Kdo je to?
Kdo je to Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bohemista? Lidé, profese

Kdo je to Bohemista?

Co znamená a jaký je význam slova Bohemista?

Bohemista je člověk, který se na vědecké úrovni zabývá českým jazykem, jeho historií, literaturou a také kulturou. Většinou jde o absolventa vysokoškolského studia oboru bohemistiky.
Tento obor má dlouhou tradici, za zakladatele novodobé bohemistiky na vědecké úrovni byl považován již jeden z prvních obrozenců, Josef Dobrovský. Ten se ve svém díle Dějiny české řeči a literatury vytvořil novou normu jazyka a popsal dosavadní vývoj literární tvorby. Jako bohemista zavedl český jazyk jako předmět vědeckého studia.Kdo je to Bohemista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bohemista? Lidé, profese

Líbí se vám definice kdo je to Bohemista? Pak se podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Suspenze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hemofilie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Punč? Víte co je Polní lopatka?

Klíčová slova: význam slova, termín, přesný výraz, vysvětlení, informace, lexikon, etymologie, definice, wikipedie, popis, původ slova, formulace, heslo, profese, význam, význam pojmu

Pojem Bohemista je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Bohemista ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bohemista na Youtube

Vyhledat heslo Bohemista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Bohemista ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Bohemista na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohemista například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Bohemista, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Bohemista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bohemista? Definice pojmu Bohemista je v kategorii Profese

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci profese.