Kdo je to?
Kdo byl Otto Skorzeny? Životopis Otto Skorzeny, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Otto Skorzeny

Kdo byl Otto Skorzeny? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Otto Skorzeny byl voják a vysoce postavený člen jednotek SS. Pocházel z rodiny s vojenskou tradicí a polskými kořeny. Vystudoval technickou univerzitu ve Vídni. V roce 1931 se přidal k rakouským nacistům a v roce 1938 se podílel na obsazení Rakouska nacistickým Německem. Poté se přesunul do Německa a vstoupil do oddílu jednotek SS, který měl na starost ochranu Hitlera. Po vypuknutí druhé světové války se zúčastnil bojů na východní frontě, během kterých byl vážně zraněn. Za to obdržel ocenění Železný kříž a byl mu svěřen výcvik agentů.
V roce 1943 se jako kapitán zúčastnil Operace Dub s cílem osvobodit Mussoliniho, kterou Hitler nařídil po svržení a uvěznění italského vůdce. Podařilo se vypátrat místo uvěznění a po riskantní akci byl Mussolini osvobozen. Následně byl letadlem přemístěn do nacistického Německa a Skorzeny za úspěšnou operaci obdržel Rytířský kříž. V rámci Operace Rösselsprung měl být zajat jugoslávský velitel Tito, ale na rozdíl od Operace Dub plán nevyšel a Tito stihl uprchnout. V roce 1944 začal maďarský regent M. Horthy vyjednávat s Rudou armádou. Skorzeny proto v rámci Operace Panzerfaust unesl jeho syna, donutil ho k rezignaci a místo něj byla dosazena vláda nakloněná nacistům. Za tento úspěch byl povýšen na Obersturmbannführera a dostal se do užšího vedení jednotek SS.
Po konečné porážce nacismu byl souzen jako válečný zločinec. Předmětem obžaloby bylo zejména převlečení nacistů do amerických uniforem během bitvy v Ardenách a následné napadení spojeneckých jednotek, což odporovalo válečným zákonům. Skorzeny však uprchl a v následujících měsících se skrýval na různých místech v Evropě. Na začátku 50. let odjel s dalšími bývalými nacisty cvičit egyptskou armádu. Komando trénovalo také několik Palestinců včetně pozdějšího palestinského vůdce Jásira Arafata. Poté začal spolupracovat s Mosadem. Jeho motivace není jasná, zřejmě se chtěl vyhnout stíhání ze stany Izraele. V roce 1966 začal spolupracovat se španělskou neonacistickou stranou CEDADE. Za své zločiny nebyl nikdy odsouzen a nakonec zemřel na rakovinu plic.Kdo byl Otto Skorzeny? Životopis Otto Skorzeny, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Otto Skorzeny

Národnost: rakouská
Datum narození: 12. června 1908
Místo narození: Vídeň, Rakousko
Datum úmrtí: 5. července 1975

Líbí se stručný životopis s osobou Otto Skorzeny? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Abeceda? Vzpomněli byste si na význam slova Akceptovat? Znáte termín Protahovací pero? Znáte definici termínu Sklivec?

Klíčová slova: kdo je Otto Skorzeny?, biografie, zajímavosti, kdy se narodil Otto Skorzeny?, život, zločin, národnost, kdo to je, popis, osobnost, lexikon, životopis, wikipedie, osobnosti, zločin, nežijící

Pojem Otto Skorzeny je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otto Skorzeny ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Otto Skorzeny ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Otto Skorzeny ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Otto Skorzeny ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Otto Skorzeny v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Otto Skorzeny například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Otto Skorzeny?

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Otto Skorzeny? Kdy se narodil Otto Skorzeny? Kde se narodil Otto Skorzeny? Kdy zemřel Otto Skorzeny? Otto Skorzeny je v kategorii Zločin

Kategorie zločin, pouta stůl, otto Skorzeny, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Otto Skorzeny například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otto Skorzeny i v jiné kategorii než je zločin.