Kdo je to?
Kdo je Radim Jančura? Životopis Radim Jančura, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Radim Jančura?

Kdo je Radim Jančura? Životopis, informace, biografie, podnikání

Radim Jančura je manažer a podnikatel. Inženýrský titul získat na Elektrotechnické fakultě VŠT v Brně. Už během studia se pustil do podnikání. V roce 1996 založil společnost Student Agency, ve které byl jednatelem a jediným vlastníkem. Společnost se zpočátku zaměřovala především na studijní a pracovní pobyty pro mladé lidi, odtud název firmy. Typické jsou žluté autobusy, které Student Agency odlišují od konkurence. O cestující se starala stevardka, což bylo v době vzniku výjimečné. O dva roky později začal Jančura působit také na Slovensku. V roce 2000 vstoupil do letecké asociace IATA a vedle autobusové dopravy začal prodávat výhodné letenky. Firma se rychle rozrůstala a s každým rokem rostl obrat i počet zaměstnanců. Od roku 2004 Student Agency nakupuje moderní autobusy, díky kterým se komfort pro cestující ještě zvýšil. V roce 2005 vyhrál cenu Podnikatel roku.
Po autobusové dopravě se začal zajímat o železnici. V roce 2009 získala společnost Student Agency licenci, díky které mohla v České republice provozovat železniční dopravu. Vznikla dceřiná společnost RegioJet, která od roku 2011 provozuje pravidelné vlakové linky v ČR. O rok později společnost vstoupila na slovenské železnice. Stejně jako autobusy, i vlaky mají typicky žlutou barvu a zajišťují pro cestující nadstandardní komfort. K dispozici je nápoj zdarma nebo noviny. První česká linka jezdila na trase z Prahy do Ostravy. Společnost Student Agency postupně rozvíjí autobusovou i vlakovou dopravu, nakupuje nové autobusy a vlakové soupravy a rozšiřuje počet linek. Žluté vlaky a autobusy dnes spojují všechna velká města a zajíždějí do zahraničí. V posledních dvou letech se velké popularitě těší letní vlaky do Chorvatka, které české turisty vozí z Prahy do Rijeky a Splitu.
Během pandemie covidu-19 byla doprava silně zasažena, přesto Jančura plánuje další investice, zejména nákup nových lokomotiv a vagonů. Další velkou investicí má být stavba nového depa na okraji Prahy. Kromě podnikatelských aktivit se často pouští do kritiky státu za nízkou efektivitu a pomalou výstavbu dopravní infrastruktury. Z těchto důvodů založil nadační fond Stínové ŘSD, který usiluje o zlepšení poměrů a o kvalitnější dopravní stavitelství.Kdo je Radim Jančura? Životopis Radim Jančura, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní data o osobě Radim Jančura

Národnost: česká
Datum narození: 12. ledna 1972
Místo narození: Ostrava

Tento text (Radim Jančura) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Seborea? Vzpomněli byste si co označuje výraz Offsetová hypotéka? Znáte termín Ravioly? Znáte termín Vinylová podlaha?

Klíčová slova: narození, místo narození, popis, Radim Jančura, kdo je Radim Jančura?, podnikání, podnikání, národnost, wikipedie, vysvětlení, biografie, datum narození, lexikon, Radim Jančura, životopis, kdy se narodil Radim Jančura?

Pojem Radim Jančura je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Radim Jančura

Hledat heslo Radim Jančura v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Radim Jančura ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Radim Jančura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Radim Jančura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Radim Jančura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Radim Jančura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Radim Jančura?

Nyní již víte Kdo je to Radim Jančura? Kdy se narodil Radim Jančura? Kde se narodil Radim Jančura? Radim Jančura patří do kategorie Podnikání

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Radim Jančura například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radim Jančura i v jiné kategorii než je podnikání.