Kdo je to?
Kdo je Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Daniel Herman?

Kdo je Daniel Herman? Životopis, informace, biografie, politici

Daniel Herman je na vlastní žádost propuštěný katolický kněz a také politik. Pracoval jako ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a byl mluvčím České biskupské konference. V roce 2013 vstoupil do politiky jako poslanec KDU-ČSL, od roku 2014 je ministrem kultury ČR. Z pedagogického studia přešel na teologii a byl vysvěcen na kněze. Pracoval i jako sekretář Miloslava Vlka. V roce 2007 požádal o zesvětštění a pracoval pro ministerstva kultury a vnitra. Jeho činnost byla oceněna Uměleckou cenou česko-německého porozumění.
Daniel Herman pochází z rodiny s dlouhou historií, je jedním z přímých potomků bratra Josefa Dobrovského a je v příbuzenském vztahu s rodinou Bradyových – Jiřího a Hany, známá je kauza s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho, které prezident zrušil údajně po setkání Daniela Hermana s dalajlámou.Kdo je Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Daniel Herman

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1963
Místo narození: České Budějovice

Líbí se stručný životopis s osobou Daniel Herman? Pak se podělte se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Libreto? Vzpomněli byste si na význam slova H.E.A.T.? Víte co je Couvert? Znáte definici termínu Postskriptum?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, Daniel Herman, život, kde se narodil Daniel Herman?, národnost, kdy se narodil Daniel Herman?, popis, politici, lexikon, místo narození, informace, biografie, Daniel Herman, wiki, kdo je Daniel Herman?

Pojem Daniel Herman je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Daniel Herman

Vyhledat pojem Daniel Herman ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daniel Herman ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Daniel Herman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Daniel Herman na Youtube

Vyhledat termín Daniel Herman na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Herman například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Daniel Herman?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Daniel Herman? Kdy se narodil Daniel Herman? Kde se narodil Daniel Herman? Daniel Herman je v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Daniel Herman například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Herman i v jiné kategorii než je politici.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.