Kdo je to?
Kdo byl Igor Stravinskij? Životopis Igor Stravinskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Igor Stravinskij?

Kdo byl Igor Stravinskij? Životopis, informace, biografie, hudba

Igor Stravinskij byl ruský hudební skladatel.
Za svůj život vytvořil rozsáhlé a významné hudební dílo skládající se především z baletů a oper, nevyjímaje však ani symfonie, koncerty a další.
Mládí strávil v Rusku a jeho hudební i literární tradice jej zásadně ovlivnila – jeho nejznámější balety Pták Ohnivák (1910) a Svěcení jara (1913), vycházejí právě z těchto inspiračních zdrojů. Jeho skladby se vyznačují originálním projetím, především experimenty s rytmem a tóninami.
Poté, co opustil Stravinskij Rusko, začal do své tvorby zapojovat i nová témata a nové směry. Složil tak například opery s antickými náměty Oidipus král (1927) a Persefona (1933). Na jedné straně se v jeho skladbách objevovaly zdánlivě cizorodné jazzové prvky, na druhé se inspiroval i neoklasicismem, jenž se proti novátorským formám vymezoval.
Mezi další významná díla patří: Petruška (1911), Příběh vojáka (1918), Symfonie v C (1940), Symfonie o třech větách (1945) nebo opera Život prostopášníka (1951).
Kromě rodného Ruska strávil část života ve Švýcarsku a ve Francii. Odtud musel uprchnout na počátku 2. světové války. Zbytek života prožil v USA.
Jeho skladatelské dílo významně ovlivnilo hudební dějiny 20. století a patří do zlatého fondu klasické hudby.Kdo byl Igor Stravinskij? Životopis Igor Stravinskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Igor Stravinskij

Národnost: ruská
Datum narození: 17. června 1882
Místo narození: Oranienbaum, Rusko
Datum úmrtí: 6. dubna 1971

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Igor Stravinskij? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Sádrokarton? Víte, co je to OEM? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plichta? Rozumíte pojmu Apartheid?

Klíčová slova: lexikon, zajímavosti, kdy se narodil Igor Stravinskij?, osobnost, wiki, kdo to je, národnost, Igor Stravinskij, národnost, nežijící, Kdy zemřel Igor Stravinskij, informace, kde se narodil Igor Stravinskij?, biografie, popis, místo narození

Pojem Igor Stravinskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Igor Stravinskij

Vyhledat termín Igor Stravinskij v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Igor Stravinskij na Google obrázcích

Hledat frázi Igor Stravinskij ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Igor Stravinskij ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Igor Stravinskij na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Igor Stravinskij například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Igor Stravinskij

Právě nyní již víte Kdo byl Igor Stravinskij? Kdy se narodil Igor Stravinskij? Kde se narodil Igor Stravinskij? Kdy zemřel Igor Stravinskij? Igor Stravinskij je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Igor Stravinskij dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Igor Stravinskij i v jiné kategorii než je hudba.