Kdo je to?
Kdo je David Thewlis? Životopis David Thewlis, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

David Thewlis

Kdo je David Thewlis? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

David Thewlis, rodným jménem David Wheeler, je anglický filmový a televizní herec, scénárista, režisér. Thewlis se narodil 20. března 1963 v Blackpoolu v Anglii. Je synem Alecky a Maureen Wheelerových a má jednoho sourozence.
Thewlis absolvoval školu v Lancashire. Původně se chtěl stát rockovým hudebníkem. Hrál na kytaru v kapele, kterou měl se svými kamarády. Ti se však rozhodli pro studium na dramatické škole Guildhall School of Music and Drama, a tak je David následoval.
Thewlis začal svou hereckou kariéru v televizi a divadle v 80. letech 20. století. Jeho průlomová role přišla v roce 1993, kdy hrál hlavní roli ve filmu Nahý, za kterou získal cenu za nejlepšího herce na Filmovém festivalu v Cannes.
Od té doby se Thewlis objevil v řadě úspěšných filmů, včetně Úplné zatmění (1995), Dračí srdce (1996), Sedm let v Tibetu (1997), The Big Lebowski (1998), Království nebeské (2005), Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008), Válečný kůň (2011), Teorie všeho (2014) a další.
V roce 2004 se poprvé představil ve filmové sérii Harry Potter v roli profesora Remuse Lupina ve třetím díle s názvem Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Tuto roli si zopakoval ještě v epizodách Harry Potter a Fénixův řád (2007), Harry Potter a Princ dvojí krve (2009), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1, 2 (2010, 2011). Doposud si zahrál ve více než šedesáti filmech.
Thewlis se objevil také v televizních seriálech Fargo (2017), Hrubá kůže (2020), Zahradníci (2021), Sandman (2022) a Lidské zdroje (2021-2022). Svůj hlas propůjčil animovanému seriálu Big Mouth (2018-2020).
David Thewlis je potřetí ženatý. Poprvé si vzal v roce 1992 za manželku velšskou herečku Saru Sugarman. Manželství však skončilo po dvou letech rozvodem (1992-1994). Podruhé se oženil s herečkou Annou Friel, se kterou byl ženatý v letech 2001-2010. Mají spolu dceru Gracie (*2005). Potřetí se David oženil v roce 2016 s francouzskou designérkou Hermine Poitou.
Thewlis je také autorem několika knih, včetně románu The Late Hector Kipling, který byl vydán v roce 2007.Kdo je David Thewlis? Životopis David Thewlis, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě David Thewlis

Národnost: anglická
Datum narození: 20. 3. 1963
Místo narození: Blackpool, Anglie

Popis osobnosti David Thewlis můžete sdílet s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Briliant? Rozumíte pojmu Futurismus? Víte, co je to Lumbální punkce? Znáte pojem Čtenářský deník?

Klíčová slova: herectví, osobnost, místo narození, popis, zajímavosti, biografie, narození, životopis, kdy se narodil David Thewlis?, wikipedie, herectví, osobnosti, lexikon, kdo je David Thewlis?, informace, kde se narodil David Thewlis?

Pojem David Thewlis je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu David Thewlis

Najít pojem David Thewlis ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo David Thewlis v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín David Thewlis ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Thewlis ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín David Thewlis na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo David Thewlis například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je David Thewlis? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to David Thewlis? Kdy se narodil David Thewlis? Kde se narodil David Thewlis? David Thewlis se nachází v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka David Thewlis třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Thewlis i v jiné kategorii než je herectví.