Kdo je to?
Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Kryl

Kdo byl Karel Kryl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karel Kryl byl zpěvák a také básník. Je považován za vůdčí osobnost protikomunistického protestsongu. Je autorem vlastních textů i hudby, zaměřil s na oblast společenského dění. Jeho písně byly satirické i melancholické, vážné i poetické. V roce 1969 opustil Karel Kryl vlast a z exilu se vrátil v roce 1989.
Jak v rozhovorech, tak v písních i nadále komentoval vývoj společnosti, kterým byl značně zklamán. K jeho nezapomenutelným písním patří např. Bratříčku, zavírej vrátka, Král a klaun, Lilie, Anděl a mnoho dalších.Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Karel Kryl

Národnost: česká
Datum narození: 12. dubna 1944
Místo narození: Kroměříž
Datum úmrtí: 3. března 1994

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Kryl sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Karpální tunel? Pamatujete si definici pojmu Kokořík? Pamatujete si definici pojmu Betlém? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vrubopis?

Klíčová slova: narození, lexikon, Kdy zemřel Karel Kryl, kde se narodil Karel Kryl?, zajímavosti, hudba, wiki, národnost, datum úmrtí, životopis, biografie, popis, informace, vysvětlení, kdy se narodil Karel Kryl?, datum narození

Pojem Karel Kryl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Karel Kryl ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Karel Kryl na Google obrázcích

Vyhledat slovo Karel Kryl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Karel Kryl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Karel Kryl ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kryl například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Kryl

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Karel Kryl? Kdy se narodil Karel Kryl? Kde se narodil Karel Kryl? Kdy zemřel Karel Kryl? Karel Kryl je v sekci Hudba

Kategorie hudba, harmonika, karel Kryl, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Kryl řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kryl i v jiné kategorii než je hudba.