Kdo je to?
Kdo je Ladyva? Životopis Ladyva, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Ladyva

Kdo je Ladyva? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ladyva vlastním jménem Vanessa Sabrina Gnaegi, známá také jako Vanessa G, je švýcarská zpěvačka, hudebnice a skladatelka.
Hlavním hudebním žánrem, který je jí vlastní, je boogie woogie. V její tvorbě však můžeme pozorovat i jazzový či bluesový proud.
Od nultých let tohoto tisíciletí se pohybuje především na scéně boogie woogie, je častým hostem žánrových festivalů po celém světě.
Hudbě se věnovala zhruba od roku 2002, první album však vydala až v roce 2009 (pod pseudonymem Vanessa G), mělo název The Boogie Woogie Lady. Následovalo několik dalších alb, například v roce 2021 vyšlo album Ladyva’s Stomp.
Její kariéra se výrazněji rozjíždí od roku 2016, kdy se představila na prestižním Jazzovém festivalu v Asconě. Následně byla nominována na cenu Nejlepší Boogie Woggie pianista roku, jejíž laureátkou se stala v roce 2017. Z roku 2016 také pocházejí dvě CD, na kterých participovala: Jazz Ascona Festival Sampler a Beloved Boogie Woogie.Kdo je Ladyva? Životopis Ladyva, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ladyva

Národnost: švýcarská
Datum narození: 8. prosince 1988
Místo narození: Ipsach, Švýcarsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Ladyva s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Kybernetický útok? Víte co je Plurál? Znáte definici termínu Islamismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Akronym?

Klíčová slova: osobnost, kdo je Ladyva?, hudba, hudba, popis, lexikon, Ladyva, informace, wikipedie, kdy se narodila Ladyva?, kde se narodila Ladyva?, národnost, Ladyva, datum narození, životopis, wiki

Pojem Ladyva je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ladyva v dalších zdrojích

Najít výraz Ladyva ve Wikipedii

Vyhledat heslo Ladyva na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Ladyva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ladyva v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Ladyva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladyva například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladyva

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Ladyva? Kdy se narodila Ladyva? Kde se narodila Ladyva? Ladyva patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka žlutá, ladyva, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ladyva dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladyva i v jiné kategorii než je hudba.