Kdo je to?
Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Daniel Herman?

Kdo je to Daniel Herman? Stručný životopis

Daniel Herman je na vlastní žádost propuštěný katolický kněz a také politik. Pracoval jako ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a byl mluvčím České biskupské konference. V roce 2013 vstoupil do politiky jako poslanec KDU-ČSL, od roku 2014 je ministrem kultury ČR. Z pedagogického studia přešel na teologii a byl vysvěcen na kněze. Pracoval i jako sekretář Miloslava Vlka. V roce 2007 požádal o zesvětštění a pracoval pro ministerstva kultury a vnitra. Jeho činnost byla oceněna Uměleckou cenou česko-německého porozumění.
Daniel Herman pochází z rodiny s dlouhou historií, je jedním z přímých potomků bratra Josefa Dobrovského a je v příbuzenském vztahu s rodinou Bradyových – Jiřího a Hany, známá je kauza s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho, které prezident zrušil údajně po setkání Daniela Hermana s dalajlámou.Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Daniel Herman

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1963
Místo narození: České Budějovice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Daniel Herman? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Libreto? Vzpomněli byste si co znamená slovo Džem? Víte co je DPP? Víte co je Majdan?

Klíčová slova: politici, definice, popis, co znamená, termín, heslo, wiki, slovo, vysvětlení, formulace, kdo je Daniel Herman?, etymologie, odborný výraz, původ slova, kdo to je, význam

Pojem Daniel Herman je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Daniel Herman ve vyhledávači Qwant

Najít termín Daniel Herman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Daniel Herman ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daniel Herman ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Herman například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Daniel Herman? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Daniel Herman? Kdo to byl Daniel Herman? Kdy se narodil Daniel Herman? Kde se narodil Daniel Herman? Daniel Herman je v sekci politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Daniel Herman dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Herman i v jiné kategorii než je politici.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.