Kdo je to?
Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Evangelík? Lidé, křesťanství

Evangelík

Jaký je význam slova Evangelík? Co to znamená?

Evangelík je zastáncem jednoho ze dvou základních proudů křesťanského náboženství. Ty se postupně vyvíjely v průběhu dějin. Některý příslušník této církve zůstává evangelíkem, protože se tak narodil a tuto víru automaticky přijal, jiný si ji zvolil sám. Evangelíci se v mnoha věcech shodují s katolíky, v jiných zásadních skutečnostech se však rozcházejí. Evangelík svou víru založil na tom, že má k Bohu osobní vztah a zodpovídá sám za sebe. Snaží se co nejlepším způsobem naplnit důvěru, kterou mu Bůh dává. Vychází pouze z učení Bible, jeho autoritou není církevní úřad, ale Slovo Boží.
Církevní představitelé evangelíků fungují pouze jako správci a příslušníci církve netvoří jednotnou organizaci. Usilují o spolupráci s ostatními věřícími a nepovažují se za výlučné a jediné správné. Evangelík je k ostatním církvím tolerantní a vidí je jako další součást Kristovy církve.Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Evangelík? Lidé, křesťanství

Tento text (Evangelík) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Žentour? Pamatujete si definici pojmu Performance? Rozumíte pojmu Varšavská smlouva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Workshop?

Klíčová slova: odborný výraz, původ slova, křesťanství, Evangelík, termín, wikipedie, pojem, přesný výraz, wiki, definice, etymologie, informace, přesný výraz, význam slova, Evangelík, formulace

Pojem Evangelík je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Evangelík ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Evangelík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Evangelík na Google.cz

Vyhledat slovo Evangelík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Evangelík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Evangelík

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Evangelík? Definice pojmu Evangelík patří do kategorie Křesťanství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Křesťanství).

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.