Kdo je to?
Kdo byl Karel Hlaváček? Životopis Karel Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Karel Hlaváček

Kdo byl Karel Hlaváček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Karel Hlaváček byl nejen český básník, ale také výtvarník. Narodil se 24. srpna 1874 v pražské Libni dělníkovi Josefu Hlaváčkovi a jeho ženě Antonii rozené Zemanové. V období let 1885 až 1892 studoval na vyšší reálné škole v Karlíně. Poté dva roky studoval moderní románské jazyky na filozofické fakultě. Snažil se ještě o přijetí na uměleckoprůmyslovou školu, avšak neúspěšně. Studia nakonec nedokončil a zůstal bez stálého zaměstnání. Během svého krátkého života se výrazněji neprosadil a žil ve velmi skromných podmínkách.
Patřil mezi významné představitele českého symbolismu a dekadence. Od roku 1895 vydával svá literární díla prostřednictvím časopisů Moderní revue, Vesna a Rozhledy. Tam také publikoval své výtvarné kritiky a ilustrace. V tomtéž roce také vyšla jeho první básnická sbírka Sokolské sonety. Jeho druhá a pravděpodobně nejcennější sbírka vyšla v roce 1896 a nese název Pozdě k ránu. Jedná se o melancholické a smutné verše, které lze zařadit do dekadentního proudu české poezie. Třetí sbírkou je Mstivá kantiléna z roku 1898. Po jeho smrti pak ještě vyšly Žalmy. Ilustroval také knihy jiných autorů, jako byli například Otokar Březina a Antonín Sova.
Karel Hlaváček byl také zakladatelem a prvním předsedou Sokolské organizace v Libni. Zemřel 15. června 1898 na tuberkulózu.Kdo byl Karel Hlaváček? Životopis Karel Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Karel Hlaváček

Národnost: česká
Datum narození: 24. srpna 1874
Místo narození: Libeň
Datum úmrtí: 15. června 1898

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Hlaváček? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Píka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hypotonický nápoj? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trichomoniáza? Znáte termín ASCII?

Klíčová slova: národnost, osobnosti, nežijící, literatura, wiki, literatura, kdo to je, vysvětlení, narození, zajímavosti, kdo je Karel Hlaváček?, životopis, biografie, Karel Hlaváček, lexikon, datum úmrtí

Pojem Karel Hlaváček je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Hlaváček ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Karel Hlaváček ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Karel Hlaváček ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Karel Hlaváček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Karel Hlaváček ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hlaváček například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Karel Hlaváček? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Karel Hlaváček? Kdy se narodil Karel Hlaváček? Kde se narodil Karel Hlaváček? Kdy zemřel Karel Hlaváček? Karel Hlaváček patří do sekce Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka káva, karel Hlaváček, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Hlaváček dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hlaváček i v jiné kategorii než je literatura.