Kdo je to?
Kdo je Michael Viktořík? Životopis Michael Viktořík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michael Viktořík

Kdo je Michael Viktořík? Životopis, informace, biografie, hudba

Michael Viktořík je český hudebník a DJ, známý ze skupiny J.A.R.
Viktořík začínal jako jeden z prvních českých rapperů. 17. listopadu 1989 založil spolu s Romanem Holým a Oto Klempířem skupinu J.A.R. Později se ke kapele připojovali další hudebníci, mimo jiné zpěvák Dan Bárta.
Skupině vyšla v roce 1992 deska Frtka; v roce 1997 pak vyšlo zásadní album Mein Kampfunk. Postupně se kapela etablovala na české scéně a patří mezi její stálice. Zmiňme například ještě desku z roku 2006 Armáda špásu nebo Dlouhohrající deska (2011).
Kromě hudební tvorby ve skupině se však také věnoval kariéře dýdžeje. V 90. letech působil jako DJ na Radiu Golem, po jeho konci přešel do dalších rádií.
Postupně začal Viktořík přecházet i do televizní tvorby a později také do internetového prostoru. Zmiňme jeho projekt z 90. let Runway Party; objevil se například i v oblíbeném ESU.
Na internetu ho diváci mohli vidět v projektech MuviBox, The Comedy Horror Picture Show nebo Viktory Show.
Vyzkoušel si i herectví - malou vedlejší roli si zahrál v komedii Eliška má ráda divočinu (1999), později hrál v Braku (2002), ještě později ve Vánočním Kameňáku (2015). V roce 2021 byl jedním z aktérů oceňované dokusérie RapStory.Kdo je Michael Viktořík? Životopis Michael Viktořík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Michael Viktořík

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1965
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Michael Viktořík? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Chanuka? Rozumíte pojmu Gonalgie? Znáte definici termínu Dornova metoda? Znáte pojem Akontace?

Klíčová slova: zajímavosti, wikipedie, národnost, vysvětlení, kdy se narodil Michael Viktořík?, hudba, Michael Viktořík, osobnost, wiki, datum narození, biografie, hudba, život, osobnosti, popis, informace

Pojem Michael Viktořík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michael Viktořík ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Michael Viktořík ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Michael Viktořík ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Michael Viktořík ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Michael Viktořík ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Viktořík například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Michael Viktořík?

Právě jste zjistili Kdo je to Michael Viktořík? Kdy se narodil Michael Viktořík? Kde se narodil Michael Viktořík? Michael Viktořík je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michael Viktořík dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Viktořík i v jiné kategorii než je hudba.