Kdo je to?
Kdo byl Gabriel Fauré? Životopis Gabriel Fauré, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Gabriel Fauré

Kdo byl Gabriel Fauré? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Gabriel Fauré byl francouzský hudební skladatel.
Získal hudební vzdělání a stal se varhaníkem. Už v mladém věku však začínal skládat a pohybovat se mezi výraznými francouzskými osobnostmi nejen z oblasti hudby, ale i literatury a dalších uměleckých směrů.
Faurého hudba je specifická tím, že stojí na pomezí romantismu a moderní hudby. Vyrůstal v polovině 19. století, kdy dosahoval hudební romantismus největšího rozmachu, svého vrcholu však Fauré dosáhl už v silně modernistickém 20. století.
Z jeho tvorby zmiňme například cyklus pěti skladeb pro hlas a klavír, založené na básních Paula Verlaina (Cinq mélodies "de Venise", 1891). Verlainovy verše jej provázely dlouhodobě - objevují se například i ve skladbě Clair de Lune z roku 1887. Za jedno z jeho vrcholných děl je považováno jeho Requiem, reagující na smrt rodičů.
Jeho tvorba pro klavír zahrnuje desítky skladeb - nocturna, barkaroly i imprompta.Kdo byl Gabriel Fauré? Životopis Gabriel Fauré, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Gabriel Fauré

Národnost: francouzská
Datum narození: 2. května 1845
Místo narození: Pamiers, Francie
Datum úmrtí: 4. listopadu 1924

Líbí se stručný životopis s osobou Gabriel Fauré? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova EBD? Pamatujete si definici pojmu Aterom? Vzpomněli byste si co znamená slovo Betlémské světlo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Štěpkovač?

Klíčová slova: biografie, datum narození, osobnosti, narození, kdo to je, hudba, kdo je Gabriel Fauré?, místo narození, Kdy zemřel Gabriel Fauré, Gabriel Fauré, život, wikipedie, zajímavosti, lexikon, národnost, hudba

Pojem Gabriel Fauré je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Gabriel Fauré zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Gabriel Fauré ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Gabriel Fauré ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Gabriel Fauré ve Wikislovníku

Najít termín Gabriel Fauré ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Gabriel Fauré ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabriel Fauré například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gabriel Fauré

Právě nyní již víte Kdo byl Gabriel Fauré? Kdy se narodil Gabriel Fauré? Kde se narodil Gabriel Fauré? Kdy zemřel Gabriel Fauré? Gabriel Fauré se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, černé piano, gabriel Fauré, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Gabriel Fauré řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gabriel Fauré i v jiné kategorii než je hudba.