Kdo je to?
Kdo je Radim Jančura? Životopis Radim Jančura, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Radim Jančura

Kdo je Radim Jančura? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Radim Jančura je manažer a podnikatel. Inženýrský titul získat na Elektrotechnické fakultě VŠT v Brně. Už během studia se pustil do podnikání. V roce 1996 založil společnost Student Agency, ve které byl jednatelem a jediným vlastníkem. Společnost se zpočátku zaměřovala především na studijní a pracovní pobyty pro mladé lidi, odtud název firmy. Typické jsou žluté autobusy, které Student Agency odlišují od konkurence. O cestující se starala stevardka, což bylo v době vzniku výjimečné. O dva roky později začal Jančura působit také na Slovensku. V roce 2000 vstoupil do letecké asociace IATA a vedle autobusové dopravy začal prodávat výhodné letenky. Firma se rychle rozrůstala a s každým rokem rostl obrat i počet zaměstnanců. Od roku 2004 Student Agency nakupuje moderní autobusy, díky kterým se komfort pro cestující ještě zvýšil. V roce 2005 vyhrál cenu Podnikatel roku.
Po autobusové dopravě se začal zajímat o železnici. V roce 2009 získala společnost Student Agency licenci, díky které mohla v České republice provozovat železniční dopravu. Vznikla dceřiná společnost RegioJet, která od roku 2011 provozuje pravidelné vlakové linky v ČR. O rok později společnost vstoupila na slovenské železnice. Stejně jako autobusy, i vlaky mají typicky žlutou barvu a zajišťují pro cestující nadstandardní komfort. K dispozici je nápoj zdarma nebo noviny. První česká linka jezdila na trase z Prahy do Ostravy. Společnost Student Agency postupně rozvíjí autobusovou i vlakovou dopravu, nakupuje nové autobusy a vlakové soupravy a rozšiřuje počet linek. Žluté vlaky a autobusy dnes spojují všechna velká města a zajíždějí do zahraničí. V posledních dvou letech se velké popularitě těší letní vlaky do Chorvatka, které české turisty vozí z Prahy do Rijeky a Splitu.
Během pandemie covidu-19 byla doprava silně zasažena, přesto Jančura plánuje další investice, zejména nákup nových lokomotiv a vagonů. Další velkou investicí má být stavba nového depa na okraji Prahy. Kromě podnikatelských aktivit se často pouští do kritiky státu za nízkou efektivitu a pomalou výstavbu dopravní infrastruktury. Z těchto důvodů založil nadační fond Stínové ŘSD, který usiluje o zlepšení poměrů a o kvalitnější dopravní stavitelství.Kdo je Radim Jančura? Životopis Radim Jančura, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Radim Jančura

Národnost: česká
Datum narození: 12. ledna 1972
Místo narození: Ostrava

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Radim Jančura s jinými lidmina Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Prognóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nížina? Znáte termín Dokumentární platba? Víte co je Arytmie?

Klíčová slova: informace, Radim Jančura, lexikon, narození, vysvětlení, wiki, wikipedie, kde se narodil Radim Jančura?, životopis, kdo je Radim Jančura?, podnikání, místo narození, popis, podnikání, zajímavosti, datum narození

Pojem Radim Jančura je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Radim Jančura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Radim Jančura na Google.cz

Hledat videa s názvem Radim Jančura na Youtube

Vyhledat termín Radim Jančura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Radim Jančura ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Radim Jančura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Radim Jančura?

Právě jste zjistili Kdo je to Radim Jančura? Kdy se narodil Radim Jančura? Kde se narodil Radim Jančura? Radim Jančura patří do sekce Podnikání

Text vytvořen pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Radim Jančura dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radim Jančura i v jiné kategorii než je podnikání.