Kdo je to?
Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Franz Schubert?

Kdo byl Franz Schubert? Životopis, informace, biografie, hudba

Franz Schubert, celým jménem Franz Peter Schubert, hudební skladatel rakouského původu a představitel raného romantizmu, se věnoval především písním a komorní tvorbě. Ve své hudbě se pokusil co nejlépe melodicky vystihnout romantiku a lyriku a byl nazýván poetickým hudebníkem. Je autorem mnoha skladeb pro klavír nebo komorní obsazení a také více než 600 písní, symfonií, církevní, baletní i divadelní hudby.
V době vlastního života se nedokázal příliš prosadit, úspěchy začaly přicházet až v závěru jeho života.Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Franz Schubert

Národnost: rakouská
Datum narození: 31. ledna 1797
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 19. listopadu 1828

Líbí se stručný životopis s osobou Franz Schubert? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Crossbody? Vzpomněli byste si co označuje výraz Internet? Znáte definici termínu Pancetta? Znáte termín Azalka?

Klíčová slova: národnost, místo narození, život, datum úmrtí, datum narození, vysvětlení, popis, životopis, kdo to je, biografie, Franz Schubert, kde se narodil Franz Schubert?, hudba, osobnosti, lexikon, hudba

Pojem Franz Schubert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Franz Schubert ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Franz Schubert ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Franz Schubert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Franz Schubert ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Schubert například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Franz Schubert?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Franz Schubert? Kdy se narodil Franz Schubert? Kde se narodil Franz Schubert? Kdy zemřel Franz Schubert? Franz Schubert je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Franz Schubert kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Schubert i v jiné kategorii než je hudba.