Kdo je to?
Kdo je Radovan Vávra? Životopis Radovan Vávra, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Radovan Vávra

Kdo je Radovan Vávra? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Radovan Vávra je ekonom, investor, bývalý bankéř a člen politické strany TOP09. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vystudoval obor ekonomika průmyslu a následně působil u několika nadnárodních společností. V 90. letech začal pracovat pro americkou bankovní instituci Citibank a na přelomu tisíciletí krátce působil v představenstvu Komerční banky. Během tohoto období se mu podařilo absolvovat postgraduální studium na University of South Carolina ve Spojených státech, kde vystudoval obor podnikový management a mezinárodní obchod. Poté se stal generálním ředitelem Union banky, ale po několika letech byla bance odebrána bankovní licence a Vávra byl odvolán. Kvůli neúspěšnému řízení banky byl dokonce obžalován, ale odsouzen nakonec nebyl.
Neúspěšné působení v bankovní sféře Vávru vedlo ke změně životní dráhy a začal se věnovat hlavně investování. Od roku 2021 jeho veřejná známost roste, protože se často objevuje na webu Seznam Zprávy a vyjadřuje se k tématům jako investování, hypotéky, inflace nebo úvěry. Je aktivní také na sociálních sítích, kde propaguje investice do společností jako je Facebook, Apple nebo Tesla. Jednu dobu investoval i do kryptoměn, ale kvůli jejich nestabilitě je nakonec opustil a dnes Bitcoin označuje za mrtvý projekt. Je rovněž členem středopravicové strany TOP09 a během vlády Andreje Babiše patřil k velkým kritikům vládních kroků. Před prezidentskými volbami v roce 2022 se spekulovalo o jeho kandidatuře, ale nakonec se spekulace nepotvrdily. S manželkou Lucií mají syna Josefa Svatopluka.Kdo je Radovan Vávra? Životopis Radovan Vávra, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní data o osobě Radovan Vávra

Národnost: česká
Datum narození: 27. listopadu 1963
Místo narození: Pardubice

Sdílejte tuto stránku s osobností Radovan Vávra s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Circa? Rozumíte pojmu Windows update? Víte, co je to Suspektní? Znáte pojem Kyselina listová?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, datum narození, kde se narodil Radovan Vávra?, popis, Radovan Vávra, biografie, Radovan Vávra, podnikání, wikipedie, národnost, život, vysvětlení, místo narození, informace, osobnost

Pojem Radovan Vávra je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Radovan Vávra na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Radovan Vávra na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Radovan Vávra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Radovan Vávra na Youtube

Najít slovo Radovan Vávra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Radovan Vávra například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Radovan Vávra?

Teď už víte Kdo je to Radovan Vávra? Kdy se narodil Radovan Vávra? Kde se narodil Radovan Vávra? Radovan Vávra patří do sekce Podnikání

Kategorie podnikání, podnikání, radovan Vávra, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Radovan Vávra kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radovan Vávra i v jiné kategorii než je podnikání.