Kdo je to?
Kdo je Alexandr Vondra? Životopis Alexandr Vondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Alexandr Vondra?

Kdo je Alexandr Vondra? Životopis, informace, biografie, politici

Alexandr Vondra je český politik, bývalý ministr zahraničí a obrany. Je to signatář Charty 77. Patří k výrazným osobnostem Občanské demokratické strany.
Vystudoval geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Dosáhl titulu RNDr.
Jako signatář a mluvčí Charty 77 a spoluautor petice Několik vět byl na sklonku 80. let perzekvován komunistickým režimem. V září 1989 byl uvězněn, propuštěn byl pár dnů před událostmi 17. listopadu. Spoluzakládal Občanské fórum. Jeho pozdější politická kariéra byla spojena s Občanskou demokratickou stranou.
V 90. letech působil ve vrcholných diplomatických a politických funkcích. Například jako český velvyslanec v USA (1997-2001) či jako poradce pro zahraniční politiku prezidenta Václava Havla. Své zkušenosti z diplomatice zúročil v letech 2006 a 2007, kdy působil jako český ministr zahraniční a následně se stal vicepremiérem pro evropské záležitosti. V letech 2010 - 2012 působil jako ministr obrany. Následně na něj však dolehla kauza ProMoPro - podle některých zjištění mělo docházet v době, kdy byl Vondra ministrem pro evropské záležitosti ke vzniku předražených zakázek v souvislosti s přípravou země na předsednictví v Radě EU. Přestože Vondra pochybení odmítal, odstoupil nakonec z funkce ministra obrany.
Za další kontroverzi v jeho kariéře lze považovat silnou podporu postavení amerického radaru na českém území, což bylo téma markantně rozdělující českou veřejnost.
V roce 2019 se stal poslancem Evropského parlamentu V roce 2020 se stal místopředsedou ODS a v mandátu pokračoval i po roce 2022.Kdo je Alexandr Vondra? Životopis Alexandr Vondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Alexandr Vondra

Národnost: česká
Datum narození: 17. srpna 1961
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexandr Vondra? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Denacifikace? Víte, co je to Rondon? Pamatujete si definici pojmu Monzun? Rozumíte pojmu Verpánek?

Klíčová slova: životopis, biografie, politici, lexikon, místo narození, kdy se narodil Alexandr Vondra?, zajímavosti, narození, osobnost, wiki, kdo je Alexandr Vondra?, politici, wikipedie, kde se narodil Alexandr Vondra?, informace, život

Pojem Alexandr Vondra je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Alexandr Vondra ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Alexandr Vondra na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Alexandr Vondra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Alexandr Vondra ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexandr Vondra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Vondra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Alexandr Vondra? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Alexandr Vondra? Kdy se narodil Alexandr Vondra? Kde se narodil Alexandr Vondra? Alexandr Vondra patří do sekce Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alexandr Vondra dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Vondra i v jiné kategorii než je politici.