Kdo je to?
Kdo je Laura Pausini? Životopis Laura Pausini, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Laura Pausini?

Kdo je Laura Pausini? Životopis, informace, biografie, hudba

Laura Pausini je italská zpěvačka.
Její otec byl hudebník a pianista, a tak se Laura Pausini pohybovala v hudebním prostředí od dětství a už jako dítě s otcem vystupovala. Své první album nahrála už ve 13 letech - jmenovalo se I sogni di Laura.
Laura Pausini se ve své hudební kariéře profiluje jako popová zpěvačka, její hudba však využívá mnoho žánrů - zásadní je například vliv latinskoamerické hudby, ale třeba i soulu nebo rocku.
V její kariéře hrál zásadní roli rok 1993. S baladou La solitudine se představila na slavném hudebním festivalu Sanremo Music Festival. Soutěž vyhrála a ze singlu La solitudine se stal hit, který Lauru vystřelil vysoko na italské hudební nebe. Úspěchu využila a ještě v tomtéž roce vydala své debutové profesionální album Laura Pausini.
Pausini neslavila úspěch jenom v Itálii, ale prorazila i v zahraničí. Brzy začala dostávat nabídky ze španělsky mluvících zemí a neváhala je využít. Řadu svých písní přezpívala ve španělštině a začala vydávat i alba pro španělsky mluvící trh. Tohoto směru se držela i v další kariéře - zpívala nejen italsky a španělsky, ale i v dalších jazycích, například angličtině nebo francouzštině. Tím se její hudba dostávala mezi další a další posluchače. Pausini se tak v průběhu 90. let stala hvězdou nejen v Evropě, ale velmi populární byla i v Latinské Americe.
V roce 1994 následovalo album Laura. Část dalších alb vydávala ve dvou verzích - italské a španělské. To se týká například alba z roku 1996 Le cose che vivi (respektive Las cosas que vives) nebo La mia risposta (resp. Mi respuesta) z roku 1998. Další alba vydávala zhruba každé dva roky, zmiňme ještě například Primavera in anticipo (resp. Primavera anticipada) z roku 2008 nebo vánoční desku Laura Xmas (resp. Laura Navidad) z roku 2016.
Laura Pausini za sebou má několik evropských i světových tour. Spolupracovala s celou řadou významných zpěváků a hudebníků, například s Lucianem Pavarottim nebo s Charlesem Aznavourem. Pausini je též držitelkou ceny Grammy z roku 2006 a několikanásobnou držitelkou cen Latin Grammy Awards.Kdo je Laura Pausini? Životopis Laura Pausini, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Laura Pausini

Národnost: italská
Datum narození: 16. května 1974
Místo narození: Faenza, Itálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Laura Pausini s jinými lidmina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem HDP? Vzpomněli byste si co znamená slovo Řádný život? Pamatujete si definici pojmu Torrent? Víte co je Kolovrátek?

Klíčová slova: osobnosti, osobnost, wiki, hudba, informace, hudba, datum narození, životopis, kde se narodila Laura Pausini?, život, zajímavosti, národnost, popis, Laura Pausini, Laura Pausini, místo narození

Pojem Laura Pausini je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Laura Pausini lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Laura Pausini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Laura Pausini na Youtube

Hledat heslo Laura Pausini ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Laura Pausini na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Laura Pausini v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Laura Pausini například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Laura Pausini? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Laura Pausini? Kdy se narodila Laura Pausini? Kde se narodila Laura Pausini? Laura Pausini patří do kategorie Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Laura Pausini dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laura Pausini i v jiné kategorii než je hudba.