Kdo je to?
Kdo je to, byl Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Evangelík? Lidé, křesťanství

Kdo je to Evangelík?

Co znamená a jaký je význam slova Evangelík?

Evangelík je zastáncem jednoho ze dvou základních proudů křesťanského náboženství. Ty se postupně vyvíjely v průběhu dějin. Některý příslušník této církve zůstává evangelíkem, protože se tak narodil a tuto víru automaticky přijal, jiný si ji zvolil sám. Evangelíci se v mnoha věcech shodují s katolíky, v jiných zásadních skutečnostech se však rozcházejí. Evangelík svou víru založil na tom, že má k Bohu osobní vztah a zodpovídá sám za sebe. Snaží se co nejlepším způsobem naplnit důvěru, kterou mu Bůh dává. Vychází pouze z učení Bible, jeho autoritou není církevní úřad, ale Slovo Boží.
Církevní představitelé evangelíků fungují pouze jako správci a příslušníci církve netvoří jednotnou organizaci. Usilují o spolupráci s ostatními věřícími a nepovažují se za výlučné a jediné správné. Evangelík je k ostatním církvím tolerantní a vidí je jako další součást Kristovy církve.Kdo je to, byl Evangelík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Evangelík? Lidé, křesťanství

Tento text (Evangelík) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Dmychadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Arganový olej? Rozumíte pojmu Feng shui? Znáte termín Croissant?

Klíčová slova: pojem, definice, synonymum, význam slova, formulace, Evangelík, kdo je Evangelík?, informace, co je to Evangelík?, význam pojmu, co znamená, původ slova, termín, lexikon, slovo, přesný výraz

Pojem Evangelík je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít Evangelík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Evangelík na Google.cz

Najít heslo Evangelík ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Evangelík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelík například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Evangelík? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Evangelík? Kdo to byl Evangelík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Evangelík? Definice pojmu Evangelík je v sekci křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Evangelík hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.