Kdo je to?
Kdo byl Steve Jobs? Životopis Steve Jobs, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Steve Jobs?

Kdo to byl Steve Jobs? Stručný životopis

Steve Jobs byl zakladatelem a ředitelem legendární počítačové firmy Apple. Jeho partnerem v podnikání a spoluzakladatelem společnosti byl Steve Wozniak. Jobs byl vychován adoptivními rodiči a univerzitní studia nedokončil. Nejprve se živil, jak se dalo, ale později se věnoval práci s počítači. V roce 1984 uvedl na trh Macintosh, osobní počítač ovládaný myší. O rok později musel z Applu odejít. Založil si novou, nepříliš úspěšnou firmu, kterou Apple koupil a Jobs se v roce 1997 vrátil do jejího vedení. Jobs byl také většinovým majitelem studia Pixar dnes vlastněného společností Disney. Mezi nejúspěšnější výrobky Applu patří iPad, iPhone a iPod. Jobs byl jako manažer údajně občas nesnesitelný, ale jako skvělý řečník dokázal ostatní přesvědčit pro svou vizi a přesně odhadl aktuální potřeby trhu. Od roku 2005 trpěl rakovinou slinivky.Kdo byl Steve Jobs? Životopis Steve Jobs, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Základní údaje o osobě Steve Jobs

Národnost: americká
Datum narození: 24.2.1955
Místo narození: San Francisco, USA
Datum úmrtí: 5.10.2011

Zaujala vás biografie osobnosti Steve Jobs? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Jailbreak? Víte co je Vigilie? Pamatujete si definici pojmu Frexit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Touchpad?

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, wiki, původ slova, význam slova, heslo, popis, kdo je Steve Jobs?, definice, etymologie, přesný význam, slovo, podnikání, lexikon, co je to Steve Jobs?, odborný výraz

Pojem Steve Jobs je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít slovo Steve Jobs na Google.cz

Hledat videa s názvem Steve Jobs na Youtube

Vyhledat slovo Steve Jobs ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Steve Jobs v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Steve Jobs například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Steve Jobs

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Steve Jobs? Kdo to byl Steve Jobs? Kdy se narodil Steve Jobs? Kde se narodil Steve Jobs? Kdy zemřel Steve Jobs? Steve Jobs se nachází v sekci podnikání. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Steve Jobs dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve Jobs i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.