Kdo je to?
Kdo je Chrissie Hynde? Životopis Chrissie Hynde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Chrissie Hynde

Kdo je Chrissie Hynde? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Chrissie Hynde je zpěvačka a kytaristka, původem z USA z města Akron ve státě Ohio. Odmaturovala na Firestone High School v Akronu. Po studiu na střední škole studovala tři roky umění na Kent State University. Během studií chvíli zpívala v kapele Sat. Sun. Mat. Po univerzitě se Hynde přestěhovala do Londýna (1973), kde několik měsíců pracovala jako architektka. V té době potkala rockového žurnalistu Nicka Kenta, se kterým měla nějakou dobu poměr. Díky němu chvíli pracovala v hudebním časopise NME. V roce 1976 odjela do Francie, kde chtěla založit kapelu, avšak bez úspěchu. Během 70. let hrála v kapelách Johnny Moped, The Moors Murderers, The Frenchies.
Nakonec se usadila v kapele The Pretenders (1978) se kterou Chrissie Hynde působí dodnes. Debutové album s názvem Pretenders vyšlo roku 1980. O rok později vzniklo album Pretenders II (1981). Následovala alba Learning to Crawl (1984), Get Close (1986), Packed! (1990), Last of the Independents (1994), Viva el Amor (1999), Loose Screw (2002), Break Up the Concrete (2008), Alone (2016) a Hater for Sale (2020). V roce 2005 byla kapela The Pretenders uvedena do Rock and Roll Hall of Fame.
Chrissie Hynde vydala i sólové album s názvem Stockholm (2014). O rok později vydala vlastní autobiografii Reckless (2015).Kdo je Chrissie Hynde? Životopis Chrissie Hynde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Chrissie Hynde

Národnost: americká
Datum narození: 7. 9. 1951
Místo narození: Akron, Ohio, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Chrissie Hynde? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Tlumivka? Znáte termín Ombudsman? Vzpomněli byste si co označuje výraz Den svatého Patrika? Víte, co je to Iontový nápoj?

Klíčová slova: kde se narodila Chrissie Hynde?, hudba, narození, datum narození, Chrissie Hynde, informace, lexikon, zajímavosti, osobnosti, vysvětlení, životopis, Chrissie Hynde, popis, osobnost, kdy se narodila Chrissie Hynde?, národnost

Pojem Chrissie Hynde je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Chrissie Hynde v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Chrissie Hynde ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Chrissie Hynde na Google.cz

Vyhledat pojem Chrissie Hynde ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chrissie Hynde ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chrissie Hynde na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chrissie Hynde například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Chrissie Hynde

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Chrissie Hynde? Kdy se narodila Chrissie Hynde? Kde se narodila Chrissie Hynde? Chrissie Hynde se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, stříbrné housle, chrissie Hynde, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Chrissie Hynde např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chrissie Hynde i v jiné kategorii než je hudba.