Kdo je to?
Kdo je to Badalisc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Badalisc? Lidé, mytologie

Badalisc

Jaký je význam slova Badalisc? Co to znamená?

Badalisc je bytost z lidových pověr, typická především pro severoitalské regiony.
Jeho jméno zřejmě pochází z výrazu bazilišek, tato bytost je však spíše podobná čertu - má například rohy či rudě žhnoucí oči.
Badalisc je spojen s vánočními svátky, respektive se Třemi králi. Během nich se na folklórních slavnostech badalisc (představovaný převlečeným člověkem) polapí a je předveden před shromáždění lidí. Je zvykem, že badalisc uráží místní obyvatele či jim vytýká jejich slabosti. Následuje velká slavnost.Kdo je to Badalisc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Badalisc? Lidé, mytologie

Uvedený text s definicí slova Badalisc můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Neurověda? Pamatujete si definici pojmu Insolvenční řízení? Víte co je Veganství? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zánět?

Klíčová slova: co znamená, význam slova, vysvětlení, wiki, popis, etymologie, mytologie, Badalisc, synonymum, význam, informace, význam pojmu, heslo, původ slova, definice, wikipedie

Pojem Badalisc je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Badalisc zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Badalisc ve Wikislovníku

Najít termín Badalisc ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Badalisc ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Badalisc ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Badalisc ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Badalisc například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Badalisc, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Badalisc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Badalisc? Definice pojmu Badalisc je v sekci Mytologie

Kategorie mytologie, Prométheus, badalisc, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).