Kdo je to?
Kdo je Laura Pausini? Životopis Laura Pausini, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Laura Pausini

Kdo je Laura Pausini? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Laura Pausini je italská zpěvačka.
Její otec byl hudebník a pianista, a tak se Laura Pausini pohybovala v hudebním prostředí od dětství a už jako dítě s otcem vystupovala. Své první album nahrála už ve 13 letech - jmenovalo se I sogni di Laura.
Laura Pausini se ve své hudební kariéře profiluje jako popová zpěvačka, její hudba však využívá mnoho žánrů - zásadní je například vliv latinskoamerické hudby, ale třeba i soulu nebo rocku.
V její kariéře hrál zásadní roli rok 1993. S baladou La solitudine se představila na slavném hudebním festivalu Sanremo Music Festival. Soutěž vyhrála a ze singlu La solitudine se stal hit, který Lauru vystřelil vysoko na italské hudební nebe. Úspěchu využila a ještě v tomtéž roce vydala své debutové profesionální album Laura Pausini.
Pausini neslavila úspěch jenom v Itálii, ale prorazila i v zahraničí. Brzy začala dostávat nabídky ze španělsky mluvících zemí a neváhala je využít. Řadu svých písní přezpívala ve španělštině a začala vydávat i alba pro španělsky mluvící trh. Tohoto směru se držela i v další kariéře - zpívala nejen italsky a španělsky, ale i v dalších jazycích, například angličtině nebo francouzštině. Tím se její hudba dostávala mezi další a další posluchače. Pausini se tak v průběhu 90. let stala hvězdou nejen v Evropě, ale velmi populární byla i v Latinské Americe.
V roce 1994 následovalo album Laura. Část dalších alb vydávala ve dvou verzích - italské a španělské. To se týká například alba z roku 1996 Le cose che vivi (respektive Las cosas que vives) nebo La mia risposta (resp. Mi respuesta) z roku 1998. Další alba vydávala zhruba každé dva roky, zmiňme ještě například Primavera in anticipo (resp. Primavera anticipada) z roku 2008 nebo vánoční desku Laura Xmas (resp. Laura Navidad) z roku 2016.
Laura Pausini za sebou má několik evropských i světových tour. Spolupracovala s celou řadou významných zpěváků a hudebníků, například s Lucianem Pavarottim nebo s Charlesem Aznavourem. Pausini je též držitelkou ceny Grammy z roku 2006 a několikanásobnou držitelkou cen Latin Grammy Awards.Kdo je Laura Pausini? Životopis Laura Pausini, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Laura Pausini

Národnost: italská
Datum narození: 16. května 1974
Místo narození: Faenza, Itálie

Tento text (Laura Pausini) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Neomarxismus? Víte co je CorelDRAW? Pamatujete si definici pojmu Časové pásmo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rekuperace?

Klíčová slova: život, místo narození, životopis, wikipedie, hudba, osobnosti, hudba, popis, informace, wiki, kde se narodila Laura Pausini?, biografie, Laura Pausini, Laura Pausini, vysvětlení, narození

Pojem Laura Pausini je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Laura Pausini ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Laura Pausini v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Laura Pausini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Laura Pausini ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Laura Pausini na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Laura Pausini například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Laura Pausini

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Laura Pausini? Kdy se narodila Laura Pausini? Kde se narodila Laura Pausini? Laura Pausini patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, basa nástroj, laura Pausini, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Laura Pausini např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laura Pausini i v jiné kategorii než je hudba.