Kdo je to?
Kdo byl Karel Hlaváček? Životopis Karel Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Karel Hlaváček?

Kdo byl Karel Hlaváček? Životopis, informace, biografie, literatura

Karel Hlaváček byl nejen český básník, ale také výtvarník. Narodil se 24. srpna 1874 v pražské Libni dělníkovi Josefu Hlaváčkovi a jeho ženě Antonii rozené Zemanové. V období let 1885 až 1892 studoval na vyšší reálné škole v Karlíně. Poté dva roky studoval moderní románské jazyky na filozofické fakultě. Snažil se ještě o přijetí na uměleckoprůmyslovou školu, avšak neúspěšně. Studia nakonec nedokončil a zůstal bez stálého zaměstnání. Během svého krátkého života se výrazněji neprosadil a žil ve velmi skromných podmínkách.
Patřil mezi významné představitele českého symbolismu a dekadence. Od roku 1895 vydával svá literární díla prostřednictvím časopisů Moderní revue, Vesna a Rozhledy. Tam také publikoval své výtvarné kritiky a ilustrace. V tomtéž roce také vyšla jeho první básnická sbírka Sokolské sonety. Jeho druhá a pravděpodobně nejcennější sbírka vyšla v roce 1896 a nese název Pozdě k ránu. Jedná se o melancholické a smutné verše, které lze zařadit do dekadentního proudu české poezie. Třetí sbírkou je Mstivá kantiléna z roku 1898. Po jeho smrti pak ještě vyšly Žalmy. Ilustroval také knihy jiných autorů, jako byli například Otokar Březina a Antonín Sova.
Karel Hlaváček byl také zakladatelem a prvním předsedou Sokolské organizace v Libni. Zemřel 15. června 1898 na tuberkulózu.Kdo byl Karel Hlaváček? Životopis Karel Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Karel Hlaváček

Národnost: česká
Datum narození: 24. srpna 1874
Místo narození: Libeň
Datum úmrtí: 15. června 1898

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karel Hlaváček s jinými lidmina sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Borax? Víte, co je to Akryl? Vzpomněli byste si co označuje výraz Klamavá reklama? Rozumíte pojmu Specifický symbol?

Klíčová slova: datum narození, životopis, informace, zajímavosti, národnost, osobnosti, kdy se narodil Karel Hlaváček?, wikipedie, národnost, wiki, kdo to je, narození, datum úmrtí, Karel Hlaváček, Kdy zemřel Karel Hlaváček, nežijící

Pojem Karel Hlaváček je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Karel Hlaváček zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Karel Hlaváček ve Wikipedii

Hledat výraz Karel Hlaváček na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Karel Hlaváček ve Wikislovníku

Hledat slovo Karel Hlaváček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Karel Hlaváček na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hlaváček například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Hlaváček

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Karel Hlaváček? Kdy se narodil Karel Hlaváček? Kde se narodil Karel Hlaváček? Kdy zemřel Karel Hlaváček? Karel Hlaváček se nachází v sekci Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Hlaváček dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hlaváček i v jiné kategorii než je literatura.