Kdo je to?
Kdo byl Gabriel Fauré? Životopis Gabriel Fauré, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Gabriel Fauré?

Kdo byl Gabriel Fauré? Životopis, informace, biografie, hudba

Gabriel Fauré byl francouzský hudební skladatel.
Získal hudební vzdělání a stal se varhaníkem. Už v mladém věku však začínal skládat a pohybovat se mezi výraznými francouzskými osobnostmi nejen z oblasti hudby, ale i literatury a dalších uměleckých směrů.
Faurého hudba je specifická tím, že stojí na pomezí romantismu a moderní hudby. Vyrůstal v polovině 19. století, kdy dosahoval hudební romantismus největšího rozmachu, svého vrcholu však Fauré dosáhl už v silně modernistickém 20. století.
Z jeho tvorby zmiňme například cyklus pěti skladeb pro hlas a klavír, založené na básních Paula Verlaina (Cinq mélodies "de Venise", 1891). Verlainovy verše jej provázely dlouhodobě - objevují se například i ve skladbě Clair de Lune z roku 1887. Za jedno z jeho vrcholných děl je považováno jeho Requiem, reagující na smrt rodičů.
Jeho tvorba pro klavír zahrnuje desítky skladeb - nocturna, barkaroly i imprompta.Kdo byl Gabriel Fauré? Životopis Gabriel Fauré, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Gabriel Fauré

Národnost: francouzská
Datum narození: 2. května 1845
Místo narození: Pamiers, Francie
Datum úmrtí: 4. listopadu 1924

Popis osobnosti Gabriel Fauré můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Vnitroblok? Vzpomněli byste si na význam slova Ústenka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mnichovská dohoda? Znáte definici termínu Aloha?

Klíčová slova: kdo to je, datum úmrtí, biografie, nežijící, Gabriel Fauré, hudba, životopis, národnost, lexikon, wikipedie, místo narození, národnost, zajímavosti, Gabriel Fauré, kdy se narodil Gabriel Fauré?, kde se narodil Gabriel Fauré?

Pojem Gabriel Fauré je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Gabriel Fauré v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Gabriel Fauré ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Gabriel Fauré na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Gabriel Fauré na Youtube

Zkusit najít termín Gabriel Fauré ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabriel Fauré například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Gabriel Fauré? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Gabriel Fauré? Kdy se narodil Gabriel Fauré? Kde se narodil Gabriel Fauré? Kdy zemřel Gabriel Fauré? Gabriel Fauré se nachází v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Gabriel Fauré třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gabriel Fauré i v jiné kategorii než je hudba.