Kdo je to?
Kdo je to Japanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Japanista? Lidé, věda

Japanista

Co znamená a jaký je význam slova Japanista?

Japanista je odborník na japonskou kulturu, jazyk, historii, společnost a další podobné charakteristiky spojené s Japonskem. Tato osoba má hluboké znalosti o Japonsku a jeho různých aspektech a specializuje se na studium této země a jejího kulturního kontextu.
Japanisté se velmi často věnují různým oblastem v rámci své specializace; zatímco někteří studují hlavně japonskou literaturu, jiní se věnují dějinám Japonska, další pak zajímá japonské umění, japonština a lingvistika japonského jazyka, japonská společnost a další oblasti. Mohou také zkoumat vliv japonské kultury na světovou scénu nebo vliv světa na Japonsko a různé mezikulturní interakce.
Japanisté většinou vystudovali japanologii (japanistiku nebo japonská studia) na některé z filozofických fakult a dále pracují jako učitelé japonského jazyka, výzkumníci, novináři, překladatelé, kurátoři umění, konzultanti pro japonské společnosti nebo ve vládních organizacích, které se zabývají vztahy s Japonskem. Jsou důležitými zprostředkovateli mezi japonskou kulturou a zbytkem světa a přispívají k porozumění a komunikaci mezi kulturami.
Mezi naše nejvýznamnější japanisty patřili nebo patří Jiří Jelínek, Miroslav Novák, Antonín Líman a další.Kdo je to Japanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Japanista? Lidé, věda

Sdílejte text pojmu Japanista s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Feng shui? Pamatujete si definici pojmu Onkologie? Pamatujete si definici pojmu Alergen? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bodyfitness?

Klíčová slova: popis, heslo, věda, význam, co znamená, Japanista, termín, původ slova, Japanista, definice, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, věda, význam slova, pojem

Pojem Japanista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Japanista na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Japanista ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Japanista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Japanista ve Wikipedii

Zkusit najít termín Japanista na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Japanista například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Japanista, definice, vysvětlení pojmu

Nyní již víte Kdo je to Japanista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Japanista? Definice pojmu Japanista se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, výraznapř. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Japanista hledat i v jiných kategoriích (než věda).