Kdo je to?
Kdo je Kamil Barták? Životopis Kamil Barták, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kamil Barták

Kdo je Kamil Barták? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Kamil Barták je kapelník dechové kapely Galánečka, skladatel a aranžér dechové hudby. Narodil se v Brně, celý život ale strávil ve Zbýšově u Brna. Jeho hudební talent objevila babička, která pracovala jako ředitelka mateřské školy díky čemuž byla zvyklá pracovat s dětmi a rozvíjet jejich talenty.
Kamil se učil hrát na klavír v lidové škole umění, zpočátku ale svou hudební výuku dle vlastních slov nesnášel. Záviděl svým spolužákům, kteří se mohli věnovat sportu a jiným zábavným aktivitám. Cestu k oblibě hudby si hledal obtížně. Věnoval se jí především na přání svých rodičů. Nikdy nepatřil mezi ty, kteří milovali hudbu celý svůj život.
Z dnešního pohledu je jim však velmi vděčný. Nastoupil studium na škole, kde se učil vyrábět hudební nástroje v Kraslicích v západních Čechách, kam to měl v Jihomoravského kraje přes celou republiku.
Svou první kapelu dal dohromady již ve svých třiadvaceti letech, kdy se ze západních Čech, kde byl kvůli studiu, vrátil na rodnou Moravu.
Chvíli hrál v kapele Žadovjáci, jeho jméno je však pevně spjato s činností kapely Galánečka.
Kamil Barták příležitostně vystupuje společně s Markétou Luskačovou. Seznámili se díky přechodnému působení Markéty v kapele Galánečka, kde se Markéta objevila jako záskok za těhotnou kolegyni. Kapela Galánečka ukončila svou činnost již v roce 2005.
V době, kdy Kamil Barták působení v Kapele Galánečka ukončil a začal se věnovat jiným hudebním projektům si na pěveckou kolegyni vzpomněl a vytvořil s ní umělecké duo. Společně se pustili víc popovým směrem a na kontě mají i tanečně zaměřené skladby. Věnují se zejména interpretacím známých písní.
Přestože je jejich společná činnost pro oba spíš koníčkem než povoláním, pravidelně se objevují na obrazovkách hudební televize Šlágr. Sám Kamil Barták je ostatně i zaměstnancem této televize a do jejích prostor v Českých Budějovicích dojíždí z jihomoravského Mikulova, kde žije.
V současné době je jméno Kamila Bartáka spojeno s hudební skupinou Nová Galánečka, která navazuje na činnost kapely Galánečka. Kamila Barták je kapelníkem Nové Galánečky a vystupuje v ní zejména po boku kolegyně Markéty Luskačové. Do jejich repertoáru patří písničky jako Galánečka, Nad Moravou, Šenkýřka, Na hodech muzika, Pod slováckým vinohradem nebo Falešná frajárka. Všechny tyto skladby jsou uvedené na CD s titulem Markéta a Kamil, které vyšlo v roce 2011 ve spolupráci s hudební televizí Šlágr TV.Kdo je Kamil Barták? Životopis Kamil Barták, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Kamil Barták

Národnost: československá, česká
Místo narození: Brno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Kamil Barták? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Manýrismus? Vzpomněli byste si na význam slova Gogouni? Víte co je Česká spořitelna? Znáte definici termínu Přečin?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, zajímavosti, lexikon, popis, národnost, narození, osobnosti, život, Kamil Barták, biografie, kde se narodil Kamil Barták?, hudba, wiki, wikipedie, kdo je Kamil Barták?

Pojem Kamil Barták je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Kamil Barták lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Kamil Barták ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kamil Barták ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamil Barták ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kamil Barták na Youtube

Hledat výraz Kamil Barták na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamil Barták například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Kamil Barták? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kamil Barták? Kde se narodil Kamil Barták? Kamil Barták je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, sopránová flétna, kamil Barták, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Kamil Barták dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamil Barták i v jiné kategorii než je hudba.