Kdo je to?
Kdo byla Laura Branigan? Životopis Laura Branigan, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Laura Branigan

Kdo byla Laura Branigan? Životopis, informace, biografie, hudba

Laura Branigan byla americká zpěvačka.
Herectví či muzice se Laura Branigan chtěla věnovat od mládí. Vzhůru se však prodírala pomalu a úspěch přišel až v jejích třiceti letech. Když už se to však konečně podařilo, stálo to za to.
V roce 1982 vydala Laura Branigan své debutové album nazvané Branigan a s ním přišel i milostný hit Gloria, za nějž dokonce získala nominaci na Grammy. První album Lauru vystřelilo do popových výšin a stačilo už jen na úspěch navázat.
O rok později vydala album Branigan 2, kde vyšel hit Solitaire. Největšího úspěchu dosáhla Laura Branigan se svým třetím albem Self Control (1984), které bylo vrcholem její hudební kariéry.
V průběhu 80. a 90. letech následovala 4 další alba: Hold me (1985), Touch (1987), Laura Branigan (1990) a poslední Over My Hearth (1993). Po Self Control však už její sláva spíše upadala, poslední dvě alba by se dala označit dokonce za neúspěšná.
Žánrově se Laura Branigan pohybovala v čistém popu s přesahem do taneční hudby, občas s prvky rocku.
Kromě muziky se Branigan pokoušela prosadit i ve filmové branži. Zřejmě největší roli ztvárnila v béčkové komedii z roku 1985 Delta Pi.
Zemřela předčasně, ve věku 52 let, příčinou smrti bylo mozkové aneurysma.Kdo byla Laura Branigan? Životopis Laura Branigan, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Laura Branigan

Národnost: americká
Datum narození: 3. července 1952
Místo narození: Mount Kisco, New York, USA
Datum úmrtí: 26. srpna 2004)

Zaujala vás biografie osobnosti Laura Branigan? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz 3G modem? Víte co je Kostní dřeň? Znáte pojem Benešovy dekrety? Vzpomněli byste si co označuje výraz Teplota?

Klíčová slova: Kdy zemřela Laura Branigan, osobnost, kde se narodila Laura Branigan?, informace, místo narození, kdo to je, kdy se narodila Laura Branigan?, národnost, Laura Branigan, nežijící, biografie, datum úmrtí, zajímavosti, wikipedie, kdo je Laura Branigan?, narození

Pojem Laura Branigan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Laura Branigan na Google.cz

Zkusit najít heslo Laura Branigan ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Laura Branigan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laura Branigan ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Laura Branigan na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Laura Branigan například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Laura Branigan

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byla Laura Branigan? Kdy se narodila Laura Branigan? Kde se narodila Laura Branigan? Kdy zemřela Laura Branigan? Laura Branigan je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Laura Branigan řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laura Branigan i v jiné kategorii než je hudba.