Kdo je to?
Kdo je to, byl Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bohemista? Lidé, profese

Kdo je to Bohemista?

Jaký je význam slova Bohemista? Co to znamená?

Bohemista je člověk, který se na vědecké úrovni zabývá českým jazykem, jeho historií, literaturou a také kulturou. Většinou jde o absolventa vysokoškolského studia oboru bohemistiky.
Tento obor má dlouhou tradici, za zakladatele novodobé bohemistiky na vědecké úrovni byl považován již jeden z prvních obrozenců, Josef Dobrovský. Ten se ve svém díle Dějiny české řeči a literatury vytvořil novou normu jazyka a popsal dosavadní vývoj literární tvorby. Jako bohemista zavedl český jazyk jako předmět vědeckého studia.Kdo je to, byl Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bohemista? Lidé, profese

Definici slova Bohemista můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Xanthan? Vzpomněli byste si na význam slova GPS? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ytong? Znáte definici termínu Bizam?

Klíčová slova: lexikon, význam slova, význam, profese, slovo, wiki, etymologie, vysvětlení, co znamená, co je to Bohemista?, informace, formulace, původ slova, definice, heslo, pojem

Pojem Bohemista je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Bohemista

Zkusit najít slovo Bohemista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Bohemista ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Bohemista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Bohemista ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohemista například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Bohemista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Bohemista? Kdo to byl Bohemista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bohemista? Definice pojmu Bohemista se nachází v kategorii profese. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie profese.