Kdo je to?
Kdo je Michael Viktořík? Životopis Michael Viktořík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michael Viktořík

Kdo je Michael Viktořík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Michael Viktořík je český hudebník a DJ, známý ze skupiny J.A.R.
Viktořík začínal jako jeden z prvních českých rapperů. 17. listopadu 1989 založil spolu s Romanem Holým a Oto Klempířem skupinu J.A.R. Později se ke kapele připojovali další hudebníci, mimo jiné zpěvák Dan Bárta.
Skupině vyšla v roce 1992 deska Frtka; v roce 1997 pak vyšlo zásadní album Mein Kampfunk. Postupně se kapela etablovala na české scéně a patří mezi její stálice. Zmiňme například ještě desku z roku 2006 Armáda špásu nebo Dlouhohrající deska (2011).
Kromě hudební tvorby ve skupině se však také věnoval kariéře dýdžeje. V 90. letech působil jako DJ na Radiu Golem, po jeho konci přešel do dalších rádií.
Postupně začal Viktořík přecházet i do televizní tvorby a později také do internetového prostoru. Zmiňme jeho projekt z 90. let Runway Party; objevil se například i v oblíbeném ESU.
Na internetu ho diváci mohli vidět v projektech MuviBox, The Comedy Horror Picture Show nebo Viktory Show.
Vyzkoušel si i herectví - malou vedlejší roli si zahrál v komedii Eliška má ráda divočinu (1999), později hrál v Braku (2002), ještě později ve Vánočním Kameňáku (2015). V roce 2021 byl jedním z aktérů oceňované dokusérie RapStory.Kdo je Michael Viktořík? Životopis Michael Viktořík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Michael Viktořík

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1965
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Michael Viktořík sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Movember? Pamatujete si definici pojmu Operativní leasing? Znáte definici termínu Sionismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lynčování?

Klíčová slova: hudba, lexikon, narození, zajímavosti, místo narození, datum narození, Michael Viktořík, národnost, osobnosti, životopis, kde se narodil Michael Viktořík?, biografie, kdo je Michael Viktořík?, wikipedie, vysvětlení, Michael Viktořík

Pojem Michael Viktořík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Michael Viktořík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Michael Viktořík na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Michael Viktořík na Youtube

Zkusit najít heslo Michael Viktořík ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Michael Viktořík ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Viktořík například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Michael Viktořík?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michael Viktořík? Kdy se narodil Michael Viktořík? Kde se narodil Michael Viktořík? Michael Viktořík je v sekci Hudba

Kategorie hudba, harmonika, michael Viktořík, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Michael Viktořík dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Viktořík i v jiné kategorii než je hudba.