Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Pížl? Životopis Jaroslav Pížl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jaroslav Pížl

Kdo je Jaroslav Pížl? Životopis, informace, biografie, hudba

Jaroslav Pížl je český hudebník a spisovatel.
Po studiích pracoval v dělnických profesích, nicméně postupně vystudoval herectví a nakonec i dějiny umění na Karlově univerzitě. V 90. letech poté začal pracovat v kultuře.
Umělecky se orientuje v několika oborech. Často skládá scénickou hudbu či hudbu pro různé umělecké projekty. Zároveň je však autorem několika prozaických knih a také povídkových sbírek. Z jeho poezie zmiňme například Svět zvířat (1996), Vodní hry (1998) nebo Rodinný život (2000). Za své básně v próze zveřejněné ve sbírce Manévry (1992) získal dokonce prestižní literární Cenu Jiřího Ortena. Mimochodem právě poezie v próze je pro jeho tvorbu poměrně typická.
V roce 2004 pak vydal úspěšnou prózu - lehce experimentální sci-fi kombinované s dobrodružným příběhem Sběratelé knih a později také navazující román Adrenalin (2010).
Jako skladatel a zpěvák či hudebník pak působí také v hudebních skupinách - Pilot a Mondrian.
V 90. letech spolupracoval na hudebně-dramatických projektech s Českým rozhlasem nebo Českou televizí.
Stal se i pedagogem a začal vyučovat na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde mimo jiné přednáší i dramatickou tvorbu.Kdo je Jaroslav Pížl? Životopis Jaroslav Pížl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Jaroslav Pížl

Národnost: česká
Datum narození: 5. listopadu 1961
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jaroslav Pížl? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Ricotta? Znáte definici termínu Vitráž? Vzpomenete si na definici slova Salko? Pamatujete si definici pojmu Fungicid?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodil Jaroslav Pížl?, Jaroslav Pížl, kde se narodil Jaroslav Pížl?, kdo je Jaroslav Pížl?, narození, popis, osobnosti, hudba, osobnost, život, informace, hudba, wiki, Jaroslav Pížl, vysvětlení

Pojem Jaroslav Pížl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Jaroslav Pížl ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Jaroslav Pížl na Youtube

Hledat termín Jaroslav Pížl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Jaroslav Pížl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Jaroslav Pížl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Pížl například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Pížl?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jaroslav Pížl? Kdy se narodil Jaroslav Pížl? Kde se narodil Jaroslav Pížl? Jaroslav Pížl patří do sekce Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Pížl kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Pížl i v jiné kategorii než je hudba.