Kdo je to?
Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Franz Schubert?

Kdo byl Franz Schubert? Životopis, informace, biografie, hudba

Franz Schubert, celým jménem Franz Peter Schubert, hudební skladatel rakouského původu a představitel raného romantizmu, se věnoval především písním a komorní tvorbě. Ve své hudbě se pokusil co nejlépe melodicky vystihnout romantiku a lyriku a byl nazýván poetickým hudebníkem. Je autorem mnoha skladeb pro klavír nebo komorní obsazení a také více než 600 písní, symfonií, církevní, baletní i divadelní hudby.
V době vlastního života se nedokázal příliš prosadit, úspěchy začaly přicházet až v závěru jeho života.Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Franz Schubert

Národnost: rakouská
Datum narození: 31. ledna 1797
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 19. listopadu 1828

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Franz Schubert s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Crossbody? Vzpomněli byste si co označuje výraz Poslední zvonění? Znáte definici termínu Rodina? Znáte termín Imunoglobulin?

Klíčová slova: místo narození, informace, Franz Schubert, datum úmrtí, hudba, život, kdo je Franz Schubert?, vysvětlení, kdy se narodil Franz Schubert?, Franz Schubert, národnost, kdo to je, zajímavosti, životopis, datum narození, wiki

Pojem Franz Schubert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Franz Schubert v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Franz Schubert na Google.cz

Hledat heslo Franz Schubert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Franz Schubert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Franz Schubert ve Wikipedii

Vyhledat termín Franz Schubert ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Schubert například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Franz Schubert

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Franz Schubert? Kdy se narodil Franz Schubert? Kde se narodil Franz Schubert? Kdy zemřel Franz Schubert? Franz Schubert se nachází v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Franz Schubert dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Schubert i v jiné kategorii než je hudba.