Kdo je to?
Kdo byl John Adams? Životopis John Adams, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

John Adams

Kdo byl John Adams? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

John Adams byl americký politik, právník a druhý prezident Spojených států amerických. Narodil se 30. října 1735 v Braintree ve státě Massachusetts. Byl jedním ze tří dětí farmáře Johna Adamse staršího a jeho ženy Susanny Boylston. Jelikož byl John bystré a inteligentní dítě, rozhodla se ho rodina poslat studovat. Zvolil si studium práv na Harvardu. V roce 1755 ve svých dvaceti letech studium úspěšně dokončil a stal se právnickým koncipientem.
V roce 1764 si vzal za ženu Abigail Smith. Jedním z jeho synů byl John Quincy Adams, jenž se stal v pořadí šestým prezidentem Spojených států amerických.
Do širšího povědomí se zapsal jako kritik kolkového zákona. Tento zákon se týkal odvodu daní z tiskovin a úředních listin pro britské zámořské kolonie. V roce 1768 se pak přestěhoval do Bostonu, aby se věnoval své kariéře právníka. Svou politickou kariéru započal v roce 1770, kdy byl zvolen do Valného shromáždění Massachusetts. Byl mezi vyvolenými delegáty, kteří se za tuto kolonii zúčastnili Prvního kontinentálního kongresu. Spolu s Jeffersonem patřil k zastáncům a také k jedněm ze strůjců Deklarace nezávislosti. Jako diplomat se podílel na mírové dohodě s Británií. Jako jeden z nejlepších právníků své doby dostal za úkol sepsat Massachusettskou ústavu, která byla schválena v roce 1780.
V roce 1789, kdy zastával prezidentský úřad George Washington, byl jmenován viceprezidentem. Tento úřad zastával také ve Washingtonově druhém volebním období. V následujících volbách se v řadách federalistů rozhodovalo mezi Adamsem a Hamiltonem. Adams měl řadu odpůrců pro své neústupné a paličaté jednání. Přesto si jej federalisté vybrali jako svého kandidáta a těsnou většinou hlasů ve volbách nakonec zvítězil nad Thomasem Jeffersonem. V březnu 1797 se stal John Adams v pořadí druhým prezidentem Spojených států amerických. Jefferson se stal viceprezidentem. To se však ukázalo jako nepříliš šťastné řešení kvůli zcela odlišným názorům, které zastával. Proto byl v roce 1804 do ústavy zanesen dodatek, že prezident a viceprezident nemůžou být z odlišných politických stran. V následujících volbách se role obrátily a Adams od Jeffersona utržil porážku. Zklamání z porážky a pocity křivdy z vlastních řad, zvláště pokud šlo o Hamiltona, v něm vyvolávaly hořkost a již nebyl tak politicky činný.
John Adams zemřel 4. července 1826 ve věku 90 let, a to ve stejný den jako Jefferson, přesně 50 let po přijetí Deklarace nezávislosti.Kdo byl John Adams? Životopis John Adams, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě John Adams

Národnost: americká
Datum narození: 30. října 1735
Místo narození: Braintree, Massachusetts
Datum úmrtí: 4. července 1826

Popis osobnosti John Adams můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Koleda? Pamatujete si definici pojmu Hadicová vodováha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apatie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mrakodrap?

Klíčová slova: zajímavosti, wiki, biografie, John Adams, životopis, národnost, osobnost, politici, informace, datum narození, kdo je John Adams?, národnost, osobnosti, kdy se narodil John Adams?, místo narození, wikipedie

Pojem John Adams je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo John Adams ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo John Adams ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo John Adams ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Adams ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem John Adams na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo John Adams například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je John Adams? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl John Adams? Kdy se narodil John Adams? Kde se narodil John Adams? Kdy zemřel John Adams? John Adams je v sekci Politici

Kategorie politici, poradce politiky, john Adams, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka John Adams dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Adams i v jiné kategorii než je politici.