Kdo je to?
Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Daniel Herman?

Kdo je to Daniel Herman? Stručný životopis

Daniel Herman je na vlastní žádost propuštěný katolický kněz a také politik. Pracoval jako ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a byl mluvčím České biskupské konference. V roce 2013 vstoupil do politiky jako poslanec KDU-ČSL, od roku 2014 je ministrem kultury ČR. Z pedagogického studia přešel na teologii a byl vysvěcen na kněze. Pracoval i jako sekretář Miloslava Vlka. V roce 2007 požádal o zesvětštění a pracoval pro ministerstva kultury a vnitra. Jeho činnost byla oceněna Uměleckou cenou česko-německého porozumění.
Daniel Herman pochází z rodiny s dlouhou historií, je jedním z přímých potomků bratra Josefa Dobrovského a je v příbuzenském vztahu s rodinou Bradyových – Jiřího a Hany, známá je kauza s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho, které prezident zrušil údajně po setkání Daniela Hermana s dalajlámou.Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Daniel Herman

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1963
Místo narození: České Budějovice

Popis osobnosti Daniel Herman můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova VGA? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nadzvuková rychlost? Víte co je Ofsajd? Znáte termín Firmware?

Klíčová slova: pojem, termín, popis, kdo to je, přesný význam, synonymum, formulace, lexikon, význam slova, přesný výraz, co znamená, definice, etymologie, význam, politici, co je to Daniel Herman?

Pojem Daniel Herman je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Daniel Herman ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Daniel Herman ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daniel Herman ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Daniel Herman na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Herman například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Daniel Herman? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Daniel Herman? Kdo to byl Daniel Herman? Kdy se narodil Daniel Herman? Kde se narodil Daniel Herman? Daniel Herman se nachází v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Daniel Herman dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Herman i v jiné kategorii než je politici.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.