Kdo je to?
Kdo je Nick Cave? Životopis Nick Cave, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Nick Cave?

Kdo je Nick Cave? Životopis, informace, biografie, hudba

Nicholas Edward Cave, známý jako Nick Cave, je australský hudební skladatel, zpěvák, textař, spisovatel a herec. Cave se narodil v Australském městě Warracnabeal ve státě Victoria. Po dokončení střední školy začal studovat na Caulfield Technical College, ale po dvou letech byl ze školy vyloučen za neshody s učiteli. V sedmdesátých letech založil s kamarádem svou první kapelu s názvem The Birthday Party, která během svého několikaletého působení vydala celkem 4 alba s názvy Door, Door (1979), The Birthday Party (1980), Prayers on Fire (1981) a Junkyard (1982). Roku 1983 se rozpadli, ale ve stejném roce založil kapelu Nick Cave and the Bad Seeds, ve které působí dodnes. Doposud vydala kapela 17 studiových desek. První deska From Her to Eternity vyšla roku 1984 a zatím poslední deska Ghosteen vyšla v roce 2019. Několik let hrál ještě v kapele Grinderman, se kterou vydal 2 studiová alba (2007, 2010).
Hudbu složil celkem ke 14 filmům. Mezi ty nejúspěšnější patří Ghosts… of the Civil Dead (1988), Proposition (2005), Cesta (2009), Země bez zákona (2012), Za každou cenu (2016) nebo Wind River (2017). K filmům Ghosts… of the Civil Dead, Proposition a Země bez zákona napsal scénář.
Za svůj život vydal celkem 3 knihy – A uzřela oslice anděla (1989), Smrt Zajdy Munroa (2009) a Píseň z pytlíku na zvratky (2015).
Jeho originální skladby se objevily ve známých filmech Vřískot 3 (2000), Shrek 2 (2004), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2011).
Osvědčil se i jako filmový herec. Zahrál si celkem v 10 filmech, mezi které patří například Die Stadt (1983), Nebe nad Berlínem (1987), Ghosts… of the Civil Dead (1988), Johny Suede (1991) nebo Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007).Kdo je Nick Cave? Životopis Nick Cave, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Nick Cave

Národnost: australská
Datum narození: 22. 9. 1957
Místo narození: Warracnabeal, Victoria, Austrálie

Líbí se stručný životopis s osobou Nick Cave? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Nejsvětější Trojice? Vzpomenete si na definici slova Indiánský běh? Rozumíte pojmu Liché číslo? Vzpomněli byste si na význam slova Melancholie?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnost, životopis, osobnosti, kde se narodil Nick Cave?, informace, narození, biografie, datum narození, kdy se narodil Nick Cave?, Nick Cave, wikipedie, Nick Cave, hudba, vysvětlení, místo narození

Pojem Nick Cave je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Nick Cave v dalších zdrojích

Najít heslo Nick Cave ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Nick Cave na Google obrázcích

Vyhledat slovo Nick Cave ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Nick Cave ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nick Cave na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nick Cave například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Nick Cave

Právě nyní již víte Kdo je to Nick Cave? Kdy se narodil Nick Cave? Kde se narodil Nick Cave? Nick Cave patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Nick Cave řekněme například v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nick Cave i v jiné kategorii než je hudba.