Kdo je to?
Kdo je Chrissie Hynde? Životopis Chrissie Hynde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Chrissie Hynde?

Kdo je Chrissie Hynde? Životopis, informace, biografie, hudba

Chrissie Hynde je zpěvačka a kytaristka, původem z USA z města Akron ve státě Ohio. Odmaturovala na Firestone High School v Akronu. Po studiu na střední škole studovala tři roky umění na Kent State University. Během studií chvíli zpívala v kapele Sat. Sun. Mat. Po univerzitě se Hynde přestěhovala do Londýna (1973), kde několik měsíců pracovala jako architektka. V té době potkala rockového žurnalistu Nicka Kenta, se kterým měla nějakou dobu poměr. Díky němu chvíli pracovala v hudebním časopise NME. V roce 1976 odjela do Francie, kde chtěla založit kapelu, avšak bez úspěchu. Během 70. let hrála v kapelách Johnny Moped, The Moors Murderers, The Frenchies.
Nakonec se usadila v kapele The Pretenders (1978) se kterou Chrissie Hynde působí dodnes. Debutové album s názvem Pretenders vyšlo roku 1980. O rok později vzniklo album Pretenders II (1981). Následovala alba Learning to Crawl (1984), Get Close (1986), Packed! (1990), Last of the Independents (1994), Viva el Amor (1999), Loose Screw (2002), Break Up the Concrete (2008), Alone (2016) a Hater for Sale (2020). V roce 2005 byla kapela The Pretenders uvedena do Rock and Roll Hall of Fame.
Chrissie Hynde vydala i sólové album s názvem Stockholm (2014). O rok později vydala vlastní autobiografii Reckless (2015).Kdo je Chrissie Hynde? Životopis Chrissie Hynde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Chrissie Hynde

Národnost: americká
Datum narození: 7. 9. 1951
Místo narození: Akron, Ohio, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Chrissie Hynde? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu ITunes? Vzpomněli byste si co označuje výraz Proforma faktura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Peklo? Znáte termín Demikát?

Klíčová slova: hudba, lexikon, kde se narodila Chrissie Hynde?, informace, život, životopis, národnost, Chrissie Hynde, narození, zajímavosti, hudba, datum narození, kdy se narodila Chrissie Hynde?, wikipedie, kdo je Chrissie Hynde?, wiki

Pojem Chrissie Hynde je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Chrissie Hynde ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Chrissie Hynde ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chrissie Hynde ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Chrissie Hynde ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chrissie Hynde na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chrissie Hynde například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Chrissie Hynde?

Právě jste zjistili Kdo je to Chrissie Hynde? Kdy se narodila Chrissie Hynde? Kde se narodila Chrissie Hynde? Chrissie Hynde je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Chrissie Hynde třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chrissie Hynde i v jiné kategorii než je hudba.