Kdo je to?
Kdo je to Pedant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pedant? Lidé, vlastnosti

Pedant

Co znamená a jaký je význam slova Pedant?

Pedant je člověk, pro nějž je typické puntičkářství, přehnané lpění na (často nepodstatných) detailech. Pedantství je chápáno jako spíše negativní vlastnost. Pedantovi nemůže nikdo upřít pořádkumilovnost, jenže v běžném životě je přeceňování detailů spíš na obtíž, zdržuje a okolí takového člověka může až vytáčet. Je-li pedant něčím kolegou v práci a věnuje-li se neustálému "rýpání se" v nedůležitých drobnostech, nemůže být překvapen, pokud ho ostatní označí poněkud pejorativně za hnidopicha. Českým synonymem pro pedanta je také již zmíněné slovo puntičkář. Jako výraz velmi blízkého významu může být chápáno i slovo detailista, tedy označení někoho, kdo klade přehnaný důraz na drobnosti a jednotlivosti. Spolupráce v zaměstnání nebo život s pedantem nejsou snadné, oboje vyžaduje velkou dávku tolerance a velkorysý přístup.Kdo je to Pedant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pedant? Lidé, vlastnosti

Text s definicí výrazu Pedant doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Saldo? Znáte pojem Částice? Vzpomněli byste si na význam slova Rozvracení republiky? Vzpomenete si na definici slova Obor hodnot?

Klíčová slova: Pedant, vysvětlení, popis, pojem, přesný význam, wiki, slovo, synonymum, vlastnosti, význam slova, význam pojmu, etymologie, definice, heslo, Pedant, odborný výraz

Pojem Pedant je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pedant

Zkusit najít pojem Pedant ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Pedant na Google obrázcích

Hledat termín Pedant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Pedant ve Wikipedii

Hledat heslo Pedant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pedant například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pedant

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pedant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pedant? Definice pojmu Pedant se nachází v sekci Vlastnosti

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, definici, text, výrazkupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Pedant i v jiné sekci než v vlastnosti.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.