Kdo je to?
Kdo je to, byl Pedant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pedant? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Pedant?

Jaký je význam slova Pedant? Co to znamená?

Pedant je člověk, pro nějž je typické puntičkářství, přehnané lpění na (často nepodstatných) detailech. Pedantství je chápáno jako spíše negativní vlastnost. Pedantovi nemůže nikdo upřít pořádkumilovnost, jenže v běžném životě je přeceňování detailů spíš na obtíž, zdržuje a okolí takového člověka může až vytáčet. Je-li pedant něčím kolegou v práci a věnuje-li se neustálému "rýpání se" v nedůležitých drobnostech, nemůže být překvapen, pokud ho ostatní označí poněkud pejorativně za hnidopicha. Českým synonymem pro pedanta je také již zmíněné slovo puntičkář. Jako výraz velmi blízkého významu může být chápáno i slovo detailista, tedy označení někoho, kdo klade přehnaný důraz na drobnosti a jednotlivosti. Spolupráce v zaměstnání nebo život s pedantem nejsou snadné, oboje vyžaduje velkou dávku tolerance a velkorysý přístup.Kdo je to, byl Pedant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pedant? Lidé, vlastnosti

Sdílejte tuto stránku se slovem Pedant s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Ekosystém? Znáte termín Nezisková organizace? Vzpomněli byste si na význam slova Prvotní hřích? Víte, co je to Interaktivní tabule?

Klíčová slova: wiki, původ slova, přesný výraz, kdo je Pedant?, formulace, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, Pedant, definice, přesný význam, popis, lexikon, termín, slovo, význam

Pojem Pedant je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Pedant

Hledat termín Pedant na Google.cz

Najít pojem Pedant ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Pedant ve Wikislovníku

Najít termín Pedant ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pedant například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Pedant? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pedant? Kdo to byl Pedant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pedant? Definice pojmu Pedant je v sekci vlastnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Pedant hledat i v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.