Kdo je to?
Kdo je Martina Hingisová? Životopis Martina Hingisová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Martina Hingisová

Kdo je Martina Hingisová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Martina Hingisová je bývalá slavná švýcarská tenistka a jedna z nejlepších tenistek v historii tohoto sportu. Hingisová se narodila v září 1980 ve slovenských Košicích do rodiny profesionálních tenistů Melanie Molitorové a Karola Hingise. Hingisová začala s tenisem ve dvou letech a role trenéra se ujala její matka Melanie. Její rodiče se rozvedli, když měla šest let. Do osmi let žila s matkou v Rožnově pod Radhoštěm. Poté se matka s dcerou přestěhovaly do Švýcarska.
Martina dokázala vždy skloubit náročnou tenisovou přípravu se studiem.
Mezi profesionály začala Hingisová soutěžit teprve ve čtrnácti letech (1994). Profesionální kariéru ukončila až o 23 let později (2017). Během této dlouhé kariéry vyhrála snad všechny trofeje, které může tenista vyhrát.
Hingisová má na kontě celkem pět titulů z Grand Slamů ve dvouhře. Třikrát triumfovala na Australian Open (1997, 1998, 1999), jednou na Wimbledonu (1997) a na US Open (1997). Dvakrát se dostala do finále French Open (1997, 1999).
Více Grand Slamových titulů má ze čtyřhry (13). Pětkrát vyhrála na Australian Open (1997-1999, 2002, 2016), dvakrát na French Open (1998, 2000), třikrát na Wimbledonu (1996, 1998, 2015) a také na US Open (1998, 2015, 2017).
Na okruhu WTA Hingisová ovládla celkem 43 turnajů ve dvouhře a 64 ve čtyřhře, zatímco na okruhu ITF vybojovala dva tituly ve dvouhře a jeden ve čtyřhře.
První hráčkou světa ve dvouhře se stala poprvé na konci března 1997. Světovou jedničkou ve čtyřhře byla poprvé v červnu 1998.
Celkem pětkrát ovládla Turnaj Mistryň. Ve dvouhře dvakrát (1998, 2000) a ve čtyřhře třikrát (1998, 2000, 2015).
Hingisová reprezentovala Švýcarsko na Letních Olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru, odkud si přivezla stříbro ze čtyřhry s Timeou Bacsinszkou.
Ve smíšené čtyřhře má Hingisová celkem sedm titulů. S Rogerem Federerem vyhrála Hopmanův pohár (2001).
Díky své kráse získala přezdívku Swiss Miss.
Martina Hingisová byla několikrát zasnoubená, např. s tenistou Radkem Štěpánkem nebo právníkem Andreasem Bierim. Poprvé se vdala roku 2010 za Thibaulta Hutina. Manželství však skončilo rozvodem o tři roky později. Podruhé se vdala za sportovního lékaře Harryho Leemanna (2018).Kdo je Martina Hingisová? Životopis Martina Hingisová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Martina Hingisová

Národnost: švýcarská
Datum narození: 30. 9. 1980
Místo narození: Košice, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martina Hingisová s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zlatý řez? Znáte termín Úsečka? Znáte pojem Elektivní péče? Víte, co je to Učební plán?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Martina Hingisová?, sport, národnost, sport, kde se narodila Martina Hingisová?, biografie, vysvětlení, wikipedie, život, informace, osobnost, narození, zajímavosti, Martina Hingisová, místo narození

Pojem Martina Hingisová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martina Hingisová ve Wikimedia Commons

Najít termín Martina Hingisová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Martina Hingisová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Martina Hingisová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Martina Hingisová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martina Hingisová například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Martina Hingisová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Martina Hingisová? Kdy se narodila Martina Hingisová? Kde se narodila Martina Hingisová? Martina Hingisová se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, baleťák, martina Hingisová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Martina Hingisová třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martina Hingisová i v jiné kategorii než je sport.