Kdo je to?
Kdo byla Laura Branigan? Životopis Laura Branigan, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Laura Branigan

Kdo byla Laura Branigan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Laura Branigan byla americká zpěvačka.
Herectví či muzice se Laura Branigan chtěla věnovat od mládí. Vzhůru se však prodírala pomalu a úspěch přišel až v jejích třiceti letech. Když už se to však konečně podařilo, stálo to za to.
V roce 1982 vydala Laura Branigan své debutové album nazvané Branigan a s ním přišel i milostný hit Gloria, za nějž dokonce získala nominaci na Grammy. První album Lauru vystřelilo do popových výšin a stačilo už jen na úspěch navázat.
O rok později vydala album Branigan 2, kde vyšel hit Solitaire. Největšího úspěchu dosáhla Laura Branigan se svým třetím albem Self Control (1984), které bylo vrcholem její hudební kariéry.
V průběhu 80. a 90. letech následovala 4 další alba: Hold me (1985), Touch (1987), Laura Branigan (1990) a poslední Over My Hearth (1993). Po Self Control však už její sláva spíše upadala, poslední dvě alba by se dala označit dokonce za neúspěšná.
Žánrově se Laura Branigan pohybovala v čistém popu s přesahem do taneční hudby, občas s prvky rocku.
Kromě muziky se Branigan pokoušela prosadit i ve filmové branži. Zřejmě největší roli ztvárnila v béčkové komedii z roku 1985 Delta Pi.
Zemřela předčasně, ve věku 52 let, příčinou smrti bylo mozkové aneurysma.Kdo byla Laura Branigan? Životopis Laura Branigan, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Laura Branigan

Národnost: americká
Datum narození: 3. července 1952
Místo narození: Mount Kisco, New York, USA
Datum úmrtí: 26. srpna 2004)

Popis osobnosti Laura Branigan můžete sdílet s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Konkubinát? Znáte definici termínu Prasečí chřipka? Znáte pojem Sodomie? Pamatujete si definici pojmu Třecí síla?

Klíčová slova: narození, životopis, hudba, datum úmrtí, kdo je Laura Branigan?, zajímavosti, popis, život, informace, kdo to je, osobnost, národnost, kde se narodila Laura Branigan?, Kdy zemřela Laura Branigan, hudba, kdy se narodila Laura Branigan?

Pojem Laura Branigan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Laura Branigan ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Laura Branigan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Laura Branigan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Laura Branigan ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Laura Branigan na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Laura Branigan například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Laura Branigan? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byla Laura Branigan? Kdy se narodila Laura Branigan? Kde se narodila Laura Branigan? Kdy zemřela Laura Branigan? Laura Branigan je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zelené housle, laura Branigan, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Laura Branigan třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laura Branigan i v jiné kategorii než je hudba.