Kdo je to?
Kdo je to Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bohemista? Lidé, profese

Kdo je to Bohemista?

Jaký je význam slova Bohemista? Co to znamená?

Bohemista je člověk, který se na vědecké úrovni zabývá českým jazykem, jeho historií, literaturou a také kulturou. Většinou jde o absolventa vysokoškolského studia oboru bohemistiky.
Tento obor má dlouhou tradici, za zakladatele novodobé bohemistiky na vědecké úrovni byl považován již jeden z prvních obrozenců, Josef Dobrovský. Ten se ve svém díle Dějiny české řeči a literatury vytvořil novou normu jazyka a popsal dosavadní vývoj literární tvorby. Jako bohemista zavedl český jazyk jako předmět vědeckého studia.Kdo je to Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bohemista? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Bohemista s jinými lidmina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Islámský stát? Rozumíte pojmu Léze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epikleze? Znáte pojem Krevní obraz?

Klíčová slova: pojem, informace, co znamená, přesný výraz, popis, lexikon, vysvětlení, profese, termín, etymologie, wiki, Bohemista, význam slova, heslo, definice, wikipedie

Pojem Bohemista je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Bohemista v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Bohemista ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bohemista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bohemista na Google.cz

Vyhledat slovo Bohemista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Bohemista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohemista například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Bohemista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Bohemista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bohemista? Definice pojmu Bohemista je v kategorii Profese

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste hledat informace pojem, text, definici, dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Bohemista v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je profese.