Kdo je to?
Kdo je Frederick Forsyth? Životopis Frederick Forsyth, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Frederick Forsyth

Kdo je Frederick Forsyth? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Frederick Forsyth je anglický spisovatel, novinář a bývalý agent MI6, který se nejvíce proslavil jako autor politických bestsellerů. Forsyth se narodil 25. srpna 1938 ve městě Ashford v hrabství Kent v Anglii. Pocházel z rodiny, která se zabývala obchodem. Navštěvoval Tonbridge School, jednu z nejprestižnějších škol v zemi, kterou však opustil v 17 letech a odešel do španělské Granady, kde později studoval na univerzitě. O dva roky později se stal nejmladším pilotem v Britském královském letectvu.
Profesní kariéru zahájil jako novinář pro zpravodajskou agenturu Reuters a poté i pro britskou televizní stanici BBC. Kvůli kritickému postoji ohledně občanské války v Nigérii byl propuštěn, načež se vrátil do Londýna bez financí, což ho vedlo ke psaní. V roce 1969 vydal knihu o občanské válce v Nigérii - Příběh Biafry. Zkušenosti ze světa ho inspirovaly k napsaní jeho prvního románu s názvem Den pro šakala z roku 1971. Román se stal bestsellerem a později byl adaptován do úspěšného filmu.
Mezi jeho další významná díla patří např. Spis Odessa (1972), Žoldáci (1974), Čtvrtý protokol (1984), Vyjednavač (1989), Mstitel (2003), Afghánec (2006), Kobra (2010) a další. Většina jeho úspěšných děl bylo následně zfilmováno. Spousta informací v románech vychází ze skutečných událostí.
Forsyth získal v průběhu své kariéry řadu ocenění a uznání. V roce 2012 byl oceněn CBE (Commander of the Order of the British Empire) za své přínosy literatuře.
Forsyth se v roce 1973 oženil se svou dlouholetou přítelkyní Carole Cunningham. Společně se jim narodili dva synové – Stuart a Shane. Manželství však skončilo rozvodem roku 1988. Podruhé se Forsyth oženil se Sandy Molloy v roce 1994.
Forsyth je známý svými silnými politickými názory a konzervativismem. Během své kariéry vyjádřil své názory na různé mezinárodní otázky, včetně války v Iráku a boje proti terorismu.Kdo je Frederick Forsyth? Životopis Frederick Forsyth, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Frederick Forsyth

Národnost: anglická
Datum narození: 25. 8. 1938
Místo narození: Ashford, hrabství Kent, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Frederick Forsyth? s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Polyp? Rozumíte pojmu Sublimace? Znáte definici termínu Frekvence? Znáte pojem Paragliding?

Klíčová slova: osobnost, literatura, život, zajímavosti, wiki, národnost, kde se narodil Frederick Forsyth?, lexikon, životopis, literatura, datum narození, biografie, wikipedie, kdo je Frederick Forsyth?, místo narození, narození

Pojem Frederick Forsyth je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Frederick Forsyth lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Frederick Forsyth ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Frederick Forsyth na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frederick Forsyth ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Frederick Forsyth ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Frederick Forsyth v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Frederick Forsyth například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Frederick Forsyth? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Frederick Forsyth? Kdy se narodil Frederick Forsyth? Kde se narodil Frederick Forsyth? Frederick Forsyth je v sekci Literatura

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Frederick Forsyth dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Frederick Forsyth i v jiné kategorii než je literatura.