Kdo je to?
Kdo je to, byl Pedant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pedant? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Pedant?

Jaký je význam slova Pedant? Co to znamená?

Pedant je člověk, pro nějž je typické puntičkářství, přehnané lpění na (často nepodstatných) detailech. Pedantství je chápáno jako spíše negativní vlastnost. Pedantovi nemůže nikdo upřít pořádkumilovnost, jenže v běžném životě je přeceňování detailů spíš na obtíž, zdržuje a okolí takového člověka může až vytáčet. Je-li pedant něčím kolegou v práci a věnuje-li se neustálému "rýpání se" v nedůležitých drobnostech, nemůže být překvapen, pokud ho ostatní označí poněkud pejorativně za hnidopicha. Českým synonymem pro pedanta je také již zmíněné slovo puntičkář. Jako výraz velmi blízkého významu může být chápáno i slovo detailista, tedy označení někoho, kdo klade přehnaný důraz na drobnosti a jednotlivosti. Spolupráce v zaměstnání nebo život s pedantem nejsou snadné, oboje vyžaduje velkou dávku tolerance a velkorysý přístup.Kdo je to, byl Pedant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pedant? Lidé, vlastnosti

Zaujalo vás slovo, termín Pedant? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Svrab? Vzpomněli byste si na význam slova Kuří oko? Vzpomněli byste si na význam slova Pesimismus? Znáte definici termínu Lobbizmus?

Klíčová slova: význam, termín, wiki, slovo, přesný význam, popis, popis, kdo to je, kdo je Pedant?, co je to Pedant?, odborný výraz, informace, pojem, původ slova, Pedant, heslo

Pojem Pedant je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Pedant na Youtube

Zkusit najít frázi Pedant ve Wikipedii

Vyhledat výraz Pedant v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Pedant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pedant například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pedant

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Pedant? Kdo to byl Pedant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pedant? Definice pojmu Pedant patří do sekce vlastnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, termín třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v vlastnosti.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.