Kdo je to?
Kdo je Chrissie Hynde? Životopis Chrissie Hynde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Chrissie Hynde?

Kdo je Chrissie Hynde? Životopis, informace, biografie, hudba

Chrissie Hynde je zpěvačka a kytaristka, původem z USA z města Akron ve státě Ohio. Odmaturovala na Firestone High School v Akronu. Po studiu na střední škole studovala tři roky umění na Kent State University. Během studií chvíli zpívala v kapele Sat. Sun. Mat. Po univerzitě se Hynde přestěhovala do Londýna (1973), kde několik měsíců pracovala jako architektka. V té době potkala rockového žurnalistu Nicka Kenta, se kterým měla nějakou dobu poměr. Díky němu chvíli pracovala v hudebním časopise NME. V roce 1976 odjela do Francie, kde chtěla založit kapelu, avšak bez úspěchu. Během 70. let hrála v kapelách Johnny Moped, The Moors Murderers, The Frenchies.
Nakonec se usadila v kapele The Pretenders (1978) se kterou Chrissie Hynde působí dodnes. Debutové album s názvem Pretenders vyšlo roku 1980. O rok později vzniklo album Pretenders II (1981). Následovala alba Learning to Crawl (1984), Get Close (1986), Packed! (1990), Last of the Independents (1994), Viva el Amor (1999), Loose Screw (2002), Break Up the Concrete (2008), Alone (2016) a Hater for Sale (2020). V roce 2005 byla kapela The Pretenders uvedena do Rock and Roll Hall of Fame.
Chrissie Hynde vydala i sólové album s názvem Stockholm (2014). O rok později vydala vlastní autobiografii Reckless (2015).Kdo je Chrissie Hynde? Životopis Chrissie Hynde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Chrissie Hynde

Národnost: americká
Datum narození: 7. 9. 1951
Místo narození: Akron, Ohio, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Chrissie Hynde se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu ITunes? Pamatujete si definici pojmu Memorandum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Secese? Vzpomněli byste si co znamená slovo Křivítko?

Klíčová slova: Chrissie Hynde, wikipedie, životopis, Chrissie Hynde, narození, hudba, wiki, osobnost, kdy se narodila Chrissie Hynde?, kde se narodila Chrissie Hynde?, popis, biografie, lexikon, hudba, datum narození, informace

Pojem Chrissie Hynde je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Chrissie Hynde na Google.cz

Vyhledat heslo Chrissie Hynde ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chrissie Hynde na Youtube

Hledat výraz Chrissie Hynde v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Chrissie Hynde ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chrissie Hynde například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Chrissie Hynde? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Chrissie Hynde? Kdy se narodila Chrissie Hynde? Kde se narodila Chrissie Hynde? Chrissie Hynde je v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Chrissie Hynde dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chrissie Hynde i v jiné kategorii než je hudba.