Kdo je to?
Kdo je Ladyva? Životopis Ladyva, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ladyva?

Kdo je Ladyva? Životopis, informace, biografie, hudba

Ladyva vlastním jménem Vanessa Sabrina Gnaegi, známá také jako Vanessa G, je švýcarská zpěvačka, hudebnice a skladatelka.
Hlavním hudebním žánrem, který je jí vlastní, je boogie woogie. V její tvorbě však můžeme pozorovat i jazzový či bluesový proud.
Od nultých let tohoto tisíciletí se pohybuje především na scéně boogie woogie, je častým hostem žánrových festivalů po celém světě.
Hudbě se věnovala zhruba od roku 2002, první album však vydala až v roce 2009 (pod pseudonymem Vanessa G), mělo název The Boogie Woogie Lady. Následovalo několik dalších alb, například v roce 2021 vyšlo album Ladyva’s Stomp.
Její kariéra se výrazněji rozjíždí od roku 2016, kdy se představila na prestižním Jazzovém festivalu v Asconě. Následně byla nominována na cenu Nejlepší Boogie Woggie pianista roku, jejíž laureátkou se stala v roce 2017. Z roku 2016 také pocházejí dvě CD, na kterých participovala: Jazz Ascona Festival Sampler a Beloved Boogie Woogie.Kdo je Ladyva? Životopis Ladyva, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ladyva

Národnost: švýcarská
Datum narození: 8. prosince 1988
Místo narození: Ipsach, Švýcarsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Ladyva se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Zvěrokruh? Vzpomenete si na definici slova Roráty? Znáte definici termínu Elektronická evidence tržeb? Vzpomněli byste si na význam slova Pneumokok?

Klíčová slova: informace, biografie, osobnost, osobnosti, kde se narodila Ladyva?, kdy se narodila Ladyva?, hudba, wiki, popis, zajímavosti, Ladyva, datum narození, kdo je Ladyva?, životopis, vysvětlení, hudba

Pojem Ladyva je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Ladyva ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Ladyva ve Wikipedii

Najít výraz Ladyva na Google.cz

Hledat heslo Ladyva v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Ladyva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladyva například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Ladyva?

Nyní již víte Kdo je to Ladyva? Kdy se narodila Ladyva? Kde se narodila Ladyva? Ladyva patří do sekce Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Ladyva kupř.na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladyva i v jiné kategorii než je hudba.