Kdo je to?
Kdo je Nick Cave? Životopis Nick Cave, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Nick Cave

Kdo je Nick Cave? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Nicholas Edward Cave, známý jako Nick Cave, je australský hudební skladatel, zpěvák, textař, spisovatel a herec. Cave se narodil v Australském městě Warracnabeal ve státě Victoria. Po dokončení střední školy začal studovat na Caulfield Technical College, ale po dvou letech byl ze školy vyloučen za neshody s učiteli. V sedmdesátých letech založil s kamarádem svou první kapelu s názvem The Birthday Party, která během svého několikaletého působení vydala celkem 4 alba s názvy Door, Door (1979), The Birthday Party (1980), Prayers on Fire (1981) a Junkyard (1982). Roku 1983 se rozpadli, ale ve stejném roce založil kapelu Nick Cave and the Bad Seeds, ve které působí dodnes. Doposud vydala kapela 17 studiových desek. První deska From Her to Eternity vyšla roku 1984 a zatím poslední deska Ghosteen vyšla v roce 2019. Několik let hrál ještě v kapele Grinderman, se kterou vydal 2 studiová alba (2007, 2010).
Hudbu složil celkem ke 14 filmům. Mezi ty nejúspěšnější patří Ghosts… of the Civil Dead (1988), Proposition (2005), Cesta (2009), Země bez zákona (2012), Za každou cenu (2016) nebo Wind River (2017). K filmům Ghosts… of the Civil Dead, Proposition a Země bez zákona napsal scénář.
Za svůj život vydal celkem 3 knihy – A uzřela oslice anděla (1989), Smrt Zajdy Munroa (2009) a Píseň z pytlíku na zvratky (2015).
Jeho originální skladby se objevily ve známých filmech Vřískot 3 (2000), Shrek 2 (2004), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2011).
Osvědčil se i jako filmový herec. Zahrál si celkem v 10 filmech, mezi které patří například Die Stadt (1983), Nebe nad Berlínem (1987), Ghosts… of the Civil Dead (1988), Johny Suede (1991) nebo Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007).Kdo je Nick Cave? Životopis Nick Cave, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Nick Cave

Národnost: australská
Datum narození: 22. 9. 1957
Místo narození: Warracnabeal, Victoria, Austrálie

Tento text (Nick Cave) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Protahovací pero? Víte co je Arabica? Rozumíte pojmu Javascript? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metabolismus?

Klíčová slova: popis, kde se narodil Nick Cave?, kdy se narodil Nick Cave?, vysvětlení, národnost, osobnosti, informace, místo narození, datum narození, Nick Cave, wiki, hudba, životopis, osobnost, biografie, život

Pojem Nick Cave je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Nick Cave ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Nick Cave ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Nick Cave ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Nick Cave ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Nick Cave ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nick Cave například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Nick Cave? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Nick Cave? Kdy se narodil Nick Cave? Kde se narodil Nick Cave? Nick Cave patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, xylofon keyboard, nick Cave, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Nick Cave dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nick Cave i v jiné kategorii než je hudba.