Kdo je to?
Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Karel Kryl?

Kdo byl Karel Kryl? Životopis, informace, biografie, hudba

Karel Kryl byl zpěvák a také básník. Je považován za vůdčí osobnost protikomunistického protestsongu. Je autorem vlastních textů i hudby, zaměřil s na oblast společenského dění. Jeho písně byly satirické i melancholické, vážné i poetické. V roce 1969 opustil Karel Kryl vlast a z exilu se vrátil v roce 1989.
Jak v rozhovorech, tak v písních i nadále komentoval vývoj společnosti, kterým byl značně zklamán. K jeho nezapomenutelným písním patří např. Bratříčku, zavírej vrátka, Král a klaun, Lilie, Anděl a mnoho dalších.Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Karel Kryl

Národnost: česká
Datum narození: 12. dubna 1944
Místo narození: Kroměříž
Datum úmrtí: 3. března 1994

Zaujala vás biografie osobnosti Karel Kryl? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Samoplátce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gorilla glass? Pamatujete si definici pojmu Moruše? Znáte termín IBAN?

Klíčová slova: místo narození, informace, popis, národnost, hudba, život, kdo to je, Kdy zemřel Karel Kryl, wiki, Karel Kryl, hudba, nežijící, zajímavosti, datum narození, osobnosti, biografie

Pojem Karel Kryl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Karel Kryl v následujících zdrojích

Hledat slovo Karel Kryl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Karel Kryl ve Wikislovníku

Hledat heslo Karel Kryl na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Kryl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kryl například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Karel Kryl? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Karel Kryl? Kdy se narodil Karel Kryl? Kde se narodil Karel Kryl? Kdy zemřel Karel Kryl? Karel Kryl se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Kryl kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kryl i v jiné kategorii než je hudba.