Kdo je to?
Kdo je to, byl Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Evangelík? Lidé, křesťanství

Kdo je to Evangelík?

Co znamená a jaký je význam slova Evangelík?

Evangelík je zastáncem jednoho ze dvou základních proudů křesťanského náboženství. Ty se postupně vyvíjely v průběhu dějin. Některý příslušník této církve zůstává evangelíkem, protože se tak narodil a tuto víru automaticky přijal, jiný si ji zvolil sám. Evangelíci se v mnoha věcech shodují s katolíky, v jiných zásadních skutečnostech se však rozcházejí. Evangelík svou víru založil na tom, že má k Bohu osobní vztah a zodpovídá sám za sebe. Snaží se co nejlepším způsobem naplnit důvěru, kterou mu Bůh dává. Vychází pouze z učení Bible, jeho autoritou není církevní úřad, ale Slovo Boží.
Církevní představitelé evangelíků fungují pouze jako správci a příslušníci církve netvoří jednotnou organizaci. Usilují o spolupráci s ostatními věřícími a nepovažují se za výlučné a jediné správné. Evangelík je k ostatním církvím tolerantní a vidí je jako další součást Kristovy církve.Kdo je to, byl Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Evangelík? Lidé, křesťanství

Definici slova Evangelík můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Dmychadlo? Rozumíte pojmu Termínovaný vklad? Rozumíte pojmu Feng shui? Znáte pojem Rumiště?

Klíčová slova: kdo to je, formulace, přesný výraz, vysvětlení, kdo je Evangelík?, etymologie, co je to Evangelík?, význam, přesný význam, wiki, heslo, význam pojmu, termín, co znamená, význam slova, Evangelík

Pojem Evangelík je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Evangelík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Evangelík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Evangelík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Evangelík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelík například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Evangelík

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Evangelík? Kdo to byl Evangelík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Evangelík? Definice pojmu Evangelík patří do sekce křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat výraz, termín, heslo, výraz třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.