Kdo je to?
Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Evangelík? Lidé, křesťanství

Kdo je to Evangelík?

Co znamená a jaký je význam slova Evangelík?

Evangelík je zastáncem jednoho ze dvou základních proudů křesťanského náboženství. Ty se postupně vyvíjely v průběhu dějin. Některý příslušník této církve zůstává evangelíkem, protože se tak narodil a tuto víru automaticky přijal, jiný si ji zvolil sám. Evangelíci se v mnoha věcech shodují s katolíky, v jiných zásadních skutečnostech se však rozcházejí. Evangelík svou víru založil na tom, že má k Bohu osobní vztah a zodpovídá sám za sebe. Snaží se co nejlepším způsobem naplnit důvěru, kterou mu Bůh dává. Vychází pouze z učení Bible, jeho autoritou není církevní úřad, ale Slovo Boží.
Církevní představitelé evangelíků fungují pouze jako správci a příslušníci církve netvoří jednotnou organizaci. Usilují o spolupráci s ostatními věřícími a nepovažují se za výlučné a jediné správné. Evangelík je k ostatním církvím tolerantní a vidí je jako další součást Kristovy církve.Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Evangelík? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Evangelík? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Ramadán? Znáte termín Quartz? Rozumíte pojmu Banner? Víte, co je to Estragon?

Klíčová slova: lexikon, křesťanství, odborný výraz, význam slova, heslo, význam pojmu, křesťanství, wiki, termín, původ slova, přesný význam, slovo, wikipedie, Evangelík, význam, co znamená

Pojem Evangelík je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Evangelík lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Evangelík na Google.cz

Vyhledat výraz Evangelík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Evangelík ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Evangelík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelík například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Evangelík? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Evangelík? Definice pojmu Evangelík je v sekci Křesťanství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat výraz, definici, slovo, termín kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.