Kdo je to?
Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Kryl?

Kdo to byl Karel Kryl? Stručný životopis

Karel Kryl byl zpěvák a také básník. Je považován za vůdčí osobnost protikomunistického protestsongu. Je autorem vlastních textů i hudby, zaměřil s na oblast společenského dění. Jeho písně byly satirické i melancholické, vážné i poetické. V roce 1969 opustil Karel Kryl vlast a z exilu se vrátil v roce 1989.
Jak v rozhovorech, tak v písních i nadále komentoval vývoj společnosti, kterým byl značně zklamán. K jeho nezapomenutelným písním patří např. Bratříčku, zavírej vrátka, Král a klaun, Lilie, Anděl a mnoho dalších.Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Karel Kryl

Národnost: česká
Datum narození: 12. dubna 1944
Místo narození: Kroměříž
Datum úmrtí: 3. března 1994

Popis osobnosti Karel Kryl můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Cmunda? Rozumíte pojmu Emise? Pamatujete si definici pojmu Krokant? Znáte pojem Zástavní právo?

Klíčová slova: etymologie, význam, vysvětlení, co je to Karel Kryl?, hudba, odborný výraz, informace, popis, kdo to je, synonymum, lexikon, Karel Kryl, přesný výraz, kdo je Karel Kryl?, termín, definice

Pojem Karel Kryl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Karel Kryl zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Karel Kryl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Kryl ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Karel Kryl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Karel Kryl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kryl například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Karel Kryl? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karel Kryl? Kdo to byl Karel Kryl? Kdy se narodil Karel Kryl? Kde se narodil Karel Kryl? Kdy zemřel Karel Kryl? Karel Kryl se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Kryl dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kryl i v jiné kategorii než je hudba.