Kdo je to?
Kdo byl Otto Skorzeny? Životopis Otto Skorzeny, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Otto Skorzeny?

Kdo byl Otto Skorzeny? Životopis, informace, biografie, zločin

Otto Skorzeny byl voják a vysoce postavený člen jednotek SS. Pocházel z rodiny s vojenskou tradicí a polskými kořeny. Vystudoval technickou univerzitu ve Vídni. V roce 1931 se přidal k rakouským nacistům a v roce 1938 se podílel na obsazení Rakouska nacistickým Německem. Poté se přesunul do Německa a vstoupil do oddílu jednotek SS, který měl na starost ochranu Hitlera. Po vypuknutí druhé světové války se zúčastnil bojů na východní frontě, během kterých byl vážně zraněn. Za to obdržel ocenění Železný kříž a byl mu svěřen výcvik agentů.
V roce 1943 se jako kapitán zúčastnil Operace Dub s cílem osvobodit Mussoliniho, kterou Hitler nařídil po svržení a uvěznění italského vůdce. Podařilo se vypátrat místo uvěznění a po riskantní akci byl Mussolini osvobozen. Následně byl letadlem přemístěn do nacistického Německa a Skorzeny za úspěšnou operaci obdržel Rytířský kříž. V rámci Operace Rösselsprung měl být zajat jugoslávský velitel Tito, ale na rozdíl od Operace Dub plán nevyšel a Tito stihl uprchnout. V roce 1944 začal maďarský regent M. Horthy vyjednávat s Rudou armádou. Skorzeny proto v rámci Operace Panzerfaust unesl jeho syna, donutil ho k rezignaci a místo něj byla dosazena vláda nakloněná nacistům. Za tento úspěch byl povýšen na Obersturmbannführera a dostal se do užšího vedení jednotek SS.
Po konečné porážce nacismu byl souzen jako válečný zločinec. Předmětem obžaloby bylo zejména převlečení nacistů do amerických uniforem během bitvy v Ardenách a následné napadení spojeneckých jednotek, což odporovalo válečným zákonům. Skorzeny však uprchl a v následujících měsících se skrýval na různých místech v Evropě. Na začátku 50. let odjel s dalšími bývalými nacisty cvičit egyptskou armádu. Komando trénovalo také několik Palestinců včetně pozdějšího palestinského vůdce Jásira Arafata. Poté začal spolupracovat s Mosadem. Jeho motivace není jasná, zřejmě se chtěl vyhnout stíhání ze stany Izraele. V roce 1966 začal spolupracovat se španělskou neonacistickou stranou CEDADE. Za své zločiny nebyl nikdy odsouzen a nakonec zemřel na rakovinu plic.Kdo byl Otto Skorzeny? Životopis Otto Skorzeny, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Otto Skorzeny

Národnost: rakouská
Datum narození: 12. června 1908
Místo narození: Vídeň, Rakousko
Datum úmrtí: 5. července 1975

Zaujala vás biografie osobnosti Otto Skorzeny? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Prohazovačka? Pamatujete si definici pojmu Kultivátor? Znáte termín Egocentrismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přípona?

Klíčová slova: wikipedie, osobnosti, kdo to je, kde se narodil Otto Skorzeny?, popis, místo narození, datum narození, narození, kdo je Otto Skorzeny?, informace, wiki, život, datum úmrtí, osobnost, nežijící, biografie

Pojem Otto Skorzeny je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Otto Skorzeny ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Otto Skorzeny ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Otto Skorzeny ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Otto Skorzeny ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Otto Skorzeny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Otto Skorzeny například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Otto Skorzeny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Otto Skorzeny? Kdy se narodil Otto Skorzeny? Kde se narodil Otto Skorzeny? Kdy zemřel Otto Skorzeny? Otto Skorzeny patří do kategorie Zločin

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Otto Skorzeny dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otto Skorzeny i v jiné kategorii než je zločin.