Kdo je to?
Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Franz Schubert?

Kdo to byl Franz Schubert? Stručný životopis

Franz Schubert, celým jménem Franz Peter Schubert, hudební skladatel rakouského původu a představitel raného romantizmu, se věnoval především písním a komorní tvorbě. Ve své hudbě se pokusil co nejlépe melodicky vystihnout romantiku a lyriku a byl nazýván poetickým hudebníkem. Je autorem mnoha skladeb pro klavír nebo komorní obsazení a také více než 600 písní, symfonií, církevní, baletní i divadelní hudby.
V době vlastního života se nedokázal příliš prosadit, úspěchy začaly přicházet až v závěru jeho života.Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Franz Schubert

Národnost: rakouská
Datum narození: 31. ledna 1797
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 19. listopadu 1828

Tento text (Franz Schubert) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kvantová fyzika? Vzpomněli byste si na význam slova Nefrit? Znáte definici termínu Renta? Znáte definici termínu Rayon?

Klíčová slova: co je to Franz Schubert?, odborný výraz, synonymum, původ slova, vysvětlení, přesný význam, význam, přesný výraz, wiki, etymologie, pojem, termín, Franz Schubert, popis, definice, lexikon

Pojem Franz Schubert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Franz Schubert

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Franz Schubert ve Wikimedia Commons

Najít heslo Franz Schubert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Franz Schubert ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Franz Schubert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Schubert například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Franz Schubert?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Franz Schubert? Kdo to byl Franz Schubert? Kdy se narodil Franz Schubert? Kde se narodil Franz Schubert? Kdy zemřel Franz Schubert? Franz Schubert je v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Franz Schubert kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Schubert i v jiné kategorii než je hudba.