Kdo je to?
Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Franz Schubert?

Kdo to byl Franz Schubert? Stručný životopis

Franz Schubert, celým jménem Franz Peter Schubert, hudební skladatel rakouského původu a představitel raného romantizmu, se věnoval především písním a komorní tvorbě. Ve své hudbě se pokusil co nejlépe melodicky vystihnout romantiku a lyriku a byl nazýván poetickým hudebníkem. Je autorem mnoha skladeb pro klavír nebo komorní obsazení a také více než 600 písní, symfonií, církevní, baletní i divadelní hudby.
V době vlastního života se nedokázal příliš prosadit, úspěchy začaly přicházet až v závěru jeho života.Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Franz Schubert

Národnost: rakouská
Datum narození: 31. ledna 1797
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 19. listopadu 1828

Sdílejte tuto stránku s osobností Franz Schubert se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Crossbody? Vzpomenete si na definici slova Pojištění vkladů? Znáte definici termínu Magnetická rezonance? Vzpomněli byste si na význam slova HIV?

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, etymologie, přesný význam, Franz Schubert, význam, formulace, informace, co je to Franz Schubert?, přesný výraz, popis, pojem, synonymum, definice, kdo to je, wiki

Pojem Franz Schubert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Franz Schubert ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Franz Schubert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Franz Schubert ve Wikipedii

Vyhledat heslo Franz Schubert ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Schubert například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Franz Schubert

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Franz Schubert? Kdo to byl Franz Schubert? Kdy se narodil Franz Schubert? Kde se narodil Franz Schubert? Kdy zemřel Franz Schubert? Franz Schubert je v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Franz Schubert řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Schubert i v jiné kategorii než je hudba.