Kdo je to?
Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Evangelík? Lidé, křesťanství

Kdo je to Evangelík?

Jaký je význam slova Evangelík? Co to znamená?

Evangelík je zastáncem jednoho ze dvou základních proudů křesťanského náboženství. Ty se postupně vyvíjely v průběhu dějin. Některý příslušník této církve zůstává evangelíkem, protože se tak narodil a tuto víru automaticky přijal, jiný si ji zvolil sám. Evangelíci se v mnoha věcech shodují s katolíky, v jiných zásadních skutečnostech se však rozcházejí. Evangelík svou víru založil na tom, že má k Bohu osobní vztah a zodpovídá sám za sebe. Snaží se co nejlepším způsobem naplnit důvěru, kterou mu Bůh dává. Vychází pouze z učení Bible, jeho autoritou není církevní úřad, ale Slovo Boží.
Církevní představitelé evangelíků fungují pouze jako správci a příslušníci církve netvoří jednotnou organizaci. Usilují o spolupráci s ostatními věřícími a nepovažují se za výlučné a jediné správné. Evangelík je k ostatním církvím tolerantní a vidí je jako další součást Kristovy církve.Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Evangelík? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Evangelík s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Ramadán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tropická noc? Rozumíte pojmu Harlem shake? Znáte termín Mexická káva?

Klíčová slova: termín, přesný význam, odborný výraz, co znamená, pojem, křesťanství, informace, wiki, wikipedie, definice, Evangelík, význam, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, formulace

Pojem Evangelík je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Evangelík ve Wikislovníku

Najít výraz Evangelík ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Evangelík ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Evangelík ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Evangelík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelík například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Evangelík? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Evangelík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Evangelík? Definice pojmu Evangelík je v kategorii Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, text, definici, dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Evangelík i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.