Kdo je to?
Kdo byl Igor Stravinskij? Životopis Igor Stravinskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Igor Stravinskij

Kdo byl Igor Stravinskij? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Igor Stravinskij byl ruský hudební skladatel.
Za svůj život vytvořil rozsáhlé a významné hudební dílo skládající se především z baletů a oper, nevyjímaje však ani symfonie, koncerty a další.
Mládí strávil v Rusku a jeho hudební i literární tradice jej zásadně ovlivnila – jeho nejznámější balety Pták Ohnivák (1910) a Svěcení jara (1913), vycházejí právě z těchto inspiračních zdrojů. Jeho skladby se vyznačují originálním projetím, především experimenty s rytmem a tóninami.
Poté, co opustil Stravinskij Rusko, začal do své tvorby zapojovat i nová témata a nové směry. Složil tak například opery s antickými náměty Oidipus král (1927) a Persefona (1933). Na jedné straně se v jeho skladbách objevovaly zdánlivě cizorodné jazzové prvky, na druhé se inspiroval i neoklasicismem, jenž se proti novátorským formám vymezoval.
Mezi další významná díla patří: Petruška (1911), Příběh vojáka (1918), Symfonie v C (1940), Symfonie o třech větách (1945) nebo opera Život prostopášníka (1951).
Kromě rodného Ruska strávil část života ve Švýcarsku a ve Francii. Odtud musel uprchnout na počátku 2. světové války. Zbytek života prožil v USA.
Jeho skladatelské dílo významně ovlivnilo hudební dějiny 20. století a patří do zlatého fondu klasické hudby.Kdo byl Igor Stravinskij? Životopis Igor Stravinskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Igor Stravinskij

Národnost: ruská
Datum narození: 17. června 1882
Místo narození: Oranienbaum, Rusko
Datum úmrtí: 6. dubna 1971

Tento text (Igor Stravinskij) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Čolek? Pamatujete si definici pojmu Reiki? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pryšec nádherný? Vzpomněli byste si co znamená slovo Schematismus?

Klíčová slova: národnost, kdo je Igor Stravinskij?, datum úmrtí, narození, nežijící, národnost, životopis, biografie, kdo to je, místo narození, informace, lexikon, popis, osobnosti, wikipedie, zajímavosti

Pojem Igor Stravinskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Igor Stravinskij ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Igor Stravinskij ve Wikipedii

Hledat pojem Igor Stravinskij v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Igor Stravinskij ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Igor Stravinskij na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Igor Stravinskij například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Igor Stravinskij?

Nyní již víte Kdo byl Igor Stravinskij? Kdy se narodil Igor Stravinskij? Kde se narodil Igor Stravinskij? Kdy zemřel Igor Stravinskij? Igor Stravinskij se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Igor Stravinskij kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Igor Stravinskij i v jiné kategorii než je hudba.