasová

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Milada Karasová? Kdy se narodila Milada Karasová? Kde se narodila Milada Karasová? Milada Karasová je v kategorii Modeling

Kategorie modeling, modelka v červeném, milada Karasová, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Milada Karasová řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milada Karasová i v jiné kategorii než je modeling.