Kdo je to?
Kdo je Jiří Kolbaba? Životopis Jiří Kolbaba, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jiří Kolbaba

Kdo je Jiří Kolbaba? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jiří Kolbaba je český cestovatel, spisovatel a fotograf.
Jiří se narodil 15. dubna 1957 v Brně, kde vystudoval i střední grafickou školu a s Brnem je stále spjat, ačkoliv během svého života procestoval téměř 130 zemí na všech 6 světadílech. V mládí a během studia se věnoval atletice, v níž dosáhl i značných úspěchů, například první a druhé místo v běhu na 3 km překážek na Mistrovství Československa v atletice (1983). V Brně později založil také několik reklamních agentur. V osobním životě byl jednou ženatý, dnes je rozvedený a má syna Tomáše. Věnuje se nejen cestování, ale také popularizaci vědy, ochraně přírody, poznávání cizích kultur a jejich porozumění. Nejen pro tyto cíle spolupracuje s mnoha médií, ať už tištěnými, televizními, nebo elektronickými. Dlouhodobě spolupracuje s rádiem Impuls, vystupuje na jevištích v rámci různých přednášek diashow, pořádá výstavy fotografií doma i ve světě. Podílel se také na tvorbě videokazet Nejkrásnější místa světa. Zajímavé jsou jeho cesty na Antarktidu, kam se vypravil již třikrát. V rámci jedné z nich se podílel i na zazimování polární stanice J. G. Mendela. Poslední výpravu podnikl dokonce na polské plachetnici SELMA. Je také viceprezidentem Českého klubu cestovatelů.
Literární tvorba Jiřího Kolbaby spočívá převážně v cestopisech, pro které čerpal z nepřeberných zážitků ze svých cest. Vydal zatím celkem osm publikací, a to „6 kontinentů - příběhy z cest“, „Obrazy světa“, „Tváře světa“, „Dopisy z cest“ (první až čtvrtý díl), „Země“ a „Island“. Z fotografické činnosti můžeme jmenovat například jeho fotografie do knihy „Tour de France 2005“.Kdo je Jiří Kolbaba? Životopis Jiří Kolbaba, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Jiří Kolbaba

Národnost: česká
Datum narození: 15. 4. 1957
Místo narození: Brno

Sdílejte tuto stránku s osobností Jiří Kolbaba s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Virus Zika? Víte co je Rakije? Vzpomněli byste si co označuje výraz Diskvalifikace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Word?

Klíčová slova: lexikon, Jiří Kolbaba, wiki, vysvětlení, místo narození, literatura, život, kde se narodil Jiří Kolbaba?, osobnosti, wikipedie, životopis, popis, informace, Jiří Kolbaba, národnost, kdo je Jiří Kolbaba?

Pojem Jiří Kolbaba je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiří Kolbaba lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Jiří Kolbaba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jiří Kolbaba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Jiří Kolbaba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Jiří Kolbaba ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Jiří Kolbaba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Kolbaba například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Jiří Kolbaba? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jiří Kolbaba? Kdy se narodil Jiří Kolbaba? Kde se narodil Jiří Kolbaba? Jiří Kolbaba patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, kluk básník, jiří Kolbaba, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Kolbaba dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Kolbaba i v jiné kategorii než je literatura.