Kdo je to?
Kdo je to, byl Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bohemista? Lidé, profese

Kdo je to Bohemista?

Jaký je význam slova Bohemista? Co to znamená?

Bohemista je člověk, který se na vědecké úrovni zabývá českým jazykem, jeho historií, literaturou a také kulturou. Většinou jde o absolventa vysokoškolského studia oboru bohemistiky.
Tento obor má dlouhou tradici, za zakladatele novodobé bohemistiky na vědecké úrovni byl považován již jeden z prvních obrozenců, Josef Dobrovský. Ten se ve svém díle Dějiny české řeči a literatury vytvořil novou normu jazyka a popsal dosavadní vývoj literární tvorby. Jako bohemista zavedl český jazyk jako předmět vědeckého studia.Kdo je to, byl Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bohemista? Lidé, profese

Definici slova Bohemista můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Akvadukt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Platový výměr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adiktologie? Víte co je Imobilizér?

Klíčová slova: heslo, kdo to je, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, etymologie, přesný výraz, co znamená, formulace, kdo je Bohemista?, informace, význam, pojem, slovo, význam slova, význam pojmu

Pojem Bohemista je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bohemista v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Bohemista ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Bohemista ve Wikipedii

Najít termín Bohemista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Bohemista ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohemista například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bohemista

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Bohemista? Kdo to byl Bohemista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bohemista? Definice pojmu Bohemista patří do sekce profese. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než profese.