Kdo je to?
Kdo je to Petr Kvíčala? Životopis Petr Kvíčala, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Petr Kvíčala?

Kdo je to Petr Kvíčala? Stručný životopis

Petr Kvíčala je malíř, lektor a učitel. Řadí se k nejvýznamnějším představitelům českého abstraktního malířství. Zaměřil se na tvorbu ornamentů a podařilo se mu je prosadit jako samostatné výrazové prvky. Zastává také názor, že estetická kvalita musí být nedílnou součástí výtvarného díla.
Spolupracuje také s architekty při začleňování malířského umění do architektury. Jako pedagog působí na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Zde je Petr Kvíčala vedoucím malířského ateliéru.Kdo je to Petr Kvíčala? Životopis Petr Kvíčala, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Petr Kvíčala

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1960
Místo narození: Svitavy

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Kvíčala? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Impotence? Vzpomněli byste si na význam slova Honorář? Víte, co je to PSPad? Znáte definici termínu Domicil?

Klíčová slova: formulace, termín, Petr Kvíčala, kdo to je, slovo, synonymum, pojem, heslo, význam slova, etymologie, kdo je Petr Kvíčala?, co znamená, význam, definice, wiki, popis

Pojem Petr Kvíčala je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Petr Kvíčala ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Petr Kvíčala ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Petr Kvíčala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Petr Kvíčala ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kvíčala například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Petr Kvíčala? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Petr Kvíčala? Kdo to byl Petr Kvíčala? Kdy se narodil Petr Kvíčala? Kde se narodil Petr Kvíčala? Petr Kvíčala je v sekci umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Petr Kvíčala dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kvíčala i v jiné kategorii než je umělci.