Kdo je to?
Kdo byl Jiří Císler? Životopis Jiří Císler, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Císler

Kdo byl Jiří Císler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiří Císler byl český filmový, televizní a divadelní herec, režisér, dramatik, komik, hudebník, houslista, skladatel. Císler se narodil v Českých Budějovicích. V mládí se učil hrát na housle. Po základní škole studoval na obchodní akademii a vyučil se číšníkem. Po maturitě se však rozhodl pro kariéru umělce. Roku 1947 se připojil k divadelnímu orchestru v Českých Budějovicích. Postupně začal zpívat v operetách (Cikánský baron), operách a nakonec působil i v činohře. Jiří byl všestranný a začal se učit divadelní režii, skládal divadelní hudbu a texty k písním. V letech 1953-1961 působil v Jihočeském divadle. Odtud se přesunul do pražského Divadla na Fidlovačce (1961-1963), kde se začal více věnovat muzikálu (Limonádový Joe) a režíroval hru Pařížský život.
Poté působil v Divadle Příbram (1963), Krajském divadle Mladá Boleslav (1964), Východočeském divadle v Pardubicích (1964-1969), Kladivadle v Ústí nad Labem (1969-1971). Poté se vrátil do Prahy a v letech 1971-1974 pracoval v Divadle Semafor. V Semaforu režíroval hry Čarodějky, Kytice (600 repríz), Zuzana v lázni, Elektrická puma, Kdyby 1000 klarinetů. Následně pracoval v Divadle ABC (1974), Severomoravském divadle v Šumperku (1975), Ateliéru Praha (1976-1977), Činoherním klubu (1977-1985), Satirickém divadle Večerní Brno (1986) a nakonec založil soukromou divadelní společnost s názvem Hravé divadlo. O rok později však musel od projektu upustit kvůli zdravotním problémům.
Jiří Císler během svého života vytvořil více než 50 filmových rolí. Debutoval v roce 1962 ve sportovním snímku Poslední etapa. Spoustu rolí ztvárnil v pohádkách, např. Jak se peče štěstí, Co takhle svatba, princi?, Doktorská pohádka, Perníkový dědek. Dále si zahrál v úspěšných snímcích Ucho (1970), Tajemství velikého vypravěče (1971), Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979), Za humny je drak, Jak svět přichází o básníky (1982), Anděl s ďáblem v těle (1983).
Císler se objevil v televizních seriálech Inženýrská odysea (1979), Tisícročná včela nebo Návštěvníci (1983).
V dětském pořadu Studio Kamarád namluvil postavu Harryho Šoumena. V kresleném seriálu Šmoulové propůjčil svůj hlas Gargamelovi.
Za svůj život byl Císler dvakrát ženatý. Poprvé byl ženatý s herečkou Boženou Havlíčkovou, se kterou měl dvě děti. Podruhé byl ženatý s daleko mladší herečkou Magdalenou.
Později se u Císlera začala projevovat Alzheimerova choroba a své starosti začal řešit alkoholem.
Jiří Císler zemřel v roce 2004 ve věku 76 let. Říkalo se mu „mistr sarkasmu“.Kdo byl Jiří Císler? Životopis Jiří Císler, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jiří Císler

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1928
Místo narození: České Budějovice, Československo
Datum úmrtí: 17. 4. 2004

Tento text (Jiří Císler) můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Air Bank? Vzpomenete si na definici slova Stent? Znáte termín Špinavé peníze? Vzpomněli byste si na význam slova Vepřovice?

Klíčová slova: datum úmrtí, wikipedie, nežijící, národnost, životopis, kdy se narodil Jiří Císler?, národnost, popis, herectví, Jiří Císler, Kdy zemřel Jiří Císler, wiki, informace, datum narození, zajímavosti, kde se narodil Jiří Císler?

Pojem Jiří Císler je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Jiří Císler hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Jiří Císler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jiří Císler na Google.cz

Najít slovo Jiří Císler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Jiří Císler na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Jiří Císler ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Císler například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Jiří Císler? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Jiří Císler? Kdy se narodil Jiří Císler? Kde se narodil Jiří Císler? Kdy zemřel Jiří Císler? Jiří Císler je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka žena, jiří Císler, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Císler dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Císler i v jiné kategorii než je herectví.